New Yorgi metroo

Tere!

Ma tean, et metroopeatuste sissekäikud juures on kas rohelised või punased kuplid vastavalt sellele, kas sellest peatusest saab osta metrookaardi või mitte. Olen neid Google Mapsi street viewga vaadanud... Aga mul oleks see vaja osta Queensist metrookaart, kuna lähen sinna ja esimesel hommikul on suht vara kohe vaja, et jõuda u 9.30 rongile, sest peame tingimata õigeks ajaks kesklinnas olema. Aga ma ei tea, kas sellest konkreetsest peatusest (39th Ave peatus Queensis)saab seda osta (7-päeva kaart), kuna see on tänavast kõrgemal ja street viewga ma neid kupleid ei näe.

Ja üldsegi, kas need maapealsed peatused on kudiagi erinevd maaalustest? Selle peatuse lähedal on ka pood, kus müüakse neid kaarte, aga ma ei tea, mis kellast see lahti tehakse :(

Ehk keegi oskab nõu anda või ka muid kasulikke näpunäiteid NYC metroo kohta anda... :)

Ma olen selle mta kodulehe juba ammu üsna põhjalikult juba läbi kamminud ja ei ole midagi targemat leidnud :(

Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis vist oli nii, et rohelise kupliga jaamas on mehitatud putka, aga punases mitte. Sellegipoolest peaks igas jaamas olema automaat, kust saab selle kaardi osta. (Välismaist krediitkaarti kasutades pane zip-koodiks 99999)

Tundub, et kuplite kohta oli mul valesti meeles, aga igal juhul on see väga ebatõenäoline, et jaamast ei saa kaarti osta. Nii võib küll olla, et iga sissepääsu juurest ei saa, aga siis lähed lihtsalt teisele poole seda kaarti ostma. Ja kui tõesti jaamast ei saa, siis mingi putka või pood on läheduses kindlasti lahti, kes kaarte müüb. Ühesõnaga, väga ei muretseks sellepärast.

Muidu, kui sul on kindlaks kellaks minek (eriti nädalalõpul), siis vaataks enne veel MTA kodulehelt, ega selleks päevaks pole sinu metrooliinile mingeid parandustöid planeeritud. http://travel.mtanyct.info/serviceadvisory/

Minu mäletamist mööda oli NY-s kõikjal seina sees automaadid, kust oli võimalik erinevaid variante pileteid osta. Üldiselt on USAs elu nii mugavaks muudetud, et ühistranspordipiletid saab lihtsalt kätte. Ei tasu liialt ette paanitseda.

Suured tänud vastamast! Ma siis ei muretse selle pärast enam :)

Ma olen ikkagi veel uurinud ja üks asi tekitab segadust. Siin lehel (http://www.nysubway.com/metrocards/) on kirjas, et MetroCard on müügil igas jaamas, aga miks siis on osad sissekäigud märgitud punaste kuplitega? :(

Loe siit http://as0.mta.info/mnr/stations/ticketmachines.cfm Need värvid tähendavad erinevat tüüpi piletimasinaid, nii palju kui ma kiirel vaatlemisel tuvastasin.

See on Metro-North Railroad kohta, need on need liinid, mis NY-st välja sõidavad.

Ma küll käisin NY pea 4 aastat tagasi ja eriti metrood ei kasutanud, aga mäletaks nagu, et kuplid näitasid avamisaegu ja piletitega polnud neil mingit pistmist. Sama kinnitab ka Wiki:

Globe lamps

At the top of most of the system's subway stations sits a lamp post or two bearing a colored spherical lamp. Before the introduction of the MetroCard in 1994, these lights indicated the station's availability. A green lamp meant that the station was open and running 24 hours a day, a yellow lamp meant that it was open only during the day, while a red lamp meant that it was an exit only. The yellow lamp was eventually phased out, being replaced by red lamps. Today, this color system uses green lamps to indicate 24 hour entrances and red lamps to indicate non 24-hour entrances.[19]

Allikas: http://en.wikipedia.org/wiki/New_York_City_Subway

Ära sabista selle pileti pärast, USAS ei müüda pileteid R-Kioskis nagu meil. NY-gis küll ei elanud aga meil oli võimalik osta KÕIKIDEST peatustest kõiki pileteid otse automaadist. Maksa sulas või kaardiga, vahet pole.

Siin lehel on kirjas, et kupli värv näitab ikkagi metrookaardi saadavust http://gonyc.about.com/od/gettingaround1/tp/subway_tips.htm (1. punkti all). Kui see peab paika, siis mul on ikka põhjust mures olla, kuna ma ei tea kas mu peatus on punase või rohelisega. Kuskilt netist sellekohast infi ei leia ka :(

Peaksid olema enam-vähem igas stationis nüüd juba olemas(uurisin njuujorklaselt). Kas Su probleemile kergemat lahendust pole-laekud ju sinna kuidagimoodi, mis nagu annaks võimaluse osta näiteks eelmisel õhtul kaardi valmis? Kui nädalat ei taha õhtul osta, ehk ostad siis lihtsalt ühe single ride` oma ja hommikul kui aega, saad juba vajaliku soetada. Mul küll on paar kaarti, aga ma ei mäleta kindla peale, et seal miskit peale jäi-muidu võiks jagada. Edu!

Ausalt öeldes usaldan mina rohkem vikit, kui about.com-i. http://en.wikipedia.org/wiki/39th_Avenue_%28BMT_Astoria_Line%29 tõestab, et tegu on piisavalt suure peatusega ning http://en.wikipedia.org/wiki/MetroCard_%28New_York_City%29#Purchase_options tõestab, et masinad peaksid olema olemas juba igas peatuses.

Ei näe küll paanikaks põhjust :)

Aega küll palju möödas, aga mõtlesin et jagaks oma kogemust nüüd. Tuli välja et me ei pidanudki kesklinna minema, kuid sinna peatusesse läksime ikkagi ja automaat oli olemas. Ühesõnaga meil oli täpselt 0 probleemi sellega. Olen kange planeerija ja tahtsin igat detaili enne reisi paika saada. Veelkord tänu kõigile vastajatele!