Ööbimise registreerimine Balkani maades.

Olen kõik võimalikd kohad läbi otsinud ja ei ole ikka päris kindel kas pean ööbimise registreerima? Ja siis kus ja kuidas? Serbia,Abaania ja Montenegro. Käibki nii,et annan oma passi näiteks apartmendi omanikule ja see läheb ja registreerib kuskil? Ja kas peaksin saama mingi paberi vastu ka?
Tänud,kes vastata viitsivad :)

Ametlikult käib jah nii. Makse tasuv majutuskoha omanik teeb ise registreerimise. Mõni teeb foto dokumendist, mõni laseb paberi täita, mõni võtab tõesti dokumendi ja käib kohal ära. Ametlikult peaks paberi ka vastu saama. Reaalselt keegi pabereid ei kontrolli kuskil. Need, kes tegelikult sinu tasutud turismimaksu edasi ei anna riigile, mingit registreerimist loomulikult ei tee ;)

Montenegros on ametlikult seaduses kirjas, et registreerimise kohustus on majutuse pakkujal. Kui ta pole seda teinud ja keegi tõesti välismaalaselt paberit küsib, siis trahvid jm läheb majutuse pakkujale, Klient annab lihtsalt teada, kus ööbis ja paberit ei saanud jne. Sellega on tema jaoks teema lõppenud. Registreerimine on seal nüüd pigem selleks, et saaks turismimaksu laekumist kontrollida.

Serbia kohta nii täpselt ei tea, aga kui klient peab siiski ise minema kuhugi, siis seda peab talle majutuse pakkuja teada andma.

Albaanias minu teada registreerimist ei ole. See on endise Jugoslaavia teema. Nad tegid peale nõukogude korda Albaanias omad isiklikud süsteemid ja registreerimine kohustuslik pole olnud.

2
0

Ainukest passi ära anda tundub ebamōistlik, mina seda ei teeks. Kui midagi juhtub, kust hankida tagasipöördumistunnistus. Muidugi siis annaks kui on hangitud lisapass. Ōigus on omada lisapassi, kui oskad pōhjendada, miks seda vaja on. Elis poleks see probleem, sest kehtib ka id kaart.

On olnud ju juhtumeid Tais, kus inimene oma naiivsuses annab naiivselt passi rollerirendifirmale ja vaidluste korral jääb pantvangina välismaale.

0
0

Passi ära kindlasti kellelegi pikemaks ajaks anna. Alati tasub mõned koopiad kaasa teha.

Põhja-Makedoonias tehti mulle registreerimine ainult viimases majutuskohas (Ohrid), et sõltub vist täiesti võõrustajast. Üldiselt kui keegi midagi ei küsi, siis ära ise ka pead vaeva.

0
0

Passi äraandmine tundus jah kõige kummalisem. Aga viimasel ajal jäänud päris mitmetest kommentaaridest silma,et paljud ööbimised teevad seda.

0
0

Balkanil on ID-kaart kehtiv dokument. Kui vahel harva tahab keegi midagi üle tänava ise politseisse viia, siis on saanud kaardid ja läinud. Enamik teeb lihtsalt kaartidest pildid ja asi korras. 21. saj. juba ammu. Hotellinduses täidad saabumisel paberi ja sellega on asi tehtud. Sama nagu Eestis.

0
0

Olen neis kolmes riigis hotellis ööbinud ning mitte mingit erilist registreerimist, ega dokumendi admist ei teinud. Tavapärased protseduurid administraatori juures ja kogu lugu! Vajadusel teevad igalpool ise näiteks ID kaartist koopia.

0
0

Albaanias, Montenegros ja Kosovos sügisel endal küll seda teemat ei olnud, passist/id-kaardist tehti vaid koopia ja kogu lugu.

0
0

3a tagasi Horvaatias tuttavate korteris elades Rovinjis käisin ise maksmas passidega. Oli mingi turismiinfo taoline koht. Keegi seda hiljem ei kontrollinud, kuid tuttavad soovitasid ja tegin ära...

0
0

Mitte kuskil, mitte kunagi, ära anna passi käest rohkem kui tehinguks vajalik aeg (sissekirjutus vms). Hiljemalt viie minuti pärast küsi oma pass tagasi või lase sealt jalga - aga ainult koos passiga muidugi.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased