Palju raha Cancuni kaasa vahetada?

Tere!

Andke nõu. Palju peesosid ja usd-sid peaks esimeseks paariks päevaks kaasa võtma(kas on üldse mõtet usd-sid kaasa võtta?). Tavidis saab siin peesosid vahetatdes kõvasti kaotust, nagu aru olen saanud aga mingi varu peaks vast võtma...vaja ju lennujaamast linna näiteks saada. Kui keegi viitsib võiks üldse mingi rahalise ülevaate siia kirja panna, et palju kulutusi tuli jne.

Tänud ette!

Mehhiklastele kõlbab USD ja EUR väga hästi( va korralikud kassadega suured kauplused). Kohapeal saab USD peesoks vahetada kõikmõeldavates kohtades. Pangas kõige soodasam. Ning mõistagi saab ka taksos maksta nii USD-is kui EUR-is.

Mõni aeg tagasi oli ka mul selline küsimus kuid nagu siin räägiti, siis seal pole tõesti probleeme ATMst raha välja võtmisega, samuti valuuta vahetusega.

Meie jaoks oli üllatus vaid see, et pank nõudis vahetusel passi koopiat. Kusjuures ise nad koopiaid ei tee. Samuti oli mõnes linnas valuutavahetuse leidmisega probleeme. Osad meist vahetasid lennujaamas MC. Seal suht soodne, kui tiba otsida.

USAdega saab maksta küll aga osad küsivad a la näiteks 4USD või 40 MNXi.Vast on soovitav ikka peesosid kasutada.

Nädal tagasi oli kurss ATMist raha välja võttes selline, et kui seal sai 1000MNXi võetud, siis maha on kontolt läinud ca 800eeku. Arvuta edasi ise :)

Kui lähed Cancuni lennukiga, siis kindlasti ole ettevaatlik taksodega. Me "unustasime" selle osa Lonely Planetist läbi lugeda ja nii õnnestus lennujaamast linna saada 750MNXi eest :) Kuna Mexico City´i lennujaama takso oli odav ja norm, siis ei osand seal linnas sellist asja ette näha. Värskelt meeles paarkümmend pisikest võidu karjuvat tumedat taksojuhti, kes tegid tormijooksu värsekelt saabunud turistidele:)

Kulutuste osas- oleneb mida teha tahad ja kus ööbid. Meil kujunes umbes 1000eeku 2 päeva (sh jagatud ülikallis taksosõit ning hea kuid kallis õhtusöök). Sellele lisandus hotell.

Cancuni lennujaamast keskusesse saab korralike mugavate bussidega ja hinnaks 40peesot.

Mexico citys metrooga zocalosse 2 peesot ja taksoga ca 100-125 - ka üsna mõistlik kui ei viitsi metrooga seigelda.

Mõtlesin, et vahetan siin Tavidis igaks juhuks ca 900 eegu eest 1000 peessot kaasa, hea bussi või takso eest maksta (saan 100 eek vastu püksa siis:)) LP-s kirjas jah ,et 450 M$ saab takso linna ja enne taksosse minekut tuleb hinnas kokku leppida, nagu paljudes kohtades kombeks. Teine mõte on tegelt Cancun üldse vahele jätta ja lennujaamast kohe bussiga Playa de Carmenisse sõita , sinna pidi lennujaamast ADO ja Riviera bussidega saama...hind vahemikus 65-80 M$ oli vist. Playas saaks siis rahulikult mõningad päevad aklimatiseeruda. Täpi jt. äkki soovitate mõnda hotelli seal kandis, loodaks läbi saada ca 500-800 M$ (kui raha lõpus üle jääb, siis võib end vähe ka kallimatega hellitada:). Ette tasub bronnida vast ainult esimesed ööd eks?

Terv.

LP hindadele lisa julgelt vähemalt 50MNXi otsa (nt osad sissepääsud jne). Kusjuures mul oli septembris 2008 välja antud uus LP ja ikkagi hinnad väga muutunud. Ja meie 750MNX oligi kaubeldud hind:D ok, unustasin lisada, et tegelt oli selline hind 5le inimesele nn colectivo taksos nagu nemad armastasid öelda. Vot see oli ka uus liiklemise vahend, millest kuulnud polnud (muidu peaks collectivo olema selline odav väikebuss). Point selles, et linna siis maksis 150MNX'i inimene kusjuures bussi mahutati veel mitmeid kaaskannatajaid. Meil siis õnnestus terve buss enda kätte saada.

