trip-krainetrip-ukraine-dark
Pagas Mumbai lennujaamas

Kas kellelgi on tekkinud Mumbai lennujaamas mingeid probleeme pagasi kättesaamisega? Nimelt plaanis siselennuga kohe Goasse edasi lennata ja nende graafikujärgsete lendude vahe on ca poolteist tundi. Lend oleks novembris ja saabumine Mumbaisse peale nelja hommikul.

Kas edasilend on samast terminalist?

Tegin sama teekonna läbi märtsis. Oli vaid käsipagas, seega pagasi kättesaamiseks kuluvat aega ei tea. Ligi 4 km kaugusel olevasse siseliinide lennujaama jõudmiseks võtsin ettemakstava takso (selle kassa on lennujaamas), sõiduks kulus mälu järgi ca pool tundi. Kui teil on etteostetud pilet, võib minna kiireks. Mul siseliinide pileteid ette ostetud ei olnud ja neid oli siseliinide lennujaama ees asuvatest eri kompaniide kassadest lihtne saada. Sõitsin edasi Goasse esimese lennukiga kella 11-12 paiku, pilet maksis 820 kr.

siselennud väljuvad küll teisest terminalist,aga kahe terminaali vahe on väike ja pealegi käib tasuta buss teise terminali,ei tohi ainult lennujaamast välja minna. Taksoraha on täiesti mõtetu maksta.Buss sõidab umbes 10 minutit. Esimene lennuk läheb vist Goasse 6,30 ja selle peale peaks jõudma küll.

Ei läinud Mumbaise aega, küll aga kulub sul aega ka India bürokraatiale lennujaamas. Täida kindlasti lennukis jagatav paber juba enne ära. Ma kahtleksin pigem sellele 6.30 lennule jõudmises... Finnairiga jõudsime selleks ajaks lennukist vaid terminali. Samas saime augustis Cochi-Delhi siselennule 5 minutit enne lendu lennujaama jõudeski :))) Elu ja reisimine Indias on suur ja põnev seiklus ja imesid juhtub seal ka :p

Taksoraha võib osutuda vajalikuks, kui keegi ei tea teise terminaali sõitvast bussist midagi. Kui mõni kommenteerija oskab selle täpset asukohta kirjeldada, oleks see järgmistele reisijatele suureks abiks. Mina ei leidnud, kuigi küsisin päris mitmetelt inimestelt, ja pidin võtma takso.

Domestic lennujaama viivasse bussi pääseb rahvusvahelise terminali sellest osast, kust ettemakstud taksosid saab tellida. Ehk siis saabudes tule välja ning liigu pikki terminali esist vasakule. Kõige kindlam on seest lennujaama töötajate käest üle küsida. Suvalised kohalikud ei tea või ei taha sulle öelda.

Kahe terminali vahel käib tõesti tasuta buss ja pagasi sai kätte ka kiiresti. Aga kui meie veebruaris Finnairiga Mumbaisse sõitsime, lükkus Helsingist väljuv lend 2,5 tundi edasi.

Kuidas see õigupoolest toimib? Lähed ütled kassatädile kuhu tahad sõita, maksad sõidu eest, saad miski kviitungi ja selle annad taksojuhile? Kas selliseid taksosid saab tellida ka nt hotellidest? Kilomeetri hind on fikseeritud ja tingida pole vaja? Vabandan ette, otsingut kasutamata, esitatud rumalavõitu küsimuste eest. Ja tellitud LP pole ka veel saabunud:(

Just nii toimibki, aga talong tuleks anda taksojuhile alles siis, kui olete veendunud, et taksojuht tõi teid soovitud kohta. See on dokument, mis tõestab teenuse osutamist. Andes talongi varem taksojuhile, võivad nad teid poolel teel suvalises kohas maha panna ja käega viibata: "Teie hotell on seal". Taksojuht küsis mult talongi juba lennujaama väljapääsuputka juures, väites, et sellele on templit vaja. Ma ei andnud, vaid läksin ja võtsin ise templi. Ettemakstud takso tellimise kohta hotellidest ei tea ma kahjuks midagi. Küsige vastuvõtulauast, küll nad selgitavad. Mina küsisin vastuvõtulauast, kui palju rikšasõit soovitud kohta maksab ja lähtusin tingimisel sellest või LPst loetud hinnast. Tingimist ei maksa peljata, kui teil on mingigi aimdus õiglasest hinnast. Aja kokkuhoiu mõttes võite teatada, et teie üle enda pakutud hinna ei maksa ja kui ei meeldi, siis palun järgmine. Võite ka alustada kuuldust natuke madalamast hinnast, et rikšajuhilgi oleks mingi "töövõit".

Mumbai lennujaamas pagasi kättesaamisega, küll veidi teisest otsast. Nimelt Colombost saabudes ja Frankfurti edasi lennates. Kotid sorteeriti suurest hunnikust küll välja, aga sinna nad ilmselt ka jäid. Vähemalt mõneks ajaks. Tallinnasse jõudsid mõned päevad pärast meid... :) Igaks juhuks tasub Indias olla valmis üllatusteks ;)