Paar küsimust Krabi kohta

Nov. lõpus plaan lennata Bangkokist Krabile. Hinnaks praegu edasi-tagasi c 1400 eek ( 1 ots 1900 bht), mis postitusi lugedes tundub päris kallis. 1, Kas oleks mõtekas pilet ära osta või pigem oodata, et ehk tuleb mingeid soodukaid? Kui tõenäoline on, et hooaja lähenedes võib pileti hind hoopis tõusta...n. bangokair/thaiair pileti hind praegu 250 $ ? 2. Kas Krabil on ka taksodel sellised fix hinnad nagu Phuketil...(Karon-Kata 300 bht ja Phuket town-Patong 400 bht), mis minu arust olid küll väga kallid või on võrreldavad Bangkoki/Pattayaga, kus taksot saab pidada ikkagi odavaks liiklusvahendiks? 3. Mis kellani liiguvad Krabil nn.kastibussid, millega n. Krabist Ao Nangi jm. sõita? Phuketil sõitsid kella 6-ni õhtul ja siis jäi üle ainult takso, millega Phuket town`ist Patongile sõita, mis polnud üldse mitte odav. Suured tänud kõigile, kes viitsivad vastata!

  1. Piletihind tundub natuke kallis olevat. Air Asiaga peaks saama 1000 krooniga ühe otsa.

  2. Krabi sees ja ümbruskonnas liiguvad songthaewid ("kastibuss", millele fikseeritud hinnad sõltuvalt marsuudist. Pikematel marsuutidel liiguvad marsuudid. Taksosid, kui selliseid Krabis veedetud nelja päeva jooksul ei kohanud. Krabi ja ümbruskonna taksohinnad jäid tunduvalt alla 100 BHT (Ao Nang ja Krabi oli midagi 50 BHT ringi).

  3. Songthaewid liiguvad mäletamist mööda kuni pimeduse saabumiseni (19.00). Pärast seda nendega enam ei arvestaks.

Sorry, jäi märkimata, et hind 1400 eek ongi Airasia`ga...mulle tundus ka väga kallis. Võiks ju minna ka ööbussiga, aga kuna Aerosvit jõuab 03,30, siis suht mõttetu seal päev ära raisata.

Airasial lõppes just Tai kampaania, ise ostsin Tai-sisesed piletid puhta muidu.

Paraku ei saanud ju siselendu enne ära osta kui Bangkokki piletid olemas.

Airasiaga Krabile küll 1000 eeku ei ole, max 600 krooni, oleneb muidugi, mis päeval Teil lennud on? Minul läks 25. nov 2010 Krabi-Bangkok 6-le maksma 3800 krooni, hinnas on 60 kg pagasit. Eelmine aasta tõestas, et ostsin piletid Bangkokki mai kuus ja peale seda enam Airasia Krabile soodukaid ei teinud (ootasin sooduspakkumisi septembri lõpuni, vaatasin iga päev airasia kodulehekülge:)), enne seda aga küll ja päris tihedasti. Krabi lennujaamast saab ühisbussiga otse Aonangi 150 THB nägu. Aonangis kohtasime ka taksosid. Meie tulime Aonangist taksoga tagasi Krabi lennujaama ja maksis kokku 400 THB (2 täiskasvanud ja 3 last). Kastibusside kohta ei oska kahjuks midagi öelda, lastega ju kasti ei roni:))

Praegu jälle kampaania lendudele kuni 15, nov...meil aga minek 27, nov ja üks ots 1900 bht, seega 1600 eek edasi-tagasi.

Vaatasin just oma 13.01.2009 AirAsia arvet BKK - Krabi 5,615.36 BT üks suund kahele. Aga eks see sõltub tugevalt kampaaniatest ja nädalapäevast ja kellaajast. Krabilt AoNangi taksoga on üldjuhul kallim kui hotelli transaga, viimane kord sain 150 batiga(2 inimest) ja suht uue Toyota bussiga. Aga taksod lennujaamas on üldjuhul 400 batti. Kui hotell võtmata, siis julgen soovitada Tipa Resorti neid majakesi, päris ehe loodus on seal. Algus väheke ehmatas (ei tulegi meelde mis loomad need oli, umbes kassi suurused) loomade potsatused katustele aga hiljem harjus ära.

[img_assist|nid=62977|title=|desc=|link=node|align=right|width=700|height=520]

Meie läheme nt 11.nov Bangkok-Surat Thani, kus üks ots maksis 1012 THB ja sealt edasi Koh Samuile kohaliku transpordiga ning 18.nov sõidame mööda maad Krabile AoNangi. Sõit pidi kestma paar tundi ja koos praamipiletiga KohSamuilt pidi maksma ca 500 THB-d. SuratThanist vb natuke soodsam, oleneb kauplemisest:) Mida rohkem edasi lükkate lennupiletite ostmist, seda kallimaks läheb, sest Aiirasial on erinevate hindadega sooduskohad ja kui need otsa saavad, siis jäävadki alles ainult kallimad. Samas leidis eelmisel aastal tõetust ka see, et Airasial ei ole eesmärk kohad täis müüa.

Punkel. Tipa Resort. Kas neil kodulehekülg ka? Kui palju 1 öö maksis? Plaan märtsis sinna kanti minna ja uurin juba varakult maad.

Tänud!

