Odavalt Pariisi

Plaan on minna kevadvaheajal koos sõbrannaga Pariisi, aga kuna olen noor(18-aastane) ja omapäi reisimise kogemuseta, siis loodan nõu kuulda kogenenumatelt ränduritelt. Kuidas leida odavaimad lennupiletid ja ööbimiskohad ning kuidas üldse ise endale nö reisipakett koostada(millega arvestada jne). Olen korra Germalo Reisidega Pariisis käinud ja pärast seda olen ihanud sinna tagasi minna.

Tänan juba ette!

Estonian Air pakkus detsembri alul pileteid, kus oleks saanud kevadel üsna valitud päevadel ja ajal umbes 130 euroga Pariisi ja tagasi. Kui vaatad näiteks Lufthansat http://www.lufthansa.com/us/en/homepage, siis võid leida 165 euroseid pileteid. Samas lendab Estonian Air alates 25.märts otse Pariisi ja tagsi ning vägagi sobivatel kellaaegadel. Lufthansaga lennates pead väga vara(juhul kui ostad odavaima pileti) Pariisist tagasi startima ja jõuad siit Pariisi samuti väga hilja. Finnair pakub Tallinast pileteid umbes 240 euroga. Igal juhul on 165 eurot Pariisi ja tagasi väga hea hind. Hotellidega on Pariisis isegi hooajaväliselt (tegelikult on Pariisis peaaegu alati hooaeg) kehvasti, hinnad on üsna soolased ja tihtilugu on pakkumises hind inimese, mitte toa kohta. Pariisis saad osta vautseri, mis tagab sissepääsu paljudesse muuseumidesse ja annab õiguse ühistranspordiga liikuda. See on päris soolase hinnaga (umbes 90 eurot, võimalik et õpilastele soodsam), aga tasub ennast ära. Kui tahad kuhugi kaugemale minna, siis kiirrong on kallim kui lennuk.

2
0

Koolivaheaeg on vist märtsi viimane nädal? Hetkel saab Estonian Airiga soodsamalt ainult nii, et minna 25. märts ja tagasi 29. märts, siis on hind ca 180 eurot ilma äraantava pagasita (Light Eco pakett) ja lennuajad on minu meelest väga head - ja otselennud muidugi. Üldiselt saab lühemaks ajaks edukalt minna ilma äraantava pagasita - kõik vajalik mahub ka seljakotti (no mitte päris 90-liitrine, sellist ei saa salongi võtta, aga keskmine) või ka väiksemasse kohtvrisse (vt lennufirma kodulehelt pagasi mõõte, millega salongi lubatakse!).

Ööbimise osas soovitan võtta hosteli, aga kindlasti vaata arvustusi. Ise olen üsna mitmes hostelis ööbinud (Pariisis küll mitte) ja seni on kogemused ainult väga head olnud. Broneerinud olen www.hostels.com või www.hostelworld.com. Arvustusi loen nii nendest samadest portaalidest kui www.tripadvisor.com.

Kui Sa oled Pariisis juba käinud ja ilmselt siis ka põhilised tõmbenumbrid ära vaadanud, siis soovitan pühenduda vähemkuulsatele, aga sama lahedatele ja ilusatele kohtadele. Minu üks paremaid elamusi viimasest Pariisi reisist oli suvalistes kirikutes käimine. Võtsin ette kaardi, valisin kesklinnas üsna suvalise asukoha ja jalutasin niisama ühest kirikust teiseni - väga ilusaid kohti sai nähtud ja omapäraseid ning huvitavaid ehitisi.

Millest alustada+ Broneeri lennupilet ja siis pane kinni majutus. Ja Pariisi reisijuht kätte (võib asendada ka internetis oleva infoga, aga ise eelistan reisiraamatuid - kogu info on süsteemselt olemas). Ja kindasti loe Trip.ee Pariisi-teemalisi postitusi - neid on siin päris palju.

Ära unusta teha ka reisikindlustus - seda saab mistahes kindlustusfirmast teha ka läbi interneti. Endale on seni paremate tingimuste poolest ilma paistnud ja kasutan peamiselt If ja Swedbank kindlustust. Aga Tripis on sellestki palju juttu.

