Ööbimine Balil

Kas oskab keegi oma kogemustest soovitada head ööbimist Balil?

2008.a ööbisime Sanur Beach hotellis Sanuris (http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297700-d545823-Reviews-Hotel_Sanur_Beach-Sanur_Bali.html) ja Nusa Dua Beach hotellis Nusa Duas(http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297698-d302385-Reviews-Nusa_Dua_Beach_Hotel_Spa-Nusa_Dua_Nusa_Dua_Peninsula_Bali.html).

Mõlemad olid väga OK. Sanur Beach minu seal peatumise ajal 5* siiski ei olnud, kuid 4* andis ilusti välja. Hommikusöök oli mõlemas hotellis laia valikuga, toad väga puhtad ja korralikud, rand hea. Sõltub muidugi, millist ööbimist otsitakse - odavat, backpacker-style, hostelit, luksus-hotelli vm ja mis hinnaklassis. Need hotellid ilmselt odavreisijale pigem ei sobi, kuigi hind oli OK.

Meie kasutasime Club Bali Mirage, toa hind oli sellel ajal ca 70USD öö. Võimalik juurde osta ka nn AI variant, mis oli ka päris hea variant. Hotell ise asub mõnusalt rannas oma rannaribaga, mida siis turvar valvab. Teisel pool tänavat on kohe 2 minimarketit. Buss kaubanduskeskusse läheb hotelli eest. Söögikohad oli ka suht lähedal. Rannapuhkuseks väha hea variant. Rannas siile praktiliselt polnud.

Kas keegi oskaks välja pakkuda 2 nädalase tripi programmi? milliseid teisi Indoneesia saari jõuaks külastada, kus tasuks ära käia, jne? Terv.

Perega Balile, soov leida soodsat ööbimise kohta

2014 aasta jaanuaris-veebruairs plaan olla Balil. Ning hetkel käib soodsate korterite otsimine. Kas keegi oskab nõu anda, kust võiks otsida ning, kuidas on seal üldse korteri elu? Kas on äkki parem väike majake üürida? Kõik nõuanded on teretulnud. scifi@hot.ee

Kas soodsaid öömajasid, bungaloid ja kodumajutusi saab leida tänaval ringi vaadates või tuleks otsida turismiinfo punkti? Mulle ei meeldiks öömajabronnidega oma reisi raamidesse seada, tärnihotellid on mulle tavaliselt liiga igavad ja steriilsed. Meeldib vaba rändamine ja kohalike elu vaatlemine.

Üldiselt Denpasar ja saare lõunatipp on hästi laialivalguv. Et tänava pealt midagi mõistlikku saada, oleks vaja vaadata Kuta kanti ( Sanur ja eriti Nusa Dua on rohkem kesk ja kõrgema klassi hotellide päralt) Võibolla on kõige õigem lennujaamast lasta taksojuhil sõita soodsasse rajooni ja seal ise edasi vaadata.

Tänan, Tera! Lendan Jakartasse, läbin mööda maad bussi, rongi, taksoga Jaava ja Bali saared. Ühe öö peatun Denpasari lähikonnas, et sealt lennata Jakartasse ja koju.

Tegime taolise tuuri mööda Jaava saart 6 a tagasi 2 nädalat. Jakarta lennujaamast läheb igal täistunnil otsebuss Bogori (kuulus botaanikaaed) Jakartasse ei tasu üldse põigata.Edasi üle Puncaki kuru Cibodas, Bandung, Cipanas (väga vahva kant-kuumaveeallikad ja matkamine),Yogiakarta, Bromo vulkaaniala. Muideks Yogiast saab pisikestest turbüroodest tellida komplekstuuri Bromo kanti üheks päevaks ja edasi bussi ja praamiga otse Bali saarele.Seda varianti kasutas üks meiega koos olev itaalia paar. Bali saarel olime 2002.a.sealt Top mälestused Nusa Dua liivarand,käsitöökunst, Ubudi kunstigaleriid,igasugused usutegevused, põletusmatus ja saare keskel troopikaloodus.

Oo, see on ju peaaegu üks-ühele, mis mina olen suure pusimisega kokku pannud. Ainult lennuk maandub vastu ööd, buss enam ei käi ja mõtlesin taksoga Bogori sõita, hotell reserveeritud. Kas on teada või muljet jätnud Taman Safari park poolel teel Bandungi (loomad lahti, ise bussis), Tangkuban Perahu vulkaan Bandungi lähedal, Panandayan kraater Cipanas´ lähedal- või parem ehk ainult Bromo, et üheülbaliseks ei läheks. Võibolla leiame saare teisest otsast mudavulkaani ala ka üles. Travel planner ütleb, et Pangandaran on Jaava ilusaim rand, kas on muljeid? Balil mõtlesin rohkem põhja pool olla. Näiteks Lovina rand, mille kohta on vastakaid arvamusi. Pelgan, et Nusa Dua on minu jaoks liiga kenaks turistikaks lakutud. Kas põletusmatusele komistasite kogemata? Või käib see kindlas taktis nagu meil krematoorium? Ubud, templid, troopika kindlasti. Olen veel segaduses lindude Zoo osas, olen sellest kuulnud, aga ei leia, kus see võiks olla, vb mõne suurema zoopargi osa. Loomaparke on mitmeid, kas on eelistusi? Vabandust teema kaldumise pärast.

Üritan vastata mõnele küsimusele -Taman safari park ei teadnud uurida -Tangkuban Perahu oli plaanis, kuid totaalne vihm otsustas asja teistpidi -Cipanas lähedal tegime päevase tuuri omal käel mööda vulkaanimaastikku,avalikust kuumaveebasseini alalt minna läbi ja edasi mäkke hoides paremale poole -mudavulkaanid peaks olema Semarangist ca 1,5 t bussisõitu itta, meie ei jõudnud -Pangadarani vastu ei olnud erilist huvi -Nusa Dua hotellide ala osas võib sul õigus olla, meie kasutasime paar korda praktiliselt tühja mereranda, mis kaugemal läks küll üle hotellide privaatrannaks (ise olime Sanuris, hotellil väga kena suur bassein kuid mererand nigelavõitu) -Fire Cremenation leidsime naaberhotelli infotahvlilt. Palju sõltub sellest kui tähtis persoon ära saadetakse, seda vägevam protsessioon.Meil seekord vedas. -lindude zoo on Batubulani linnakeses (ca6-8 km Denpasarist kirdesse)

Tervitus kaasmaalased. Küsimus selline, et oskab keegi ehk soovitada Balil odavaid aga viisakaid hotelle. luksus pole peamine, lihtsalt turvalisus ja üldine viisakas keskkond. Ning mida peaks kindlasti külastama/nägema/kogema seal? Plaanis kahenädalane puhkus, kuidagi vaja see sisustada :)

meie 4 alustame jan´24 Kuta Town House Apartments`s :) Eks jooksvalt vaatame edasi ...

Ma julgen soovitada Sindu Guest House Sanuris. (Saab bronnida booking.com kaudu) Väga puhas ja omanik inglane. Randa mõnisada meetrit ja turvaline valuutavahetus peaaegu kõrval. (Kogu reisil ainuke valuutavahetus , kus ei üritatud petta)

Tere ! Värskendaks veidi teemat. Minek septembris ning hetkel olen mõelnud esimesed 3 päeva ööbida Kutas või Legianis. Tahaks saada osa ööelust, kuid hotell ja selle juures olev rand võiks olla pigem rahulik ning mitte metsikult rahvast täis. Kutas on jäänud silma see hotell: Sheraton Bali Kuta Resort Kas see hotell võiks asukoha poolest olla hea valik? Või oskab keegi oma kogemuste põhjal soovitada mindagi paremat? 

Sheratoni asukoht on selles suhtes hea, et peamine ööklubide tänav,  suur Beachwalk' i kaubanduskeskus ja hulk söögikohti on lähiümbruses. Rannaga on nii, et kui oled käinud näiteks Phuketis Patongis, siis selle rannaga väga sarnane, ka rahvarohkuse poolest. Seal Sheratoni juures on kindlasti suhteliselt palju rahvast ( aga samas päris nii külg-külje kõrval maas rannalinadel ka ei olda, nagu Pärnus, rohkem lamamistoolidel, toolid on gruppide kaupa ja gruppide vahel tükk tühja liiva, kuhu võid oma linaga siis minna).Kõige vähem on inimesi sellistel lõikudel, kus on lipud, mis hoiatavad, et ujumine on siin ohtlik ( laine võib merre kaasa viia). Aga need lõigud on pigem peale Legiani, Seminyaki kandis ning veel edasi. Lainetus on üldse säärane, et sobib pigem surfamiseks, ja seda ka tehakse seal palju. Ujuda eriti ei saagi, lihtsalt seal lainetuses sumada. Randa koristatakse jõudumööda, aga päris puhtaks ikka kunagi ei saada, liiva sees võib prügi näha. Aga siiski lahe rand tegelikult, minule meeldib küll. Ma olen ise Kutas praegu, lähen homme jälle nagunii randa ja võin selle pilguga uuesti üle vaadata, et kus oleks hea hotell ja vähem rahvast. Kutas ei ole distantsid eriti suured muidu, rannast ööklubidesse pole pikk maa ja takso on odav.

Jochen, suur tänu info eest. Kui rannas inimeste vahel ikka kenasti kõndida saab, siis on vast ok, seda enam, et septembris peaks vähem rahvast ka olema. Kui viitsid homme sellise pilguga vaadata ja hiljem oma tähelepanekuid jagada, siis see oleks suurepärane. Otsisin täna veel hotelle ja see jäi ka silma. Kaardi pealt vaadates tundub, et see on Kuta ja Legiani piiril. Ehk oleks see  kuldne kesktee, kuivõrd ühele poole jääb Kuta, teisele poole Semiyak?  

Käisin, vaatasin. Sheraton on parema asukoha ja ümbritseva taristuga (kaubanduskeskus, söögikohad). Ööklubide (Sky Garden jt) juurde on sealt jala 10 minutit ehk umbes kilomeeter. Samuti Jalan Kartika Plaza, kus asub palju erinevaid söögi- ja ostlemisvõimalusi, ei ole kuigi kaugel. Rand asub üle tee ja näeb välja täpselt selline nagu siin videos esimese minuti jooksul näitab:

Stones hotelli ümbruskond nii heade valikutega ei tundunud ja paistab, et sealt peaks kogu aeg taksoga sõitma, kui kusagile minna tahad. Seminyaki põhikohtadesse peaks sealtkandist nagunii taksoga minema. Rand oli täna hommikul Sheratoni ja Stones hotellide vahel üsna viisakas, aga Pantai Kuta juures oli väga räpane, sest lained olid öösel korralikult prügi toonud. Koristajad tegelesid sellega ja riisusid üsna kärmelt, peale lõunat lähen vaatan uuesti, kuidas olukord on. Ruumipuudust rannas igatahes ei ole praegu ning olen siin ka oktoobris käinud, oli samuti ok. Alati on võimalus teistest veidi eemale minna ning omaette olla. Sheratoni läheduses on veel nt sellised hea reitinguga hotellid:http://www.grandinnakuta.com/en/http://www.mercurekutabali.com/rooms/dlx-ocea.html

Jochen, suur tänu! Pilt sai palju selgemaks. Võtan Sheratoni, tundub kõige parema hinna-kvaliteedi suhtega.