Mul ei ole enam meeles, mis hinda me maksime aga tavaliselt oleme arvestanud, et ei oleks kallim kui 100usd öö. Need majakesed olid minuarust mingi 70 usd ümber. Kodukas vist on see http://www.krabi-tiparesort.com/ . Esialgu võtsime 3 päeva, kuna tahtsime oma vana hotelli minna (Phra Nang, parim asukoht Ao Nangis) aga need raiped tegid seal remonti ja tubasi polnud. Pärast kauplesime hinda ja võtsime veel nädala juurde. Alguses mulle see asukoht ei meeldinud, kuid peale paari ööd sai selgeks, et see on just see mis vaja, mõnisada meetrit rannast ja pood kohe nina all(küll kallimad hinnad) ning õhtul täielik vaikus. Väikseks miinuseks on majakeste juurde nn mäkke tee, mida mopiga sõita ei tohtinud. Kuna mina hommikuti söömas ei käi, siis oskan ainult naise sõnade põhjal ka hommikusööki kiita.

Aga meie elasime Tonsai biitšil 150 eeku nägu :). Bungalowdes, 50 meetrit merest, ei ühtegi asfaltteed ega autot (ei olnud võibolla luksuslik aga see-eest väga ehe). Karta on, et isegi PhiPhi viietärniresordis me ei maksnud 100 USDi toa eest... Ja seal juba oli luksust küllaga.

Ja 5 tärni sa küll 100 eest ei saa. Minu point Tipa reklaamimiseks ei olnudki odavat kohta reklaamida, vaid head lahedat elamist AoNangis. Kõik inimesed ei lähe ju reisile ainult odavat majutust otsima, vaid mõned üritavad leida ka normaalse raha eest normaalselt kohta ja kuni 100 usd ongi just see piir mis on mõistlik normaalse majutuse eest maksta. Loomulikult leiab 100 eegusied kohtasi aga enamus neist ei kvalifitseeru normaalse alla. Ma ei usu et kõik eestlased nii vaesed on, et reisile minnes puu all peaks magama. 500-600 eeku nospel majutuse eest on igati tavaline tase.

Keegi kirjutas, et praegu jälle AirAsial kampaania lendudele kuni 15 nov, kuid mina küll nende lehel kampaaniahindu ei näe. Ikka jätkuvalt 14.oktoober 2600 bahti 2 inimest lennul Bangkok-Phuket 1 ots aga see on ju tavaline hind. Või ei oska mina sealt kampaaniahindu otsida?

Sry hinnaks tuleb hoopis 2980bahti

Tuletasin meelde, tõesti, tegu oli 4* resordiga. Täpsemalt siis sellega: http://phi-phi.com/hotel/thailand/koh-phi-phi/loh-bagao/phi-phi-island-village-resort-and-spa/

Netist bookides oleks nähtavasti oluliselt kallimalt saanud aga kohapeal sai kaubelda. Minu jaoks oli küll väga luks ning piltpostkaartlik aga veidi kaugelasuv.

Aga Krabi osas - mina isiklikult ei valiks AoNang randa kuna seal on liiga "tsiviliseeritud". Ehk siis putkad ja autod ja selline turisti tunne tekib. Raleigh/Railey, TonSai ja muud autode poolt asustamata kohad on oluliselt ehedamad, hoolimata öömaja tärnidest ja hinnast.

Kui tõesti on huvi ihuüksi kuskil rannas kokutada või asustamata kohas vahtida, siis AoNangist Phuketi suunas on sellised hotellilaadsed asjad ju olemas aga eks inimestel on ju erinev ootus puhkusest. Mõni tahab vaikust ja rahu, teine mürtsu ja rahu, keegi kolmas aga ainult mürtsu. AoNang, see rannapoolne osa ongi selline rahu ja mürtsu, ehk siis kõik käejala juures, milline see puhkus siis olema peab?

Lend Krabile ostetud - plaanis oli ka bronnida paariks ööks majutus Ao Nangis ja siis vaadata ise edasi. Tahaks mingi aja olla kuskil Railay kandis - minu jaoks on jäänud arusaamatuks - kui sinna sõiduvahenditega ei saa - kuidas siis saab? Kas Ao Nangi sadamast siis meretsi? Ei ole varem nii reisinud ja ma ei kujuta hästi ette seda pagasiga edasi-tagasi manööverdamist. (Plaanis minna küll ainult käsipagasi kohvritega - aga ikkagi.)Sama ka Phi-Phile minnes. Kui majutust sinna ette bronnitud ei ole siis astun ju sadamas oma kottidega maha ja edasi? Äkki keegi viitsiks väheke kirjeldada sellist reisiviisi. Tegelikult ise vaikselt loodan, et 10-päeva jooksul mis olen Krabil jõuan ikka ära käia ka Phuketil. Sinna laevareis vist oli 4h?

Kui Phuketile saab läbi Phi-Phi siis olekski arukas vist mõned ööd Ao Nanagis, 2 ööd Phi-Phil, edasi Phuket ka mõned päevad. Kuidas Phuketilt tagasi kui plaan minna siis Railay randa? Ikka Ao Nangi? Leidsin Ao Nangi omast arust hea majutuse Andaman Sunset Resort: http://et.hotels.com/hotel/details.html?pa=17&pn=2&ps=2&?reviewOrder=date_newest_first&roomno=1&departureDate=12-11-2010&destinationId=1634378&rooms[0].numberOfAdults=2&tab=photos&arrivalDate=10-11-2010&hotelId=230230&validate=false#photos

Siis plaanin Ao Nangil väheke pikema aja - 5 päeva - 2 Phi-Phil ja ülejäänud 4 Phuketil. No tänan hea nõuande eest - mina oleks muidugi läbi Ao Nangi Krabi lennujaama sõitnud:) Kaua kestab sõit Phuketilt Krabi Lennujaama?

Plaan ei ole just täiuslik - targem oleks olnud sõita Phuketilt otse Bangkoki:) Ei tea kas Airasia regular broneeringu muutmine on võimalik?