Palun abi sobiva marsruudi leidmisel TLN-Batumi / tbilisi

Tere!

Ma olen reisimises ikka täielik võhik :D laevaga soome ja tagasi - sellega minu kogemus piirdub. Aga täpsemalt minu hetke olukorrast siis. Paar kuud tagasi otsustasin üles otsida oma isa, keda ma viimati nägin, kui olin 6kuune (e. 32aastat tagasi). Teadsin ainult, et ta elab oma kodumaal gruusias ja tema nime teadsin ka muidugi.. aga see polegi praegu põhiline. Nüüd siis plaanis kevadel külla sõita, peres on meil 2 täiskasvanut, üks 10a laps ja kevadel veel alla 2aastane laps ka. Olen uurinud neti lehtedelt lennuplaane ja kõike sinna juurde kuuluvat. Ja ikka ümberistumised (kuskil oli veel üle öö vaja lennujaamas olla) ning pikalt ootamised. Väikese lapsega ei kujuta sellist olukorda ette, ta ju nii püsimatu. Äkki on siin kedagi, kes teab soovitada mingit head marsruuti. Nii palju ka veel, et kui saaks võimalikult otse tblissise (sealt ju peaks rongiga Batumi külje alla saama), siis see variant oleks ka väga hea. Ainult et ma ise pole suutnud leida mingit sellist lendu, mis öösel kohale ei jõuaks. Seega kui öösel kohale, siis on jälle vaja oodata, millal rongile saab. Veel uurisin välja, et osad inimesed sõidavad Türki ja siis sealt edasi Gruusiasse. Praegu ei tea üldse kust otsast pihtagi hakata, kas peakski vaatama ise netist pakkumisi, või küsima reisibüroodest pakkumisi. Oleks reisimine ilma lasteta, siis läheks kasvõi pöidlaküüdiga :P

Aitäh teile, kes te viitsite head nõu anda!

Ette tänades, Kristel

Kui ise hiljuti käisin, valisin Turkish Airlines. Sisuliselt kõik võimalikud valikud jõudsid kas öösel kohale või tuli kuskil pikemalt passida. Istanbul on mõistlik koht vajadusel vahepeatuseks ja Turkish Airlines hea teenindusega. Erinevatest valikutest ülevaate saamiseks tasub proovidda näiteks skyscanner.net, aga mugava ühenduse leidmist ei julge prognoosida.

Palun vaata kindlasti ka WizzAiri kodulehte, sest nemad sõidavad liinil Vilnius-Kutaisi (Batumile ca. 250km lähemal) kuigi jah peab tõdema, et sealsed lennud lähevad välja varahommikul kella viiest, mis tähendab siis ühte magamata ööd.

Ise lähen aprillis Kutaisi kaudu puhkama Batumisse ja loodan, et leiate ka endale sobiva lahenduse!

Kasutasin möödunud kevadel skyscanner.com abi ja sõitsin Riiast Batumisse Turkish Airlinesiga. Tol hetkel kõige odavam ja kõige mugavam, sest luxexpress viis Tallinnast Riiga vaid 6€ eest. Marsruut: Riia-Istanbul, ümberistumine Türgis ja siis edasi Istanbul-Batumi.

Ümberistumine ehk õhtul kuue paiku saabumine ja järgmise päeva pärastlõunal edasi lendamine tundus hirmus, kartsin, et pean lennujaama pingil magama, aga uurisin natuke Turkish Airlinesi veebilehekülge ja sain teada, et Istanbuli jõudes tuleb lihtsalt lennufirma esindusputkasse pöörduda, oma ümberistumispiletit ja isikut tõendavat dokumenti näidata ja edasi korraldati kõik mu eest ära: pandi bussi peale, mis viis lennujaama ligidale Radissoni hotelli, kus sain oma toa (aga ei jäänud aega raiskama, sõitsin veel tol ööl Istanbuli avastama) ja järgneval hommikul kõhu täis, mispeale mind taas bussiga lennujaama viidi, kust pärastlõunal sujuvalt Batumisse sõitsin.

Gruusiasse ei olegi ühtegi väga head varianti saada. Lapsed teevad reisimise sinna keerulisemaks. Riiast saab Tbilisisse ainult öösel, tuleks kusagil hommikuni konutada, et rongi peale saada. Ei ole tegelikult mugav. Air Baltiv on selle liini üsna kalliks ajanud. Ise olen tavaliselt Tbilissi lennujaamst kaubelnud mõne auto (ca 150euri) Batumi sõiduks ning hommikuks veidi magada saanud ja kohale jõudnud. Vilniusest saab üsna hästi Kutaissi Wizzairiga, kuid lend läheb vara hommikul ja eeldab Vilniuses ööbimist. Kutaissi lennujaamast saab autoga Batumisse alates 50 eurost, sõltub kauplemisoskusest. Otse Batumi jõuate Istanbuli kaudu, vt ftr-ri postitust. Ka Kiievist läheb sinna lend, kui on julgust riskida:) On veel seiklemisvõimalusi Euroopa lennujaamade (Varssavi, Viin, München jne) kaudu, kuid neid ei oska soovitada.

Meie käisime eelmisel aastal Batumis Germalo reisibüroo korraldatud tšarterlennuga otse Tallinnast.Hea võimalus ilma ümberistumisteta kohale jõuda.Ostsime ainult lennupiletid.Vaatasin, et tuleval aastal korraldavad nad Gruusia-reise augustis.

Tänud vastamast! Nüüd täpsemalt asju uurima. Õhtul sain veel teada, et asjad nii palju lihtsamad, et kui juba Tbilisisse jõuame, siis meile korraldatakse sealtpoolt juba transport Batumisse. Ehk siis natuke vähem muretsemist, mis on väga hea :)

Sellest valikust võtaks ma Istanbuli kaudu mineku. Võin kinnitada, et Turkishi kulul ööbimine toimib (tingimustel, et sa lendad Istanbuli ja sealt edasi Turkishiga ning et kiiremat varianti ei ole). Käib ka Tallinn - Istanbul otselend, nii et isegi Riiga ei ole enam põhjust minna, kui just ise Lõuna-Eestist ei alusta.

Head otsimist!

Paitab, et Turkish Airlines on tõesti parim variant, millega saad Tallinnast läbi Istanbuli Batumisse. Hetkel edasi-tagasi hind tervele sinu perele 909 eur kokku, kui vaadata suvalisi kuupäevi aprillis-mais 2015. See on väga hea hind 4-liikmelise pere kohta ning selle variandi puhul säästad end pikkadest mööda maad loksumistest kas siis rongi, bussi või autoga. Ümberistumised Istanbulis on küll mõlemil suunal suht pikad, u 18 tundi, aga nagu eelkõnelejadki juba mainisid, siis hotell on 100% lennufirma kulul (sisaldab ka transporti lennujaamast hotelli ja tagasi ning ka vähemalt ühte söögikorda) ja samas on see hea võimalus ka Istanbuliga kiire tutvus teha nii minnes kui tulles. Kuna Turkish Airlinesi Tallinna-Istanbuli ja Istanbuli-Batumi lennugraafikud on suht hõredad, siis kvalifitseerubki selle lennukompaniiga Tallinnast läbi Istanbuli Batumisse ja tagasi lennates su reis selle tasuta hotelli saamise diili alla. Seega peaks need "boonused" pika ümberistumise igati mugavaks tegema ka väikeste lastega reisimisel. Lisaks räägib Turkish Airlinesi kasuks väga hea teenindus: korralikud söögid/joogid lennukis ja check-in pagas piletihinna sees. Samuti on kõikide lendude õhkutõusmised ja maandumised päevasel/varaõhtusel ajal, mis ei keera ka magamisreziimi sassi ja välistab öised seiklemised võõral maal, seega taas sobilik nii endale kui lastele.

http://www.turkishairlines.com/

näiteks:

Väljalend E, 4. Mai 15:40 Tallinn > 18:55 Istanbul Lend nr: TK1422 Ümberistumine: Istanbul 18 tundi 15 minutit T, 5. Mai 13:10 Istanbul > 16:05 Batumi Lend nr: TK392 Kestus kokku: 23 tundi 25 minutit

Tagasilend T, 12. Mai 17:05 Batumi > 18:10 Istanbul Lend nr: TK393 Ümberistumine: Istanbul 17 tundi 20 minutit K, 13. Mai 11:30 Istanbul > 14:45 Tallinn Lend nr: TK1421 Kestus kokku: 22 tundi 40 minutit

Kõik kellaajad on kohalikud

Siin täpsemat juttu selle Turkish Airlinesi pakutava tasuta ööbimise kohta Istanbulis: http://www.turkishairlines.com/en-int/travel-information/frequently-asked-questions/travel-information/special-service-requests http://weekendblitz.com/secret-travel-trick-free-hotel-layover-istanbul-turkish-airlines/ http://www.flyertalk.com/forum/turkish-airlines-miles-smiles/1429423-faq-8-free-hotel-tour-when-connecting-ist.html http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g293974-i368-k7297747-Turkish_Airlines_Free_Hotel_Stay-Istanbul.html

Suurimad tänud teile asjalikkude kommentaaride eest! Meiegi jäime vaatama seda samast TLN-ISTANBUL-BATUMI lendu. Vaatasin, et eesti lehelt broneerides on tõesti piletihinnaks 909 euri, aga kui sealt skyscanner.com -i kaudu bookida pilet, siis on 810euri. Millest see hinnavahe huvitav tuleb? Ja selline küsimus veel, et kas seal peab mingid eraldi söögikorrad sisse tellima, või on juba automaatselt kõik hinnas?

Aitäh teile!

Tervitades, Kristel

Ja selline lisaküsimus ka veel, et üks bookingu lehekülg laseb teha sellise bronni, kus sinna lennates, on väike laps alla 2 aasta, aga tagasi lennates juba üle 2 aasta ja seal hinnas muudatusi ei toimu (võrreldes sellega, kui laps minnes-tulles on alla 2aasta). Aga mingi leht andis kohe teate, et infant on vanuses 0-2aastat ainult. Üritasin lennujaama infosse ka helistada ja sealt nõu küsida, aga seal ei võta keegi vastu :(

Et kui sättida oma reis nii, et minnes on laps alla 2aasta ja tagasi tulles on juba 2aastane, siis kas teil on kogemusi piletihinnaga. Kas peab ostma mõlemad otsad juba 2-12aastase piletiga, või saab ühe otsa soodsamalt ja ühe otsa kallimalt, või saab edasi-tagasi 0-2aastase piletiga?

Sai nüüd vähe segaselt, täpsustan küsimust, kui arusaamatuks jäi :)

Ma ise ei oska öelda, millest see hinnavahe tuleb, et mõned välismaised bookingusüsteemid pakuvad lende vahel veidi odavamalt. Samas on nendega see jama, et kui midagi on vaja muuta või tühistada, siis nende välismaiste portaalidega kontakti saada võib olla keeruline ja ka kulukas (välismaine eritariifiga infotelefon). Vahel müüakse nende portaalide läbi veahinnaga pileteid ja kui siis viga avastatakse ja hakatakse lende tühistama, siis on jama kui palju. Hea näide praegu see aktuaalne teema, kus segadust on palju ja vastuseid saada keeruline: http://www.trip.ee/content/veahinnaga-piletite-t%C3%BChisatamine.html Ise eelistan lennupiletid broneerida alati läbi lennufirma koduka või siis läbi eestimaise vahendaja (näiteks booking24.ee (Wris reisibüroo) või sky24.ee (Estravel)), kellega saan ka muutuste korral eesti keeles suhelda. Söögikordasid ei pea juurde tellima, Turkish Airlinesi puhul on check-in pagas ja söögid-joogid lennukis juba piletihinna sees. Bookingut tehes on võimalik ära märkida, et soovid alla 2a lapsele nö baby meal'i. "For international flights we provide baby meal. Please request baby meal when booking your seat." Lapsepiletikohta ei oska samuti vastust anda. Soovitan helistada mõnda kogenud eesti reisibüroosse (Wris, Estravel, Reisiekspert) ja küsida sealt, nad peaksid küll sellele vastata oskama. Aga kindlam ja ilmselt ka odavam oleks minna ja tulla ikkagi nii, et lapse vanus reisi ajal ei muutu. Guugeldamuine andis sellise tulemuse Turkish Airlinesi kohta http://www.seatguru.com/airlines/Turkish_Airlines/infants.php , et tagasilennul peab olema jah juba kallim pilet, aga ikkagi küsi mõnest reisibüroost üle. Erinevatel lennufirmadel võib see reegel olla erinev.

Hei!

Meil nüüd siis asjad nii kaugel, et piletid ostetud ja ootame kevadet, et reis ette võtta. Aga nüüd juba 2 inimest küsinud, et kas viisasid ka vaja on teha. Nii palju kui tuttavate käest olen uurinud, siis need kes seal käinud on, nendel pole küll mingit viisat vaja olnud. Mõtlesin igaksjuhuks siit üle küsida :) On siis vaja hakata mingit viisa asja ajama või ei?

Aitäh! Kristel

Leidsin ka googeldades vastuse :) Eesti kodanikud võivad Gruusias viibida viisavabalt 360 päeva. Äkki kellelegi veel abiks see info :)

millise transpordivariandi siis lõpuks valisite? läbi istanbuli turkishiga või midagi muud? ja kuidas see ühe lapse 2. sünnipäeva teema reisi ajal lahenduse sai?