Ootan soovitusi: Samui, Phang Nang, Krabi (Phi Phi)

Kavas on 2 nädalane reis Taisse. Reisime kahekesi. Lendame 24. jaanuaril Stockholm-Arlandast Air Finlandiga läbi Abu Dhabi Surat Thani. Lend tagasi sealt samast 8. veebruaril.

Kuid nüüd sooviks nõu vahepealse aja sisustamise osas. Kindel plaan on minna Ko Samui’le. Kuid tervet kahte nädalat seal veeta tundub raiskamisena ja seega võiks loomuliku jätkuna minna edasi Ko Phang Nang’ile. Uurides siin teiste reisikirjeldusi, on tekkinud idee/soov külastada ka Phi Phi saari. Seega võiks mingi hetk sõita Krabi’sse, olla paar päeva seal ja selle aja jooksul võtta ette päevane paadituur Phi Phi saartele. Surat Thani iseenesest ei ole vist suurem asi, kuid vähemalt päev varem võiks vist seal tagasi olla, et lennukile jõudmine võimalikult muretult kulgeks.

Nüüd siis konkreetsemad küsimused kogenenumatele:

  1. Kas kahe nädalaga jõuab külastada nii Samuid, Phang Nangi kui ka Krabit (+ Phi Phi saared)? Või läheb liialt rapsimiseks? Läheme Taisse esimest korda.
  2. Milline võiks olla marsruut? Kas alguses Samuile, sealt Phang Nangi ja siis mandrile tagasi ja Krabisse (Phi Phi tuur) ja sealt uuesti Surat Thani? Minnes jõuame Surat Thani kell 15.00, seega veel pool päeva aega kuhugi poole liikumiseks – pole vast mõtet seda raisku lasta? Tagasi lend väljub Surat Thanist 16.10, kuid ma ei tea, kas riskin selle päeva sisse mingit reisimist planeerida. Parem vist ikka juba päev varem kohal olla ja otsida Surat Thanis tegevust.
  3. Kuidas saab Surat Thanist kõige paremini Samui’le? Laevaga vast, on see ju seal samas? Kas keegi teab öelda ka mis sadamast ja kuidas sinna näiteks lennujaamast saada?
  4. Kuidas saada Surat Thanist kõige paremini Krabisse? Buss või rong? Kaua reis aega võtab? Mis maksta võib?
  5. Soovitusi selles osas, kui mitu päeva oleks ühes või teises kohas mõttekas viibida (ehk palju tegevust jätkub)?
  6. Soovitusi Phi Phi saarte külastamiseks?
  7. Kas mobiiltelefonist on seal tolku ka? Palju kõne hind olla võiks?
  8. Kas sülearvutit on mõtet kaasa tassida – st kuidas internetiga lood on?

Kiri sai küll pikk ja küsimusi palju, kuid kui keegi ühele või teisele neist oskab midagi vastata, olen tänulik :) Muidugi on ka kõik teised näpunäited ja nõuanded teretulnud.

Ette tänades!

mobiili osas oskan nõua anda, kuna just hiljuti vaatasin. Olenevalt operaatorist Eestisse helistamine ca 25-35 EEK, vastuvõetud kõne veidi odavam, aga siiski kirvega kõrvad maha ehk siis ca 13-25 EEK. Mõttekas ikka Aasia riikides sõnumeid saata ( ca 5 EEK), muu variant suht kallis.

Muuseas ise ka samal ajal 24. jaan kuni 8. veebr Eestist otse Pattayasse. Ja võtan sülearvuti ka kaasa. Internetti ikka püeaks saama kusagil hotellides lisatasu eest, aga nii lahkelt nagu siinmail pubides jm pakutakse, kindlasti ei tasu loota. Seal peaks olema avalikud interneti punktid väga bro hinna eest.

Tänan tp! Lisan kohe veel ühe küsimuse, mis vahepeal tekkis - kuidas kaardimaksetega lood on? Hotellides ilmselt pole muret aga just väiksemad söögikohad, laeva/bussi/rongi piletite ostmine, erinevad atraktsioonid? Kas peab ohtralt sularaha kaasa võtma?

Täna just küsisin EMT- st- vastu võetav kõne koos kõigi maksudega38,85 EEK- i min., Helistamine22,25 EEK- i min, SMS- 5,25 EEK- i lugu. Natuke muutub operaatorist, aga mitte odavamaks. Sularaha on sealmail alati teretulnud. Krediitkaardiga saab maksta ainult suurtes ja kallites kohtades- on ka erandeid. Deebetiga saab raha välja võtta igal pool ATM- idest. Infot saad ka http://www.phangan.info/ Ise arvan, et oleks liigne rabelemine veel Samuilt/Pha- Nganilt Phi- Phile sõita. Ja mis puutub Suratthanisse, siis seal tõesti pole päev varem midagi teha. Transport ja orgunn seal maal toimib ideaalselt, et mitte minna sinna päev varem. see kui mitu päeva ühes v teises kohas olla sõltub küll sellest, mida tahta näha/ teha. Arvan, et need 2 saart on küll piisavad selle aja sisustamiseks.

Olen võtnud Tais kohaliku kõnekaardi, millega koju helistamine ca poole odavam. Ei mäleta täpselt hinda, kuid mõni "kohalik" eestlane oskab kindlasti nõu anda. Üldiselt on sularaha kindlam, sest tarvilikus kohas ei pruugi kaardiga maksmise võimalust olla või siis "ei lähe läbi" ja ebamugavust kuipalju. Internetipunktid tasulised ja neid oli suht igal sammul.

Eelmise aasta veebruari keskel läbitud 3 n sarnane teekond + BKK ja Phuket. Seega kõige lihtsam sulle - võta Surat Thanist suvalisest nurgapealsest turismiputkast (või sadamast) laevapilet Samuile. Saarel olles rendi roller või auto ja tee saarele tiir peale (2-3 päeva kuidas tuju on). Siis jällegi turismiputkast pilet Phang Nangile ja tee seal sama (uskumatult ilus saar + ühes otsas pidu, turistid ja pillerkaar ning teises puutumatu loodus, korallid ja kohalikud)- ühesõnaga kaks kärbest ühe hoobiga. Peale seda jällegi putkast või sadamast (odavam väheke) pilet Ko Taole ja seal sukeldumist, snorgelamist, õlut ja mitte midagi tegemist - fantast loodus. Kokku kõik eelnev ca nädal. Ko Taolt võta mõnest putkast pilet ja juba otse Ao Nangi (Krabisse jõudmiseks kulus vist ca 10 h või rohkem ja kahjuks öist trippi ei tehtud ?!) ning sealt juba järgmine trip Phi-Phile + kindlasti võta täiendavalt kanuumatk. Kuna Ao Nangis on sellel ajal hi-season, siis soovitan soojalt eelnevalt netist hotell/hostel broneerida (ajaliselt ntx olles Phang Nangil, seega kui võimalik saabumine on juba selgunud) kuna meil juhtuski nii, et õhtul saabudes oli terve linn välja müüdud (kallid/odavad-kõik, uskumatu minu jaoks). Õnneks leidsime ühe taxojuhi kes viis meid linnast 2-3 km välja ühte nn OUT-ks (mugavused pidid puuduma ja seega müüb õhku :) ) tembeldatud kohta "Laughing Geko" kus vahvas bambusonnis sai mitu ööd magusalt ööbida.

Aga võibolla siis Ko Phang Nangilt minna Ko Taole hoopis? See peaks ka vaid laevasõidu kaugusel olema? Või on need kolm saart seal suht ühetaolised ja oleks mõtekam Ko Phang Nang üldse mängust välja jätta ja võtta vaid Samui ning Krabi koos Phi Phi saartega päevakorda?

Tänud Nostofoob! Olin eelmise posti kirjutamisega ametis ja ei näinud Sinu postitust, kus mainid juba Ko Taod. Paar täiendavat küsimust sulle: mida see endast kujutab, kui võtad näiteks Ko Taolt reisiputkast pileti Ao Nangi? Kas see tähendab seda, et ise ei pea midagi muretsema ega ringi sebima rohkem? Istud bussipeale, see viib laevale, seal juba uus buss vastas jne jne? Mingid jooksmist, õige bussi/rongijaama otsimist, õigeks ajaks õigesse kohta jõudmise muret ei ole?

Kuidas on ööbimiskohtadega? Kas on mõtekas Eestist juba kõik kohad kinni panna, või piisab sellest, kui panna ainult esimesed ööd (näiteks Samuil) kinni ja edasi juba vaatab kohapeal internetikohvikutes kohad välja?

1,2,5) Kahe nädalaga jõuaksid mõlemal pool ära käia. Otsustav muidugi, mis on põhiliseks eesmärgiks(rannapuhkus, ööelu, näha võimalikult palju). Samuilt hommikul lahkudes peaks rahulikult jõudma Surat Thani lennujaama keskpäevaks. Minu marsruudi valik, kui külastatavad kohad kindlad: Krabi - Pha-ngan - Samui. 3) Lennujaamast väljuvad minivanid linna(Surat Thani)u.100B Samui poole lähevad laevad mitmest sadamast. Suurim sadam Don Sak on linnast mõnikümmend km eemal. 4) Krabisse saab kas bussiga või minivaniga.(Kas ka lennujaamast otse-ei tea). Reisi kestus peaks olema 2-3 tundi ja maksab 150-350B olenevalt vahendist. 6)Kui ostad tripi saarele, siis soovitada polegi midagi-saad päikest võtta, süüa, snorgeldada, ilusaid vaateid ja olenevalt lainest ka kõvasti loksutada :) Ao nangist ja Krabist väljuvad ka regulaarliinid laevaga saarele (juhuks, kui tahad seal kauem viibida). Läbi reisifirmade pakutakse sulle öömaja saarel alates 2000B. Kohapeal otsides leiad öömaja kindlasti odavamalt. Paraku saarte ilusamad kohad ei asu just Phi-phi Donil. 7) Kinnitan eelpoolkõnelejate öeldut 8) Tasulisi internetipunkte igal pool, oma läpakas eelist ei anna(puudub juhtmeta ühenduse saamise võimalus). Igapäevase reisikirja kirjutamisel, ajaviitel ehk mingit tolku temast. 9)Cash peaks pidevalt taskus olema. Kui on võimalus osta LP "Thailands Islands and Beaches" - saad palju kasulikku infot,soovitusi.

To kriiska, jah sul on õigus, kui ostad punktist A- punkti B või C pileti nn turismiputkast, siis võetakse valitud aadressilt peale ja viiakse kuhu oli trip tellitud (vahepeal buss-minivan-laev-laeva vahetus-buss-jne). Üks on jääv, kleeps sinu rinnas mille järgi sind eristatakse muust massist. Ühesõnaga muretsema ei pea, kohapeal näed. Ööbimiskohad soovitan vaadata kohapealt saabudes sihtpunkti va Hi-seasonil Ao Nang ja Phi-Phi Don - need proovi ette broneerida aga tõenäosus näitab, et 100% alati leiab lahenduse.

Kui valida marsruudiks: Surat Than - Krabi (Ao Nang) - Phang Nang - Samui - Surat Than, siis kui suure tõenäosusega jõuan esimesel päeval veel Krabisse, kui arvestada, et lennuk maandub 15.00 ja piiril vaja veel ka viisa teha? Mis kellani seal trantsport ja muud asjad aktiivsed on. Pimedaks läheb päris vara, nagu aru olen saanud?

Tänud veelkord kõigile! Olen palju kasulikku juba kõrvataha pannud! :)

Viisa tegemiseks selles lennujaamas ei tohiks vist eriti aega minna, lendusid suht vähe, aga krt seda ka teab(ehmatad äkki ära inimesed seal oma eriskummalise sooviga). http://www.itisnet.com/english/asia/Thai/surattani/e-t-srtn.htm Selle lehe andmetel läheb viimane buss 17.10 Krabi suunas. Pole välistatud, et leiad ka kohe lennujaamast minibuss variandi Krabile-Ao Nangi.

