Palun nõu esmakordse Jaapani reisi planeerimisel

Palun nõu 10-päevase Jaapani reisi osas. Oleme seal juuli alguses ja esialgne plaan näeb välja selline: 3 päeva Tokyos ja 7 päeva Kansai piirkonnas (Kyoto, Nara).

Mida soovitate kindlasti Tokyos külastada? Kas tasub võtta linnaekskursioon? Milliseid välasõite Tokyo ümbruses tasuks ette võtta? Kas ühe päevaga Mt. Fuji külaskäik on liigne tormamine?

Mida Kansai piirkonnas peale Kyoto ja Nara tasuks külastada?

Suured tänud ette!

Ise käisin see aasta aprillis sakura ajal. 7 ööbimist business hotellis Nagoyas, sealt käisin siis lisaks veel Osakas, Kyotos, Yoshinos (tõsi, seal vist juulis ei ole midagi teha), Naras ja Tobas/Kashikojimas. Osakas, Tobas ja Nagoyas on suured akvaariumid, igaüks neist natuke omamoodi. Paljud soovitavad Koyasani ja Himejit Osaka lähedal, ise sinna ei jõudnud.

Nr 1: www.japan-guide.com (s.h sealsed foorumid, peaksid leidma kõigile oma küsimustele vastused) Nr 2: www.wikitravel.org (sama info, veidi teisel kujul) Nr 3: www.japantravel.co.uk (Japan Railpass on sealt kaudu oluliselt odavam, kui Estraveli kaudu)

Kui kombineerid need kõrvadevahelise navigaatori ja Google Maps/Earth-ga enne reisi, siis ei tohiks probleeme olla.

Üldiselt turisti seisukohalt on Jaapan odav maa s.t odav on siis ühistransport, hotellid ja väljas söömine (võrreldes Eestiga). Näiteks Nagoyas maksis öö Palace tasemega hotellis (ainult toad olid väiksed) 60 EURi. Söögikorra seal, kus kohalikud on saad 50-70 krooniga vabalt kätte. 7-11-s õlu maksis 20-30 krooni, pubis jms 55. Tähtsad sildid on inglisekeelsed ka (metroo, lennujaamad jne). Pagasit võta kaasa pigem vähe - suure kohvriga on seal peavalu liikuda.

0
0

Mida külastada? See on raske küsimus, sest lõppkokkuvõttes sõltub kõik sellest, mis on eesmärk ja mida silmad ihkavad (ja oskavad) näha. Ise arvestasin Tokyo jaoks 5 päeva, sellest jäi väheseks. Olin sõbral külas (kes elab Jaapanis juba 7-8 aastat). Tänu tema juhendamistele ja ka /osalisele/ kaasareisimisele oli mul muidugi kergem.

Imeline ja vapustav maa, minu arvates....

0
0

Vaata www.albion.ee . Nende Jaapani reis on super. Kõik vaatamisväärsused kirjas. Tulime mai reisilt. Vapustav!!!

0
0

Japan Rail Passi saab ka näiteks Kaleva travelist, ise ostsin sealt :) 14p - 4500 + 118 teenustasu. Seega natuke kallim, kui seal Japantravelis, aga mitte oluliselt.

10 päeva on umbes 90 päeva võrra liiga vähe :) aga see selleks

Väljasõitudest soovitaksin Hakonet, täpsemalt saad lugeda siin: http://www.odakyu.jp/english/freepass/hakone_01.html

0
0

Ise kasutasin transpordiks Kintetsu Rail passi, maksis läbi JapanTraveli u. 550 krooni (põhiosa sellest oli transport Eestisse, muidu on ta hind 350 krooni ringis). Kui baaslaagriks on näiteks Nagoya, siis on ta kindlasti üks paremaid hinna-kvaliteedi suhtega pileteid. Kahjuks enam seda see Japantravel ei müü (kodulehe järgi otsustades) ning ning Jaapanis saab seda osta ainult Osaka lennujaamas (KIX). Selle passi ainus miinus on see, et sellega ei saa Himeji-sse ja Koyasani.

0
0

1 päevaga Fuji on tormamine. Ärge hakake endale stressi tekitama. Pigem soovitaks selle asemel väljasõitu Kamakurasse. Tokyost 1h JR-ga. Kui varase ärkamisega, siis kindlasti ka kalaturg. Õhtul võtke dringid kusagil vaatega kohas (Park Hyatt ntx). Üldiselt on 3p Tokyo peale väga vähe. . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

0
0

Kyotos: kindlasti minge Keisripaleesse ekskursioonile (maksta pole vaja, aga tuleb enne koht broneerida passiga); väga meeldisid veel Nijo castle, Nara, Philosopher's walk, ja muidugi Kyoto ise.

Meie liikusime Kyotost Hakonesse, ja seal olime 2 ööd onseniga ryokanis, super! Ringi liikumiseks oli Hakone freepass (400 krooni, 2 päeva). Soovitan soojalt:)

Tokios tasub võtta metroo või JR päevapiletid, ja siis külastada võimalikult paljusid kohti:) Igal linnaosal on täiesti oma nägu, raske on isegi midagi teisele eelistada. Lastega soovitan nt Ueno zoo'd, meestega Akihabara elektrooonikalinnaosa!

Meile jäi ka 10 päeva kaugelt liiga väheseks... Olime omapäi ja kibeleme juba tagasi.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased