No-Show, Stopover - not permitted. Paluks abi!

Tere!

Just selline detail, mis hiljaaegu mulle silmadesse voolas keeras uperkuuti mu senised reisiplaanid. Varasemalt oli mul ostetud lennukipiletid Frankfurt-Ams-Rio. Algul broneeringut tehes, oli mu kõrval ka kogenum inimene, kes andis idee, et niiviisi ma saaksin hüpata lennule peale Amsterdamist ja kuna soodukas oli siis mõeldud-tehtud!

Niisis natuke peale toda sai ostetud piletid Tallinn-Amsterdam reisibüroo kaudu.

Nüüd jällegi check ine hakates tegema Rio reisile avastasin, et polegi võimalik mul Amsterdamist peale roomata ja pean ikkagi kuidagi saama Frankfurti :S. Kõigepealt sai KLMi kirjutatud ja nad jäärapäiselt vastasid, et pean liituma Frankfurdist.

Niisiis, edasi sai reisibüroos käidud, kelle kaudu Amsterdami otsa piletid sai tellitud, nemad vaatasid ja uurisid ning ütlesid, et saan ainult mingi väikse summa tagasi broneeringu tasude pealt. Saatsin ka kirja Estonian Airi ja KLM-i (Amsterdami minek on TLN(EA)-Stockholm(KLM)-AMS), oodates sealt nüüd vastust. Seega mu hetke seis on igati kaputnik!

Lennuajad on mul siis sellised: Väljasõit Riosse Frankfurdist, kuhu vaja jõuda - 06:55 28.dec Esialgsed piletid Amsterdami - 27. detsember kell 21:55 jõuaksin Schipholi. Mu variandid siis enda reis päästa:

  1. Rendiauto - vaatasin, et kuskil 50-75 eurot includitud ka mingi küte, sellega peaks 5 tunniga ära sõitma Schipholist Frankfurti lennujaama. Tagasitulles (Riost) hüppan tuimalt maha Amsterdamis. See tähendab et pagasit ka ei kasuta, kuna saaksin selle alles Frankfurtis kätte. Niimoodi jõuaksin Amsterdami otsa lennule, mis hetkel hapu on. Lennuk väljub 19:55 16. jaanuar Tallinnasse. Riost peaks saabuma 12 paiku. 2)Käin oma autoga Eestist. Keskmise kindluse ja kulukusega variant... Oleks tore kui keegi ühineks ja kahasse saaks kulusid. 3)Uued piletid (kuskil 6-700 euri kahele). Rikuks rahalise seisu ära jälle see kuu ja ka kindlasti mingi osa reisist lõppude lõpuks.

On kellelgi veel mingeid variante pakkuda? Või annaks oma hinnangu mu pakutud variantide kohta. Või on keegi ise minemas sarnasel ajal Saksamaale ? Või on kellelgi tutvusi/nippe, kuidas saada tagasi raha piletite eest?

Ette tänades!

Siis auto kui kõige odavam variant. Pagasi checkid tagasi tulles Amsterdamini. Selle poolest on OK.

KLM pole jäärapäine, vaid täiesti tavaline. No-show esimesele otsale tühistab kogu pileti. Igas firmas ja alati. Mingite trikkidega on mingitel juhtudel võimalik sellest mööda hiilida, loe siitsamast foorumist, aga šanss on väike.

Nii see on. Pilet kehtib alguspunktist.

Mis tingimustga on ostetud EA piletid?

Kõige odavam on muidugi sellelt "kogenumal" inimesel lasta oma raha eest uued piletid osta.

Samal teemal saad veel lugeda siit: http://trip.ee/node/70640

NB! Tulevikus aga säästad kindlasti raha ja muid asju kui enne reisile minekut meie foorumist läbi käid :)

Oot-oot, see autorendi asi ilmselt siiski niimoodi ei käi. Kust sellise hinna võtad? Minu teada one-way ilma kopsaka lisatasuta on võimalik ainult Saksamaa sisesel rendil. Hollandist algav ja Saksamaal lõppev ühesuuna rent on pigem umbes 200-250€. Ilmselt tuleks siiski unustada see TLL-AMS-TLL ja osta sobiv TLL-FRA-TLL pilet.

Aitäh "af"! Ma vaatasin üle ning tõesti SIXT-l on odavam pakkumine kuskil 200 euri (BMW 1. seeria)Neid lehekülgi, mis pakuvad on ka erinevaid ning arvatavasti mingi läbusait arvas et on nii odav.... Siiski, auto laenutamine parem variant kui osta Frankfurti ring pileteid 6-700 euri eest...

Aga kas sa ei taha kaaluda hoopis osta üheotsa pilet Frankfurti, mille hind on ca 140€ ja sealt siis jätkata lendu ning tulles tagasi saada Amsterdamist tulla Eestisse???