Edu reisi planeerimisel :)

3
0

Soovitan Pariisi kohapeal olles kasutada Velib jalgrattaid. Kui Pariisis pidevat internetile ligipääsu pole on tark mõte omale mõned rataste asukohtade kaardid kaasa printida ja registreerimine ka enne ära teha. Ainuke asi millega peab arvestama (nagu selliste ratastega igas suurlinnas) on asjaolu, et kesklinna kandis ei pruugi mingitel aegadel leida vaba paika ratta parkimiseks ja samuti pole popimates kohtades (nt ülikoolide juures) pealelõunal lahkumiseks ühtegi ratast. http://www.velib.paris.fr/.

Pariisis on rattasõit üllatavalt mugav ja turvaline, suurlinna kohta vähemalt. Rattas võivad sõita ühistranspordi rajal ja ruumi on küllalt.

0
0

Võid vaadata ka Ryanairi,läbi Stockholm Skvasta, kuid seal on vaja lennuaegu ja päevi siis klapitada.

0
0

Öömaja alternatiive veel-võid vaadata ka korteriüürimise kuulutuste lehti-oluliselt odavamad kui hotellid(hostelitega võrdlust ei tea) ja päris õdusad. Couchsurfing võib ka olla võimalus, aga see sõltub paljudest asjadest-kas on vabu pakkujaid ja kas kellelegi neist ajaliselt sobib.

0
0

http://www.bewelcome.org/ See on nimelt prantslaste hulgas üpriski levinud diivanisurfajate veebileht. Enamasti pakuvad öömaja noored ja minu mäletamist mööda oli Pariisi ka päris palju pakkumisi. Silmas peaks pidama, et ühe inimese juures ei ole viisakas üle paari öö olla, nii et kui sellise majutuse kasuks otsustad, siis vali mitu majutajat.

0
0

Enamustesse muuseumidesse on kuni 18-aastastel (k.a.)noortel tasuta sissepääs - seega pole väga mõtet endale muuseumipassi osta. Kui raha selleks siiski jätkub, on muuseumipassi eelis see, et ei pea seisma lõpututes sissepääsujärjekordades. Kui osta Paris Visite transpordikaart, siis see on juba täishinnaga. Aga tuleb tunnistada, et seda oli ikka kordades mugavam kasutada, kui carnet-ga 1.-2.tsoonis sõita ja ikkagi pidevalt pileteid juurde osta, kui 3.tsooni satud. La Dèfense'i minnes peab juba 3.tsooni piletid ostma.

0
0

Ma tänan kõiki nõuannete eest! Neid lugedes teen järelduse, et mõttekam on piletid varakult broneerida, kui loota viimase hetke pakkumistele või ei?

0
0

Ma ei ole kohanud lennufirmadel viimase hetke pakkumisi. Ikka mida varem, seda soodsam. Sooduspakkumised välja arvatud. Ma veel rõhutan, et 165 eurot Tallinn-Paris-Tallinn on superhea.

0
0

Viimase hetke pakkumised on eelkõige puhkusereisidele. Regulaarlennuliinide puhul ma ei ole märganud viimase hetke pakkumisi. On küll lennufirma soodusmüügikampaaniaid, kus lennuaeg on lähiperioodil. Kuid siiski neid esineb harva.

0
0

Hotellid Pariisis ja lennupiletid

Tahame mehega reisida see aasta Pariisi nädalaks. Juuni-juuli kuus. Kui me broneerime praegu lennupiletid ja hotelli, kas siis tuleb soodsam, kui broneerida näiteks mai kuus? Ja kuhu kanti on Pariisis kõige parem broneerida hotell?

0
0

See, millises Pariisi kvartalis peatuda, sõltub sellest, kas te olete pigem parema-kalda-inimesed või vasaku-kalda-inimesed. Sellest, kus te kavatsete käia ja sellest, millist toitu te eelistate.

Kui olete rikkad boheemlased, siis kindlasti vasak kallas ja Ladina kvartal :)

Kui olete äriinimesed, siis pigem parem kallas, 3. kvartal on väga shikk näiteks, 8.kvartal luksuslik, 1. kvartal on Louvre'i juures (2.ka, aga sellel on kahtlane maine).

Kui hind võib olla kõrge ja tahate olla väga keskel, siis võtke hotell näiteks Cité saarele.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased