Online check-in AirBalticu lendudele

Kas keegi on kasutanud võimalust kodus enne väljalendu teha online check-in?
Kas online check-in toimib normaalselt?

Probleem selles et ees on lend. Ümberistumisel Riiast Rooma lennule on kahe lennu vahe 55 min, sellest ajast võtan veel julmalt maha 30min (Boarding time). Nii, et napilt 25 minutit, et teha turvakontroll ja suunduda väravasse.
Arvestades et suvel on ilmselt lennujaama check-in sabad väga pikad, arvan, et on mõistlik kasutada online chek-in võimalust, et säästa kalleid minuteid ja mitte riskida lennukist maha jäämisega. Lendan käsipaagasiga, mistõttu pagasi loovutamise ja check-in-i peale õnneks aega ei kulu.

Miks sa Riias uuesti t`sekkida tahad? Sa lihtsalt ei lahkugi turva-alast ju, kui sul on transiitreis. Vaatad oma värava numbri ja lippad väravasse. Just hiljuti tegin seda.

Mäletan, et 2 aastat tagasi kui TLL-RIX RIX-FCO (2 eraldi e-piletit ) lendu tegin, siis tulin küll peale passikontrolli avalikku tsooni.
Seekord on jah üks e-pilet ümberistumisega RIX-is.
Kas see ümberkorraldus puudutab ainult transiitreise või on see võimalus seotud Schengeni avatud sisepiiridega?

Ma lihtsalt pole kursis, kuidas nüüd toimida. Minu jaoks on loogiline et reisijad peavad läbi tegema uue turvakontrolli, kui ümber istuvad. Või asub turvakontroll nüüd ka reisijatetsoonis-turvaalal?

Viimati jaanuaris läbi RIXi lennates küll mingit kontrolli läbida ei tulnud jätkulennule minemiseks. Saabuvalt lennult sai kohe ootesaali mindud ja edasi kohe jätkulennule. Check in tehti kohe reisi alguspunktis mõlemale lennule ära ja pagas läks mõistagi ise otse sihtkohta.
Marsruut oli toona TLL-RIX-MUC-RIX-TLL ja vedajaks AirBaltic.

Tõesti, tõesti, ma ütlen teile: oli 2 koridori, väljumine ja transiit. Praktiliselt kõik Tallinnast tulijad läksid transiiti. See tähendas, et turvaalalt ei pidanud väljuma. Kontrolli läbisin lennukist väljudes alles (lendasin schengenist välja).

Viimase kommentaari autorile aitäh. Nüüd on pilt selgem.
Transiit on neile, kes istuvad Schengeni sisesele transiitlennule. Väljuv koridor siis neile, kes lendavad Schengenist välja (Suurbritannia, USA Venemaa jne). Igatahes mulle tundub, et oletus siduda transiiti Schengeniga on õige.

Vist said nats valesti aru minust. Mina läksin ikka transiidikoridori ja mingit väljumist ei olnud vaja, ehkki sõitsin schengenist välja. Kohe uuele lennukile. Mul oli ka vähe aega, nats üle tunni

... on siis mõeldud neile, kel jätkulennule vähe aega?

Aga teema põhiküsimus on ikkagi lahtine: KAS KEEGI ON PROOVINUD AIRBALTICU ONLINE CHEK_IN-i ? Kogemused, mugavus ja eelised. Et sellise variandiga aega kokku hoiab, sellest olen juba aru saanud, aga praktilisus?

(mõtlen veebivarianti, mitte lennujaama check-in kioske)
Tänud ette vastajatele!

Nii, nagu ma aeu sain tühistas AirBaltic 5 eurose check-ini tasu. Piletid said ostetud ca 2 nädalat enne uudist.
Millal see kehtima hakkab?
Kas see täheb, et kui nüüd online check-ini ei tee, võib lihtsalt minna lennujaama check-in on tasuta?

Tere
Kuidas toimub registreeritud pagasi ära andmine (Roomas),kui ma olen teinud online check-in.
Tänud

Eeldatavasti samamoodi nagu teeksid letis. Ainult et ametlikult ei tee siis check ini vaid annad pagasi ära. Aega võtab küll mõlemal juhul samapalju minu kogemuse põhjal.

Kuna algse teema "põhiküsimus", tsiteerin: "KAS KEEGI ON PROOVINUD AIRBALTICU ONLINE CHEK_IN-i?", ei olnud veel ametlikku vastust saanud, siis kirjutasin ka selle siia.

JAH, usun, et ca 90% Air Balticu reisijatest teevad just nimelt online-check in'i. Mis seal siis keerulist on ja mida sa konkreetselt teada tahad? Toimib nii nagu igal teisel lennufirmal - logid sisse, valid istekoha, teed sama ka jätkulennu kohta, trükid pardakaardid välja ja basta. Pärast marsid otse turvakontrolli ja näitad pardakaardi ette. Sellest mugavuse/eelise/praktilisuse küsimusest ma ausalt öelda aru ei saa - kumb on mugavam ja praktilisem - kas seista lennujaamas check in-i sabas või minna otse lennuväravasse?

Kui sul on pagas siis seisad ikka. Kui reisid käsipagasiga, siis jah, saab kiiremini ja on toredam.

Algses postis oli juttu käsipagasist.

Aga ka pagasit ära andes läheb kiiremini - vähem vormistusaega. Kui nüüd mitte ainutl AB-st rääkida, siis on ju paljudel lennujaamadel teatavasti eraldi pagasi drop-off kohad, kus saab selle ära anda reeglina ilma järjekorrata või väga väikese järjekorraga. Mõnel pool (nt. Münchenis) aga on täiesti inimvabad automaadid, kus saad pagasi ära anda.

Lisaks on sul koht olemas ja mingi tõenäosus, et kui peaksid hiljaks jääma, hakatakse sind valjuhääldist hõikuma ning oodatakse pisut. Kui sa aga täiesti chekkimata oled, ei nuta ükski koer sind taga...