Odavalt Ameerikasse

Tere!

Küsimus kogenenud maailmaränduritele: kuidas saab kõige odavamalt Ameerikasse?
Sobib ka üheotsapilet ja reis võiks alata ~3 kuu jooksul. Ükski variant ei ole välistatud.
ahjaa, rändureid on kaks. Idee on kohapeal ringi reisida, tuttavaid külastada ja veidi raha teenida ( lepinguga tööd vist nii lihtsalt teha ei saa? ) ja sealt edasi Brasiiliasse põrutada.

Aitähh!

Finnaiar pakub alla 7000 kr. NY-sse ja tagasi.

siit leiab hea hinnaga lende: http://www.vertaa.fi/lentoliput/
Mul aga tekkis küsimus seoses selle üheotsa piletiga. Kas piiril probleeme ei teki, kui tagasilennu piletit pole või ei huvita see kedagi?

hmm.. selle peale ei tulnudki. Nii, et edasi-tagasi peab olemas olema?

Ma ei tea seda täpselt. Minu meelest oli sellest siin kunagi juttu, aga ei leia üles praegu. Saatsingi küsimuse laiale ringile, et need, kes käinud või kellel on infi, vastaksid.

nad tahavad piiril edasi tagasi piletit naha, lisaks reisisihtkoha toestusele ja elamiseks olemasolevale rahale ja jumal teab, mida veel. See oli juba enne viisadega kaies nii, nyyd pole ju midagi muutunud...noh ilmselt muutub vaid karmimaks see piiriyletus, mis muud. Tean naiteid Canadas kainutelt, peale sealset viisavabadust, ikka vaga pinnitakse piiril ja veendutakse, et sa tagasi ka plaanid minna. USA-s ilmselt laheb veelgi hullemaks. Too tegemisest nii palju, et ma ei taha kyll roomurikkuja olla, aga USA-s ei saa niisama olla ja tood teha jne(viisavabadus laseb vaid turistidel veidi kergemmini reisida, ei anna muid oigusi). Tooviisat voi tooluba kohapeal ise omale tekitada ei saa. Mustalt toole minna...see on imepisikene voimalus, et keegi enam mustalt inimesi toole votab. USA on paksult illegaale tais, kes koik yritavad ka mingitki tood leida, aga see ei ole enamm nii kerge. Enamus norm. tookuulutused algavad voi lopevad lausega - arvestame AINULT ametliku tooloaga inimeste avaldusi vms. Tooviisa ajamine votab kaua aega, arvestama peaks kuni 6 kuud ja selle ajamist peab alustama Eesti poolt otsast ja koige reaalsem on see korda ajada agenuuri teenuseid kasutades.

Ma tulin paar päeva tagasi USA-sse ja taheti lennupiletit näha. Varasematel kordadel pole kunagi küsitud. Raha kohta on alati küsitud.

tänud vastuste eest!

aga mis juhtub, kui ei ole tagasisõidupiletit/piisavalt raha?
saadetakse tagasi?

Minu käest pole küll kunagi tagasisõidu piltetit küsitud aga neil on selleks õigus.
Ma pakun küll, et sind saadetakse tagasi, sest kui sa ilma tööloata tuled ei või sa ju töötada riigi. Ja kui sul juba riiki sisenedes pole piisavalt raha, et piletit osta siis kus sa selle raha reisi jooksul saad? Elama pead ka ju millestki jne
Kui mina oleks see amentik seal piiril siis saadaks küll tagasi. Jääb ju mulje nagu hakkaksid ilma töölepinguta tööle või ei lähegi ära.

Tulin üleeile USAst ja sinna jõudes ei küsinud keegi ei tagasisõidupiletit ega finantside olemasolu kohta. Mitte midagi ei küsitud. Olin moraalselt valmis teab-mis-ülekuulamiseks, aga neid ei huvitanud midagi. Ilmselt oleneb palju konkreetsest piiriametnikust (ja tema tujudest), sest olen ka ise pikkadest pinnimistest varem kuulnud.

Olen piiri ületanud neljal korral, esimesed kaks korda J1 viisaga, kus suurt midagi ei küsitud ning 2x turisti viisaga. Veebruaris ei küsitud üleüldse midagi, kuid augustis pinniti päris põhjalikult, taheti näha tagasisõidupileteid ning küsiti, et kes piletite eest maksnud on ja kuidas ma raha sain jms. Ühesõnaga on see suuresti ametnike suva, kas nad küsivad või mitte. Parem on kõige hullemaks valmis olla, kuid loota parimat.