Navigeerimine Jaapanis

Tere! Kas kellelgi on kogemust GPS -i ja nutitelefoni (iPhone 4) äppidega vm Jaapanis? Huvitaval kombel ei paku TomTom ega Garmin Jaapani kaarte ja googeldades väga palju targemaks ei saa. Hetkel tundub leitute seast ainuke mõistlik asi olevat https://itunes.apple.com/nz/app/japan-gps/id502285935?mt=8

Tänan ette!

Jäi veel mainimata, et

  • Waze peaks Jaapanis ka justkui töötama, aga andmeside ja selle normaalse maksumuse peale ei julge lootma jääda,
  • GoogleMaps -l näitab allalaadimisel kaardi max piiranguks 50 x 50 km ja mul pole kindlust, kuidas juppidena kaart navigeerimisel toimib,
  • Sygic -l ei ole Jaapani kaarti,
  • auto rendifirmade GPS -de kohta oli vist ka segast infot keele kasutuse koha pealt vm.
0
0

Openstreetmap-is (OSM) on Jaapan täiesti olemas. Garminile saad selle siit: http://garmin.openstreetmap.nl/ Lae alla, pane Garmini seadmesse või selle mälukaardile ja navigeeri tasuta palju jaksad (kui nende tänavanimede lugemise- ja sisestamisega jaapani keeles hakkama saad).

iOS-is peaks olema ka suur kogus gps-i rakendusi, mis OSMi kaartidel funktsioneerivad ja seega peaks saama neile OSMi kaardi Jaapani osa lisada. Vastavate rakenduste loetelu on siin: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Apple_iOS#Viewing_OSM_Maps

Ütlen ausalt ära, et ise pole Jaapanis käinud ja OSMi kaarte seal katsetanud. Garminis olen neid kasutanud nii Euroopas kui ka USAs ja ka nt. Curacao saarel. Nendes kohtades pole probleeme tekkinud.

Kõrvalteemana küsin huvi pärast, et kas soovid Jaapanis rendiautot kasutada? Viimati ei saanud seal minu teada Eesti juhiloaga autot rentida ega ka kasutada, sest Eesti juhiluba ei kehtinud seal (ka koos rahvusvahelise lisaga).

2
0

proovi Here Maps (endine Nokia Maps). tõmbad vastava maa offline kaardi alla ja valmis. olen ise seda kasutanud nt Vietnamis ja Mehhikos, töötab suurepäraselt. ei mingit andmesidet! https://itunes.apple.com/us/app/here-maps-offline-navigation/id955837609?mt=8

EDIT: Jaapani kaarti tõesti ei ole.

1
0

Here-l ei ole Jaapani kaarti minu meelest. Vähemalt selles allalaetavate kaartide menüüs see puudub.

1
0

Tänud! Väga head lingid! Annan kindlasti teada, millise valiku tegime ja kuidas toimis.

Stahl, õnneks on sõbral Jaapanis kehtiv juhiluba olemas. Probleem on selles, et mõlemad tahaksime omavahel kohad ära vahetada.

Jaapani juhilubade teema vt http://www.trip.ee/node/40687

0
0

Ingliskeelse Jaapani kaardi Garminile OSM kaardi baasil saab aadressilt http://tmz.skr.jp/data/gmap.html

1
0

Normaalse hinnaga andmeside jaoks osta Jaapani prepaid kaart. docomo näiteks. Ise tegin nii ja väga rahul.

Levinumatele GPS süsteemidele jah Jaapani kaarte pole, neil seal mingid oma tootjad. Põhjuseks pidi olema imelik aadressisüsteem, millega lääne GPS-id hakkama ei saa.

1
0

Me kasutasime onlineühendusega google mapsi ja toimis suurepäraselt. Eriti rongimarsruutide planeerimisel see osa, mis näitab ühistranspordiga teekonda punktist punkti. Muidu poleks sealses kirjas siltide järgi ilmselt midagi aru saanud. Kohaliku sim-kaardi ostsime koos japan rail passiga.

2
0

osmand asi millel olemas offline japan

1
0

Tokios navigeerimiseks sai play poest tõmmatud tasuta appid. Enam ei mäleta, kumb parem oli, kas "tokyo map and walks" või " tokyo offline map guide, aga igatahes kasutust leidis sagedasti, et aru saada, kas liigun õiges suunas. Töötas GPS peal, andmeside ei olnud vajalik. Autoga mööda teid ei sõitnud, seal ei oska nõu anda.

1
0

Jälle hulga väärtuslikku infot, tänan!

Hetkel meelitab kõige rohkem https://itunes.apple.com/…/id502285935?mt=8 Mis puudused võiks sellel olla peale suhteliselt kõrge hinna ja väikse (iPhone4) ekraani? Lisaks saaks vajadusel sellele mõne tasuta äpi juurde võtta.

0
0

Reis tehtud ja meie kogemus järgmine.

RentalCars oli ainuke, kust leidsime rendiauto sisseehitatud nn "multilingual" GPS" -ga, millel ingliskeelne menüü (lisatasu nädala eest ~50 €; tavapäraselt pidid olema rendiautode GPS-d jaapanikeelse menüüga). Kuna seadmes on koha-nimed jm jaapanikeelsed, siis aadresse tuleb sisestada tel.nr või koordinaadi järgi. Sisestasime tel.nr-ga ja toimis väga hästi.

Jalgsi liikumiseks kuluks seal tegelikult ära mõni võrgurakendus, nagu mitmed siin soovitasid. Ja kui juba sealse sim-kaardiga mobiilset internetti kasutada, siis ilmselt on mõistlik ka autoga navigeerimiseks seda kasutada. Koha peal suhtlemisel sain kinnitusi, et GoogleMaps ja Waze töötavad seal hästi. GoogleMaps-i off-line-s kasutada ei õnnestunud, kuna Jaapani (ja ka Eesti) kaarti ei lase alla laadida.

Auto rentimisest nii palju, et auto ühelt saarelt võtmise ja teisele andmise normaalset varianti me ei leidnud. See ei pidanud olema Jaapanis kombeks (seda ei pakuta või on selle tasu üle mõistuse suur).

0
0

Seda, et Sygic'ul Jaapani kaarti ei ole on udujutt. 2016 aasta veebruari seisuga on Sygic 16.1.8 versioonil Jaapani kaart täiest olemas. Maht on 257,73MB.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased