trip-krainetrip-ukraine-dark
Palun abi valiku tegemisel

Tere! Minek Londonisse ja valikus on kohad mida külastada.Kõiki ei jõua ja sellepärast soovin abi valiku tegemisel. Valik siis siin: Madame Tussaud vahakujude muuseum,vaateratas,Tower,Westminster Abbey,Kuninglikud tallid ja ST Pauls katedraal. Ette tänades asjalike kommentaaride eest.

sellest nimekirjast - vaateratas, tower, st pauls.

Mina ise játaksin vaateratta válja. Selle asemel kaiks náiteks Westminster Abbey's. Tower of London ja Tower Bridge võib niisama váljaspoolt úsna kiirelt úle vaadata, aga kui Towerisse sisse minna, siis see võtab ikka rohkem aega. Vahakujude muuseumis jõuab 1-2 tunniga ára káia ja lisan, et peale kella 17.00 on piletid odavamad (tuleb netis ette broneerida).

Kui seltskonnas ei ole lapsi, siis jätaksin Madame Tussaud muuseumi kindlasti välja. täiskasvanul ei ole seal eriti midagi teha- vaadata. Kuninglikesse tallidesse läheksin ainult siis, kui need mulle mingil spetsiifilisel põhjusel huvi pakuvad. Kui ajaga väga kitsaks käes oleks siis valiksin katedraalidest ühe aga muidu läheks mõlemasse. Kindlasti ei jätaks välja Towerit.

London eye on kallis ja aeganõudev. Kuna sul tundub seal kiire olevat, siis minu arvates ei ole see eelkõige seda aega väärt.

osta köigepealt linnatuur kahekordse bussiga nagu Tallinnas, siis näed mis, kus on ja räägitakse läbitud kohtadest, kindlasti eelpool nimetatud kohtadele mine vahakujude muuseumi, vaaterattal ei käinud, see liigub väga aeglaselt ja St Pauli kiriku tornist näed linna sama hästi, vaata köiki neid kohti, mida inglise keele tunnis Londonist öppisid.

Tänan vastuste eest!RE:Kajsa -teeks heameelega nagu soovitad,aga asi selles,et Londonis olen 1,5 päeva ehk siis läbisõidul ja sellepärast küsingi käinute käest,et saada sellest huvitavamast osa.Tallid ja vahakujud olen ise juba maha kriipsutanud.Koolis õppisin saksa keelt ja sedagi 25 aastat tagasi.

ikkagi soovitaksin bussisöitu, sest linn on suur ja ise ei jöua jala kuhugi, bussijuht räägib ka saksa keeles (oli vist mitu keelt)tutvustab kohti kus on kuulsused viibinud vöi elanud, bussisöidupilet kehtib 24 tundi, kui minna löunapaiku söitma saab järgmisel päeval ka veel söita kuni 24 tundi saab täis,olin ka 2 päeva Londonis läbisöidul ja jöudsin öhtul ka teatris Mamma miat näha, aga otsutage kohapeal, vahakujudest ma ei loobuks, see on parem kui Amsterdamis ja Kopenhaagenis, paljud riigipead, kes tänaseks maha lastud vöi poodud, näitlejad jne, ukse juures ehmatab valvur kellele pole vaja piletit pakkuda, ta asub kyll körvaltänavas, aga ikka kyllaltki heas kohas, just bussisöidul otsustasime, et läheme neid ja neid kohti vaatama ja kuna kaardi saab ka bussist, siis tegime märkmeid kus maha minna teise bussi peale, sest on mitu liini ja nad kohtuvad, näitad sama 24 t.piletit ja muudkui seikle, vöiks pikalt kirjutada, aga olgu seekord nii.

kajsa-kas sa nagu üldse ei loe kirjutist,läbisõidul 1.5 päeva-see tähendab grupireisi ja ma tahaks näha seda grupijuhi reaktsiooni kui ma talle ütlen,et nüüd lähen linnabussiga tuurile ja järgmine päev siis neid kohti külastama mida sooviks näha.Tore arusaam küll sul.

Kui oled elus esimest korda Londonis, siis tshilli turistilõksude asemel lihtsalt Piccadilly - Oxfordi - Trafalgari kandis. Võta grupist mõni kaaslane ühes, pidage pargis piknikku, jalutage jõe ääres, proovige mõnd huvitavat rahvuskööki, minge õhtul klubisse või muusikali vaatama. Vaata inimesi, mitte vahakujusid. Muuseume võid teisel või kümnendal korral kah külastada, esimese korraga proovi ikka Londoni suurlinn ise ära näha.

Ja kallis hobireisija, kui sa meile ei ütle, siis me ei saa ju teada, et sul on grupireis või kuri grupijuht. Aga kui ka on - pole tema asi keelata, kui sa tahad veidi oma jala peal ringi liikuda. Või pargis istuda :)

Mulle London meeldib. Seal on igal pool vana impeeriumi pealinna tunne. Käid ja mõtled - siit juhiti kunagi poolt maailma. Plaaniti ja peeti sõdu, avastati uusi maid, leiutati, loodi. Nüüd on see suuresti möödanik, hiiglaslikel kivist valitsushoonetel on ajaloo lõhn juures, aga huvitav on ikkagi.

Minu soovitused:

Kindlalt võtta see HopOnHopOff buss 1 päeva pilet ja selle abil külastada ära (see ei ole ju nii et sõidad 1 päev ja alles järgmisel päeval võid eraldi sõita kohtadesse ühistranspordiga. Tuled bussilt õiges peatuses maha, vaatad asja ära, istud uuesti bussile ja sõidad edasi. No 5 tunniga peaks ikka saama mitu asja ära vaadatud seestpoolt pluss linna üldpilt ka selge ja enamus asju nähtud ära väljastpoolt):

NB! Bussi piletit ostes saad veel portsu sooduskuponge, millega võimalikud tasulised muuseumid on tiba odavamad.

  • Tussaud (mulle näiteks meeldis).
  • Tower ja seal lähedal olev mingi õuduste muuseum (Jack The Ripper etc. Nimi ei tule meelde aga jättis sügava mulje. London Dungeon ehk?)
  • Jaluta Hyde Parkis
  • osta pilet !hommikul! Leicester Square Ticket Boothist muusikalile õhtuks (superelamus igal juhul, isegi hoolimata muusikalist)
  • õhtul mine jaluta Covent Gardeni kandis, söö mõnes sealses söögikohas. Peale muusikali näiteks.

the london dungeonis on (2+n)h järjekorrad. kui kannatlikkust jagub, siis vaatamist on küll väärt.

Yep, The London Ddungeon (http://www.thedungeons.com/en/london-dungeon/index.html). Mulle jättis kõige parema mulje kõikidest Londoni vaatamisväärsustest (põnev, aktiivne, seiklusrikas) ja teine asi (mis hobireisijale küll ei sobi) oli lõbustuspark The Alton Towers. Sinna oli reis väga hästi organiseeritud, sai rongipileti ja transfeeri bussiga parki ning õhtul tagasi. Superpäev sai veedetud.

Aga järjekordadega vaatamisväärsustesse tuleb igas vähegi turistirikkas linnas arvestada. Samas nad liiguvad tegelikult aktiivselt edasi, nii et ainult seismise ja tasase astumise vaev. Ja pärast on elamusi kui palju.

PS! Ma ei imestaks kui seal bussis on ka vene keele valik. ehk seda oskad paremini kui inglise või saksa keelt? barcelona bussis oli ca 10 erinevat keelt võimalik valida, meile kõige lähemalasuvatest riikidest siis vene keel.

Vot võta sa kinni, ise pole küll Dungeonis käinud aga poeg käis 18 aastasena ja kommentaar oli, et tundis ennast selle värgi jaoks liiga vana olevat :) Vaateratta asemel roniksin kindlasti pigem St Paulsi torni - vaated sama ilusad ja ei pea kuskil kinnises putkas seisma + muidugi kirik ise seest väärib igal juhul vaatamist.

London eye on kallis ja aeganõudev??? Millenniumiratta ring võtab aega umbes kakskümmend minutit, minu arvates üldse mitte palju. Kallis on ta küll, aga ära käisime ja ei kahetse.

Ühe ringi jaoks kulub 40min, aga suurima aja võtab järjekord.

teema on küll vana, aga küsin ikka, et kust leiaks selliseid Londonist transport + Alton Towers pileteid? Kas mingid kohalikud reisibürood korraldavad neid? Kas Alton Towersis on üks päev piisav? Kas keegi on käinud ka veepargi osas? Kas seal on kõik väljas või on kinnises ruumis? Mõtlen, et kui juuni alguses on minek, et kas siis kannatab väljas olla?

Kas Inglismaal kämpinguid pole? Skandinaavia riikides on nt. alati teemaparkide läheduses ka kämpingud. Alton Towersi juures pakub ainult hotelle.

Mille poolest inglise teater teistmoodi on, et seda kindlasti vaatama peaks minema? Kas isegi lastel oleks huvitav elamus see? Kui reisil on kaasas ka 1-aastane laps, siis temaga teatrisse minek pole mõeldav?

Ma pean end üpris tolerantseks inimeseks ja ka laste vastu pole mul midagi kuid ma ei saa aru inimestest kes lähevad väikese lapsega teatrisse. Esiteks on see lapse piinamine, teiseks on see publiku piinamnine kolmandaks on see näitlejate segamine ja neljandaks ei saa ka lapsevanem etendust nautida.

Noh noored emmed, loopige mind nüüd kividega ;)

Pooled Johhaidiile mõeldud kividest võite minu pihta suunata. Kordan - väikeste lastega käiakse ainult lasteetendustel, mis tavaliselt ongi nii kokku pandud, et laste lärmamine ei sega.

No mõte oli jah lasteetendustele minna, seega ei pea muretsema, et kellegi ooperit vm. segama lähen oma titega.

Aga ikkagi - mis vahe on Inglise ja Eesti teatril?