Niiluse kruiisist!

Kas keegi oskab silmaringi laiendada Niiluse kruiisi teemal. Kes on lähiajal käinud? . . . Vana ja suletud teema on siin http://trip.ee/node/14479! Trip.ee

Ise ei ole käinud aga vanemad käisid aasta tagasi. Koju jõudes olid vägagi pettunud:(

Iseenesest on laevadel programm. Igati üritatakse meelt lahutada. Süüa sai ka OK. Erskursioonid erinevate kultuuriväärtuste juurde võtsid sadamatest 2-3-4 h ja peale kolmandat ekskurseerimist tõded, et kõik on suht sarnased. Bussidega sõik läbi kivikõrba ja vaadata pole suurt midagi. Rohelus on vaid niiluse kallastel ja seda ka mitte eriti laialt.Niilust ennast katab õlikiht:(

Ujuda sai vaid laevas olevas basseinis.

Sadamasse jõudes on hordide kaupa nodimüüjaid ja sealt läbi pressida on suht keeruline.

SEllised olid emotsioonid minu vanematel. Maitsed on erinevad aga fotosid vaadates siis mina ei läheks.

Tervitades, Marit

Niiluse kruiis on olnud aegade jooksul ühesugune.

Hommikul äratus. Peale seda "Püha Söömaaeg". Seejärel asjad kokku ja "ekskursseerima". Kui ekskursioon tehtud, siis laeva tagasi, pisike puhkepaus ja jälle sööma. Õhtused meelelahutusprogrammid on laeva meeskonnal Teie tarvis ette valmistatud. Viimaseid on paar esimest päeva vaadata ok, aga hiljem läheb vist juba igavaks. :)

Ja kui nüüd tagantjärge mõelda, siis sellest esimesest "kruiisimisest" Egiptimaal ongi meeles kõige eredamalt ainult Edfu suunas liikumine läbi Esna lüüside.

Ja ärge Te siis ennem lüüsi järjekorda väga palju kaupa ostke (võtke pigem seda nagu meelelahutusprogrammi!) ;)

Aga minule meeldis varahommikul kajutirodul istuda ning kalamehi ja felukke jalgida:)

Kas nii vähe ongi kruiisitajaid? Palun lisage ikka veel siia onma elamusi.

Nagu öeldud eespool, siis vana teema on siin koos kogemustega http://trip.ee/node/14479

2-9 dets kruusil käidud. Väga hea reis - laev 5* Hurghadas hotell 4* Luxorist laevale ja vaatamisväärsusi jätkus ekskusioonide näol laevalt piisavalt. Kõige enam jäid meelde Edfu tempel, Kom-Ombo tempel, Aswani (Assuaani) tamm hüdroelektrijaamaga, võimas ehitus. Alati ootas mõnus päikesedekk. Reisisaatja oli Made, suured tänud Madele ja GoAdventurele.

Käisin sellel kruiisil mitu aastat tagasi ja minul küll ainult positiivsed mälestused. Arvan, et ikka kõige mugavam viis Egiptuse vaatamisväärsustega tutvumiseks. Ja laeval tundsime end ka tõesti hästi mõnusalt, teenindus oli super, viimaseks õhtuks oli tehtud tort, kus peal head soovid kõigis nende rahvaste keeltes, kes parajasti laeval olid. Tekkis väga soe tunne, said aru, et olid seal oodatud külaline. Laevasõidu ajal oli hea jälgida kohalike elu-olu ja toimetusi, nautida päikest ja end lihtsalt hästi tunda. Tänud muidugi meie giidile Virvele, kes lisaks ekskursioonidel räägitule vastas meie arvukatele küsimustele ka laevasõidu ajal ja suutis liita grupi tervikuks.

Kes käinud, kuidas alumisel tekil kajutid? Kas on mootorimüra? Kas on õhurikas ja konditsioneerid ikka töötavad?

Viimastel aegadel käinud, kirjutage natuke ekskursioonidest - kas võtsite ekskursioonid oma reiskorraldajatelt või ostsite kohalikelt? Kas ekskursioonid on kiiresti-kiiresti läbi jooksmised või on ikka aega rahulikult ringi vaadata? Ja siis veel - kas õhtul/öösel laev seisab peatuspaigas/sadamas või liigub edasi? Luxoris olen käinud päevasel ajal, nüüd sooviks valgusshowle minna - on see mõeldav?

@ Paabu

Jätan Su esimestele küsimustele vastamata, kuna mul on Niiluse kruiisist ikka päris mitmed "head aastad" juba seljataga, aga kuna mul on meeles, et eelmisel hooajal Sind üks giid juba Härra Stadnikoviks nimetas, siis valgusshow´le minge kohe kindlasti! Meile meeldis - ja väga!

Ja nagu ma aru saan, siis Te olete 2 päeva Luxoris? Kui jah, siis Sinule, kui vanale Egiptuse uudistajale soovitan soojalt - võtke ja laenutage jalgrattad, käige ära nt mõnel kohalikul bazaaril ja tuuritage omapäi pisut ringi. Põnev oli! Olenemata asjaolust, et ainukesena minu jalgrattal puudusid pidurid! :) (Viimast soovitan kontrollida kohapeal/ laenutuses, mitte "elavas Luxori" liikluses). :P

Tõstataks jälle üle pika aja teema ja küsiks viimasel ajal reisinutelt muljeid ja soovitusi detsembrisse planeeritava reisi jaoks. Kuidas/kellelt reis broneeride jne...