New Yorgis rahaga majandamine

Kes käinud, siis palun jagage kogemusi, kas oleks mõistlik kuluraha sulas kaasa võtta või saab täitsa tavalise SEB debit kaardiga kõik asjad korda aetud?

Ameerikamaal käinud alati nii, et mingi kogus sularaha on kaasas. Lisaks krediitkaart ja hätta ei ole mitte kunagi jäänud. Enamasti saab kaardiga igal pool hakkama, aga sealmaal on sularaha ka veel täiesti au sees. Deebetkaardiga arvesta, et ükskõik milliste side- või tehniliste probleemide korral siin või seal pool ookeani on sul käes tükk plastikut, millega pole suurt midagi teha. Sõltuvalt hotellist või autorendifirmast võidakse vahel deebetkaardi osas ka kõõrdi vaadata või lisatingimusi kohaldada. Mitte alati, aga mingi võimalus on. Seega minu soovitus - võta oma pangast ka krediitkaart ja mingi kogus sularaha ka kaasa, millega paar päeva hakkama saada, kui misiganes juhtuma peaks.

Automaat bensiinijaamas ei suutnud mitte ühegi Eesti kaartiga maksta ja sularaha sisestamise ava puudus. Hiljem võtsin kütust ainult kohtadest, kus oli teenindaja. Poodides, kohvikutes maksmisega probleeme üldiselt ei ole, aga alati peab selleks ka valmis olema. Kuskil puudus ca 15 minutit neti ühendus ja sel ajal kaarti makseid teha ei saanud. 
Üldiselt mingi kogus peab igas välisriigis sularaha kaasas olema. Tänavu suvel Euroopa Liidus reisides ei saanud mitte ühegi kaartiga tasuda, õnneks oli sularaha. Õhtul Delfist lugesin, et Eestis kaardimaksed ei töötanud.

Metroos saad osta ühe kaardiga vaid kaks piletit korraga. Kui tahad kolmandat, siis kolmas läheb errorisse. Turvalisus.
Kehtib ka PATH automaatides.
Kaardiga sain hakkama kõikjal, ka taksodes kaardimakseterminalid. Sularaha küll rahakotis oli, aga nädala jooksul seda vaja ei läinud.

Ilma krediitkaardita pole seal midagi teha.  Autot rentida ei saa deebetkaardiga, lisaks osades kauplustes ei läinud deebetkaart läbi ( 3x Ameerika reisi kogemus).

Täpsustan, et ka deebetkaart  krediitkaardi funktsiooniga ei aita auto rentimisel.

.... Automaat bensiinijaamas ei suutnud mitte ühegi Eesti kaartiga maksta ja sularaha sisestamise ava puudus. Hiljem võtsin kütust ainult kohtadest, kus oli teenindaja.....

Tanklates väljas makstes on tõesti maksed Eesti kaartidega enamasti võimatud ja sularaha aktsepteerivaid automaate tanklates mina kohanud ei ole. Turvalisuse teema ilmselt.
Ise leidsin tanklate keti kaubamärgiga "76", kus Eesti krediitkaardid on paari aasta jooksul väljas automaadis makstes toiminud.

Kui NY piirdub manhattaniga, siis saab ainult kaardiga  hakkama,autorenti ja bensiini seal vaja ei lähe. Enamus söögikohti on nõus ka tip-i kaardimaksele lisama. Ja kui ongi vaja sula,siis pangaautomaate on ka piisavalt. Ühes fotopoes tekkis olukord,kus müüja oleks olnud nõus sularaha eest objektiivi ilma kohaliku maksuta(10% vist?) müüma. Lõpuks leppisime kokku kaardiga ja pool maksu.

Õnneks plaanis pole autot rentida ning suures jaos oleme tõesti Manhattanil ringi koperdamas:) Plaanis on küll bussiga sõita lähimatesse linnadesse, et siis ka midagi muud näha:)

Mul on küll deebetkaart krediitkaardi tunnustega aga pole senini saanud Londonis Oysterile raha peale laadida, alati olen pidanud kasutama krediitkaarti või Swedbanga oma, sellest mul ka tekkis küsimus, et siis tean oma kaardimajanduse või nii palju sula kaasa võtta:)