Kui soovid otse Frankfurti siis üks odavam, kuigi tülikam variant Frankfurdi lennujaama saamiseks on sõita bussiga Riiga kust läheb 26.12 Ryanair Frankfurt/Hahni. Hahnist saad bussiga otse Frankfurdi suurde lennujaama. Kuskil pead sa siis veel ka ühe lisaöö veetma. Kas lennujaamas või hotellis. Kokku tuleb kindlasti palju odavam kui 200 euri.

johhaidii - juttu on kahest inimesest, kes siis peaks veetma kaks lisa-päeva (26 ja 27) Euroopa südames. Ööbi ja söö kuidas tahad, väga odav ei tule.

Nubsik - kui sa lähed ühe otsaga Frankfurti, siis kuidas pärast Tallinna saad? See ju tühistab TLL - AMS - TLL piletid ära, kuna esimene ots on no-show.

Mingi muu viis (öörong?) AMS-FRA ehk? Aga need Euroopa rongid ka odavad ei tule.

Helistasin EA infosse 16101 Variant 4:

  • Nad tühistavad TLL-AMS suuna lennu
  • Tagasi saab lennujaamamaksud.
  • Ostad uue pileti TLL-FRA.
  • Tagasi tulles tuled Amsterdamis maha.
  • Rios registeerid pagasi Amsterdamini.
  • Kehtib lend suunal AMS-TLL.

Kuid täpsema ühe lennusuuna tühistamisinfo saamiseks nad soovisid teada pileti broneerignu numbrit.

Ronge uurisin ja nendega ei jõua 6.55-ks FRA-sse.

Kirjutasingi, et see on tülikas variant. Kuid odav. Kui kulud tähtsad saab ööbida ka lennujaamas ning söök pole sugugi kallis. Kaheks päevaks võib selle kodust kaasa võtta. Lidli pood on Frankfurt/Hahni lennulaamast 20 minutilise jalutuskäigu kaugusel. Seal toit ja jook veelgi odavam kui Eestis.

Tasub rongi uurida jah, lennukiga kindlasti ei saa kuna Frankfurdi lennujaam 23.00-06.00(või 5.00) lennata ei tohi. Ehk leiad lennupileti Stockholm-Frankfurt, aga kahtlen. Peab küll mainima, et see on üldteada fakt, et poole pealt ühe pileti lennule ei lasta.

Kõige varasem rong jõuaks lennujaama 8.48, kuid väljalend on 6.55.

Kui kehtivad kõik punktid Naabrimehe pakutud variandis 4 (ma ei ole 100% kindel pagasi AMS checkimises), siis osta Air Balticuga 27. detsembriks TLL-FRA ühesuunapilet hinnaga 118€ pluss pagas.

Pagasi vahepeatusesse tshekkimise kogemustest ma lugesin teises teemas, kuna see hetkel mind huvitab. Oleks tore, et kui kellelgi on negatiivne kogemus ses osas, siis ka kirja panna. Hetkel tänu EA lennugraafiku muutmisele tundub meile parim võimalus sel viisil oma tagasitulekut muuta, ja siiani loetu põhjal tundub see ka üsna reaalne.

Okk, helistasin ise ka EA-sse. Tõesti saab esimese poole ära känseldada ja mingi olematu raha sealt tagasi ning sellega jääks teine pool alles.

Oskab keegi siinolevatest hinnangu anda autoga sõitmisele. Senimaani kui küsinud olen teiste tegelaste käest on suhtunud skeptiliselt. Mitte just võimatu, aga siiski nibin nabin räägivad. Kuigi teoreetiliselt oleks aega FRA jõuda 22:00 kuni 05:00+, sest 06:55 läheb lend. Ja vahemaa kuskil 450km

Autoga jõuab vabalt. Öösel pole Ruhrist läbi sõites ummikud ka, seega sõiduaeg on üsna täpselt prognoositav. 4h 30m, lisa sinna tund kohvipeatusteks juurde.

Rongiga ma ei riskiks, need võivad hilineda, eriti talvel.

Muud riskid on: 1) lend hilineb oluliselt, 2) tuleb lumetorm ja teedel on kaos.

Ise valiksin sellises olukorras igal juhul auto (elan Saksamaal, sõidan palju).

Milleks see auto variant hea? Minu meelest on kõige parem minna TLL-FRA lennukiga. Vähemalt siin pakutud hinnad igati ok ju - ei ole aega ise hindu kontrollida.

Tagasitulles lähed AMS maha ja lendad koju.

Pagasi saab edukalt AMS-ni checkida. Üldiselt ei pea isegi põhjendama, miks soovid pagasi vahepeal välja võtta. KUI küsitakse, siis saad ilusti vastata, et külm on, vaja sooje riideid või vaja sõbrale kingitus anda või midaiganes veel.

Aga "asjatundjast" soovitajale ütleks ma küll, mis asjast arvan. See on vana tõde, et no-show tühistab kõik allesjäänud lennud.

Asjatundja ekslik soovitus võis tuleneda sellest, et ta äkki on kasutanud seda mahamineku võimalust tagasilennu vahepeatuses ja seepärast arvas, et nii saab ka peale minnes toimida. Ehk asjatundjaga ei tohiks nüüd ka sellepärast tülli minna. Vähemalt pooles osas oli tema nõu pädev.

Võtku mõlemad seda kui õpetlikku kogemust, et rohkematest allikates või otse teenusepakkujalt tuleb enne otsuse langetamist uurida.