Ma loodan, et Surat Thani lennujaamas ikka saab viisat teha! :D Siin just lugesin, kuidas keegi hakkas Krabisse lendama ja Soomes ei lastud lennukisse, kuna viisat ei olnud ja väideti, et Krabi lennujaamas ka teha ei saa. Reisieksperdist pileteid ostas igatahes öeldi, et saab piiril teha ja loodan, et jagavad asja. Tai saatkonna lehel oli ka Surat Thani Airport Immigration Checkpoint ära märgitud, nii et peaks olema õige asi.

Kuid viisa kohapealt veel niipalju - kuskilt on kõrvu jäänud, et mingid ankeedid on soovitav juba lennukis ära täita, et lennujaamas asjaajamine kiiremini läheks. Kas keegi teab sellest midagi täpsemalt?

Lennukis jagatakse sissesõidu ja väljasõidu nö "Luba" ilmselt peetakse seda silmas. Viisa jaoks ka mingi ankeet, aga see ilmselt kohapeal saadav.

Lühidalt kolmest saarest, mis on teineteisest ca 2 tunnise laevasõidu kaugusel: Ko Samui - turistile, on shoppamiskohti, baare, sobib lastega puhkamiseks. Liivaranda tuleb otsida, kuna paljudes kohtades on kivine rand. Suurim saar - tund aega autosõitu ühest otsast teise. Ko Phang Nang - vaikne koht, rohkem looduse nautijale Ko Tao - 100% sukeldujatele (kõige selgema veega ja paremate hindadega).

Kui sukelduda või rannas lesida ei taha, siis pole ühelgi saarel üle 3 päeva midagi teha.

Tänud kõikide kommentaaride eest!

Hetkel hakkas suurimat muret valmistama viisa tegemine piiril Surat Thani lennuväljal (vaadates siin foorumis mõndasid viimaseid postitusi). Piletite ostmisel reisibüroost väideti, et saan piiril teha ja seega nüüd ongi selles usus tegemata ja sõit algab juba järgmisel kolmapäeval. Enam ei julge passi Soome ka saata.

Phuketi lennujaamast ei oska öelda, kas läheb ühistransporti linna, aga taksoga saab mõnda randadest Patong, Karon või Kata. Ametlik taksopeatus on lennujaamast väljudes paremat kätt. Sõit Karonile maksis vist 400 BHTi auto. Kui jõuad kohale varakult, saad veel suvalisest reisibüroost osta pileti Phi Phile ja sulle tullakse bussi või autoga sinu öeldud hotelli juurde ja viiakse laevale. Lennujaamast Phuketi linna on vist oma mitukümmend kilomeetrit. PhiPhilt saab edasi Krabile, sest saared jäävad umbes poolele teele Phuketi ja Krabi vahel.

Viisa ankeedi saab välja trükkida Soome saatkonna lehelt ning kodus ära täita ja pildid kaasa võtta. Phuketi lennujaamas sujus viisa tegemine piiri peal väga ladusalt. Kui soovid ilusat loodust nautida, siis Surat Thani lähedal asub Khao Sok rahvuspark, mis jättis mulle kustumatu mälestuse. Rahvuspargi territooriumil asub lisaks vihmametsadele, koskedele, hiiglaslikele puudele, bambusmetsadele veel hiiglaslik veehoidla. Seal saab magada veepeal ujuvates bambusonnides, ujuda magedas vees, osaleda öösafaril (otsides ööloomi), vaadelda ahve puu otsas ja paljusid teisi eksootilisi loome ja linde.

Millega on kõige parem Surat Thanist Krabile (Ao Nangi) sõita (peale lennuki)? Kui kaua sõit kestab ja kui palju ühele inimesele maksab? Tänan!