Nizza ja lähiümbrus

Tere!Varsti minek Nizzasse ja vajaks värskemat infot selle linna kohta. Kus peatuvad Nizza lennujaamast kesklinna minevad bussid? Millised on parimad võimalused einestamiseks keskmise hinnaga söögikohtades?Milliseid võimalusi pakub linn shoppamiseks? Sellised tavapärasemad poed, mitte butiigid. Samuti pakub huvi külastada ka Cannes´i, siis sooviks teada, kuidas toimib transport Nizza ja Cannes´i vahel? Millised on transpordi hinnad ja kus peatused asuvad?

Ette tänades kasuliku informatsiooni eest :)

Tere. Nizza lennujaam asubki peaaegu kesklinnas.Bussid mis sõidavad keskuse suunas väljuvad lennujaama külje pealt,ehk siis uksest välja ja vasakule.Hind oli vist 4-5 eur.
Einestamisvõimalusi jagub.Näiteks normaalne eine koos jookide ja praega kahele ,ikka nii 50 eur.
Leidub ka hamburgereid jms.Hinnad keskmiselt 6-7eur.
Shoppamiseks on linn hea .Kompaktselt asetsevad enamik suuri kette.
Kindlasti saab Cannesi nii bussi kui rongiga.Bussijaam samuti linnas.Hindu ei tea.Rong peaks sõitma suhteliselt mööda rannikut ,mis pakub silmailu rohkem kui kiirteel kimav buss.Vähemalt kui autot rentida ei taha ,siis soovitaks vist pigem rongi.Kuigi ise liiklenud ühistranspordiga pole,tean vaid ,et Monaco suunas läheb raudtee mööda rannikut.Ilusam kant kindlasti on
suund Nizza - Monaco,Cap Ferrat poolsaar ,Eze jne.

Sellelt lingilt saab ühistranspordi kohta infot http://www.lignesdazur.com/.
Lennujaamast saab bussiga nr 98 või 99 Nizza kesklinna. Pileti saab bussijuhi käest ja see on päevapilet ning maksab 4 eurot. Sellega võib sõita peale hotelli saabumist veel Nizzas ringi. Meie näiteks panime asjad ära ja tegime hiljem trammiga Nizzale väikese tuuri peale. Bussid sõidavad mööda Inglite promenaadi. Nizzast saab Cannese rongiga ja bussiga 200. Ühesuuna pilet bussiga maksab 1 euro. Monacosse läheb buss nr 100. Reegel ongi selline, et üks sõit maksab 1 euro, kui on Nizzast väljasõit. Nizzas kehtib 1 eurone pilet 75 minutit. Meie näiteks tahtsime Ezesse minna bussiga nr 110. Selleks sõitsime trammiga bussi lõpppeatusse Vauboni ja sealt bussiga edasi ja seda 1-eurose piletiga. Promenaadi alguses on infopunkt, kust on võimalik saada Nizza kaarti ja ka busside sõiduaegasid. (Iga liini kohta omaette väike paberileheke infoga bussiaegade ja peatuste kohta)

Avenue Jean Medecin'l on hulk kauplusi sh Galeries Lafayette (a'la meie Stockmann, aga väheke ägedam). Samuti on poode sellega ristuvatel tänavatel.
Suur ja popp kaubanduskeskus asub St. Laurent-du-Var'is (Nice satellittlinn) - nimeks CAP 3000.
Lennujaam siiski päris kesklinnas ei asu, tegelikult Nice ja St. Laurent-du-Var'i piiril. Kesklinna 7-8 km, aga bussiliiklus on tihe ja Andromeeda on seda üleval kenasti kirjeldanud.

Aitäh,sain hea ülevaate!Siiski oleks veel paar punkti,millele sooviksin vastuseid saada.Esiteks,kui minna Cannes´i rongiga või bussiga,kas peatused asuvad kesklinnas? Kas kellegil on informatsiooni,kuidas St.Tropezi võimalik Nizzast sõita on?

Kasuta otsingut. Just mõni nädal tagasi oli siin suht sama teema suht samade küsimustega ja sinna alla kogunes omajagu vastuseid.

Seal taolistele küsimustele vastuseid ei leidu,kahjuks

Buss nr 200 peatub küll Cannesis kesklinnas. Meie läksime festivali palee juures maha. See oli eelviimane peatus.Lõpppeatus oli sadama juures pargis. Tagasiteel tegime väikese peatuse Antibes. Rongiijaam on natuke kaugemal aga mitte eriti kaugel.

Tõstan teemat: Kas Nizzast on mõtet sõita üheks päevaks Itaaliasse? Kohe teispool piiri midagi huvitavat on?

Küsin veel,kas keegi oskab St.Tropezi küsimuse kohta infot jagada?

Ümberistumisega:

  1. Bussiliin nr. 3003 Aeroport Nice Cote d'Azur - St. Rapahel
  2. Bussiliin nr. 7601 St. Raphael - St. Tropez (käigus kuni 3. septembrini)

Pmst saab Nice'st St. Raphaeli ka bussiga nr. 20, mis peaks väljuma Nice kesklinnast.

Hinnad ja sõiduplaanid leiad siit: http://www.varlib.fr/cg83/Horaires_des_lignes_du_reseau_VarLib
Klikka vastava liini taga olevale PDF-failile

Aitäh :) Koguaeg tuleb uusi küsimusi juurde,kas Monte Carlosse minek Nizzast on keerukas?

Rongid väljuvad üsna tihti.

Monte Carlosse on väga lihtne minna. Nizza kesklinnast läheb peaaegu iga 15 minuti tagant buss nr 100 Nice- Monaco- Menton. See peatub ka Monte Carlos. Ühe otsa pilet maksab 1 euro.Nizzast Monacosse sõidab buss 45 minutit ja Mentonisse 1 tund ja 25 minutit. Soovitan osta bussijuhilt pilet Mentonisse. Pileti hind on ikka 1 euro. Bussijuht küsib alati millisesse peatusse sõidate ja see peatuse nimi trükitakse pileti peale. Piletikontrolli kordagi ei näinud.

Bussiga seal ikka väga odav liigelda. Rongi pilet võttis pisara silma.:) Aga kindlasti on see maitse asi.

Tundub teostatav, kuid kas Nizza lennujaamast väljuval bussil, mis sõidab mööda promenaadi, on ka erinevad peatused, kui tahetakse väljuda just promenaadil?

See buss on 98 ja promenaadil on tal vähemalt viis peatust kui mitte rohkem

Nizzasse minejatele uut informatsiooni: Tõsi,lennujaamast läheb buss nr.98 otse kesklinna ning peatub promenaadi ääres peatustes,kuid väljumiseks tuleb ise märku anda.Sõit Monacosse rongiga on mugav,kuid rongijaam iseenesest asub nii Printsi paleest kui ka Monte Carlost piisavalt pika jalutuskäigu kaugusel,seetõttu oleks soovitatav rongijaamast edasi liikuda bussiga.Cannes´i sõit Nizzast bussiga osutus oodatust pikemaks,kestis lausa üle 2h(ilma ummikuteta).Samuti on osades bussides probleeme soojal ajal konditsioneeridega,mis oli suureks miinuseks.Bussisõit Cannes´i on kindlasti parem kui rongiga,sest buss peatub otse Festivali palee kõrval.Eelnevates postitustes oli mainitud,et Roschildi aiad on ilma sissepääsutasuta.Väide ei osutunud kahjuks tõeks,sest välja tuleb nii villa kui ka aedade eest käia 12 eurot.

Kus selline postitus oli? Maksime samuti 12 euri, aga see oli külastamist väärt. Meie veel lõunastasime villa teemajas. Lahkudes olime väga rahul.

Ühes teises Nizza teemas siin foorumis,kuid ju oli see vananenud või vale info.