Playa del Carmenis ei oska ööbimist öelda sest seal pikemalt ei peatund, meil piisas Cancunist, Hotel Margarita kesklinna piirkonnas kuid kohapealt ostes kallis. Meie bronnisime enne netis ära.

Reisi edenedes ei olnud meil ühtegi bronni ning kõik hotellid jäid alla 400 MNX tuba (2 in toas). Ja hotelle on pea igas nurgas. Tegime nii, et valisime LP järgi sobivaima piirkonna (meile sobis väga hästi keskuse kant), läksime sinna kohale ja põhimõtteliselt esimeses hotellis saime toad.

Mexico Citys võid nõrkemiseni sõita metrooga 2 peeso eest;)

Kui mitmekesi Playasse lahete? Ma olen kainud seal moned korrad. Esimene kord oobisime yhes mitte vaga kallis hotellis, aga see on nyyd likvideeritud. Teinekord olime seal off season, ja saime vaga odavalt 2 toalise kondo-kohe mere aares. Et see eriti hea, kui suurema kambaga lahed.

Me oleme alati playasse rendi autoga lainud, aga jah bussi liiklus seal ka taitsa norm. Soovitan aga muudkui kaubelda. Vota alguses natuke peesosid kaasa voi dollareid, aga yldiselt parem on toesti votta pangaautomaadist otse peesosid valja ja nendega maksta. Muidugi votavad nad eurosid ja dollareid vastu, aga nendes maksad iga asja eest rohkem.

Ilusat reisi. Playa on mu lemmikkoht-kuigi juba ka vaga turististub ara. Ikkagi 100 korda etem kui Cancun. Cancunis pole enam kohalikke olla-vaid turistid.

Lähme 4-kesi. Üks küsimus veel, et kas meie Elisa või Elion-i GSM kaardiga saab sealt Eestisse helistada?

EMT küll töötas. Usun, et teised samuti. Samas oli levi vaid linndes ja nende läheduses. Suur maa ja kõik kohad pole leviga kaetud- sellega peab arvestama, kui on hädavajalikke kõnesid vaja teha.

Seal mitu firmat- emt järgi on ühes kõne hinnaks ca 30 eeku ja teisel mingi 60eek. Arvestus on minutipõhine. SMS'id ei ole kallid. Sealt võib osta ka kõnekaarte kuid polevat kindel kas kõigis meie telefonides töötavad- seda ei hakand ise järgi ka proovima. Odavam on helistada mingist nt internetipunktist, kus pakutakse helistamisteenuseid ka.

Minu jaoks oli üllatus see, kui selgus, et nad seal arvestavad kohati naljakalt kõneaega või maksumust. Tundub, et nii mõnigi kord maksustati ka kutsumine (kõne ei toimunud).

Telefoni ma seal ei ole kasutanud, et ei oska oelda. Aga Playas on neti punktid kyll super odavad.

Kes äsja Mehhikost tulnud, muljetage, palju kurss oli? Et kas vahetada raha siin v kohapeal? Oli rahaautomaate kohapeal ikka olemas või tuli tikutulega tagaotsida?

Kaasa tasub võtta US dollareid ja need siis lennujaamas ära vahetada, seal kurss kõige parem. Automaate on ka piisavalt ning raha kättesaamisega probleeme pole. Kuna tänu gripile ja muidu suurema turismihooaja lõpule on Mehhikos hetkel turiste väga vähe ning hotellid tühjad, siis võib vabalt saada öömaja igast hotellist ning hinnad on odavad ja ka kaubeldavad. Nt Mexico Citys katedraali taga olevas Hotel Catedralis www.hotelcatedral.com (korralik, puhas hotell keset vanalinna)on võimalik öö kahele saada 500 peeso (ca 450 eek) eest (saime sellise hinna kuna olime seal 2 ööd). Hotellides saab enamasti igal pool kaardiga maksta, kuid sulas makstes on hind 10% odavam. Seega 400-600 peeso eest 2 in saab igati korraliku hotelli igal pool hetkel. Metrooga on MC-s lihtne ja loogiline seigelda. Lennujaamast kesklinna kulub ca 45 minutit. Toidu peale kulub sõltuvalt inimeset. Tänavakaupmeestelt sööki ostma eriti ei kutsu, kuigi kohalikud ise seda aktiivselt kasutavad ja saavad kõhu täis ehk 10-20 peeso eest. Restoranis saab korralikult söönuks 100 peesoga. Mõni sõna gripist. Mehhikos hoitakse hetkel avalikes kohtades väga suurt puhtust. Bussijaamades, lennujaamades, söögikohtades pestakse pidevalt põrandaid, aknaid ning desinfitseeritakse pinke, ukselinke ja inimeste käsi. Oli tavaline, et söögikohta sisenedes valati uksel pihku destainet. Söögikohtades ja bussi-, lennujaama teenindajatel olid enamasti maskid ees. Bussi- ja lennujaamades mõõdeti inimeste temperatuuri, ilma selleta ei pääsenud bussi ega lennukisse. Kahe nädala jooksul ei kohanud ühtegi haiget inimest seal. Lausa imelik oli tagasi tulles Londonis, kus lennujaamas võis igast nurgast kuulda köhivaid, aevastavaid ja tatistavaid inimesi ning mingit kontrolli seal enam polnud ja ka puhtus võrreldes Mehhiko jaamadega andis soovida.

Lihtsam on raha seal vahetada, automaate on piisavalt saada, siit seda suurt pakki ikka suht tülikas kaasa võtta. Nüüd on vist kurss isegi paremaks muutund, aga näitena võin tuua, et automaadist võttes ca 2 kuud tagasi 3000 M$ läks kaardilt maha 2487+92 eek (teenustasu). Soovitaks vahetada väiksema summa lihtsalt esimeseks päevaks kaasa, siis vähem tõmblemist algul.. Muidugi see maitse asi.

Tahaks täpselt siis teada, et kuidas kasulikum oleks raha vahetada, kas siit dollariks või otse peesoks, kurss ikka väga hea ju hetkel 1 eek_0,86 peesot. Palju seal see kurss olla võiks vahetades dollari peesoks? Kas keegi teab? Läbi kahe valuuta vahetades tundub kahtlane.

Kas karukati79 saaks oma meili jätta?

Mina annan oma hääle ATMile. Ma juhtusin Mehhikosse USAst tulles, mõtlemata üldse rahadele ja automaadid päästsid igal pool Yucatanil välja. Ei ole arvutanud, kas sain kursiga vastu pükse või mitte, kuid usun, et tavareisija/turisti puhul pole kulutatavad summad nii suured, et mitme rahaga sebimine olulist võitu annaks. Teiseks ATMidega on väiksem risk, et kõik korraga ära varastatakse või ise ära kaotad.

Ma mõtlen sama, et turisti jaoks pole väga suur vahe kas ta saab kaapida 100 või 200 eeku, see pole nii suur raha, kuid kui vahetama seal hakkad siis mugavus on lihtsalt selles, et sul see juba olemas, mitte ei pea otsima hakkama, et kus ja mis.

Rahavahetus MXC lennujaamas 1USD=13.15ps oli kõige parem kurss ATMist välja võttes 1. kord oli 3000ps= 2575 eek, kurss 0,858 ja teisel korral 4000ps=3489 eek, kurss 0,872. Eestis müüdi sel ajal 1 ps= 0,89 eek. Ja vastupidiselt kardetule, ATM e ikka leidus igas kohas kus peatusime.

Kindlasti kasuta võimalusel suurtes poodides krediitkaarti, sest selle kurss oli kõigi kõrval vabsee 0,83 ja vähem sularahaga möllamist.

Meie vahetasime kaasa u 2000ps esmasteks kuludeks ja natuke USD oli kah kaasas. Ülejäänu võtsime ATM´idest.