Panamast Costa Ricasse

Kas on see rada ette võetav ka bussiga või mõistlikum lennata?

Mõlemat moodi saab. Tõsi, igas külas seal lennujaama pole. Väike guugeldamine peaks piisavalt infot andma.

Yks bussivariant on kostariikalaste Ticabus. Sellega pääseb lihtsalt ja mugavalt Panamast Mehhikoni. http://www.ticabus.com/mapa_ing.html

aitähh lingi eest. see executive buss sõidab mingi 15 tundi, sain ma õigesti aru? ei tea miks nii kaua?

Kuna 1) teekond Panama Cityst San Josesse on pikk 2) kolmandates riikides teekonda ei möödeta kilomeetrites vaid tundides 3) vahepeal on paar kohustuslikku kusepeatust 4) vahepeal on piiriyletamine. Costa Ricas minu yhe bussiteekonna ajaline rekord oli 29km ja 4 tundi (kohalik kylavaheliin mägedes). Sa ei pea ju otse pealinnast pealinna söitma, tee teekond jupikaupa. Sel juhul osta pilet alati eelmyygist vähemalt päev varem ette. Nädalalöpuks veelgi varem.

sellise jutu peale tahaks küll aint lennukiga minna :)

TACA on yks hea ja mugav Ladina-Ameerika lennufirma. Teenindus tiptop, uus masinapark, lennukid graafikus. http://www.taca.com/index.asp

TACA on tõepoolest üks korralik lennukompanii. Lendasin TACA-ga Costa Ricast Nicaraguasse, hiljem sealt Salvadori ning Salvadorist Costa Ricasse. Kaalusin ka Ticabus-i, aga ülivarajane ärkamine(bussid väljuvad hommikul 4-5 paiku) ning suhteliselt hiline saabumine sihtkohta, pani mind kallutama TACA kasuks. Hind ca 200-250 dollarit ots. Ka Panamas soovitatakse liikumiseks lennukit, pidi olema hea siselennundusega. Aga ajanappus jättis mul Panama järgmiseks korraks, nii et kui teemaalgataja ära käib, võiks ta omast kogemusest teha ülevaate.

www.copaair.com on abiks sealkandis. Tasub arvestada seda,et reaalis on seal vahel ajaliselt teekonnad pikad ,näit 450 km läbimine oma autoga läks 11 tundi. Muidugi on Panama ilusa maastikuga ja teed on suht head, nii et kui on korralik buss ,siis tasub vaeva.

Lahen aprilli keskel Costa Rica, kahjuks ainult 2 nadalaks. See on minu esimene reis sinna kanti. Olen reisinud ennem Mehhikos. Rentisin ka auto lennujaamast. Palun soovitusi, mida peaksin kindlasti kaasa votma, mida peaksin teadma ja kuhu kindlasti tuleks minna.

Costa Rica on toimiv ja turvaline maa. Kui said hakkama Mehhikos, saad hakkama ka CR-s. Peamine, mida peaksid teadma Costa Ricas on see, et aadressid on söna otseses möttes suvalised. Kirjutatuna on köik ok, aga kui teed hakkad kysima, siis juhatatakse sind 'Puu yks, oks kaks' ehk 'kolmsada meetrit rohelise majani'. Teejuhisena kasutatakse köigile tuntud maamärke (nt shell, mcdonalds jne), yhe elamukvartali keskmine möötyhik on sada meetrit jne. San Joses on 90% tänavatest kitsad ja yhesuunalised, mis vöivad seal liigeldes lihtsalt närvi ajada, tipptundidel ummikud. Suurtel maanteedel asfalt, mägedes kruusateed. Kui auto rendid, soovitan nelivedu. Mida kindlasti kaasa vötta? Piisab passist, hambaharjast ja visa-kaardist :-) Kuna Costa Rica on peamiselt loodusmatkade sihtkoht, siis peaks yks kohustuslik komponent olema möni vabalt valitud rahvuspark.

Ticabusiga on suht ebameeldiv kogemus marsruudil San-Jose- Panama. Nimelt töötas konditsioneer kogu öö täisvõimsusel, juhi väitel ei saanud sellega ka midagi ette võtta. Proovisime ummistada tuulutusavasid tualettpaberi ja sokkidega, aga nii külm pole mul vist elus olnud. Kohalikud olid ilmselt asjast teadlikud ja varustatud soojade kampsunite ja tekkidega. T-särgi väel ja lühkades oli see üks kuradi piinarikas öö...

nyyd siis piletid ostetud ja minek, condoril oli pakkumine san jose´sse ja alustan sealt ja siis liigun mingi aja pärast panamasse. tänane tore uudis oli see, et ühtegi eesti operaatorit pole seal. emt on panamas, aga vähe sellest kasu.

Meie lendame Londonist Costa Ricale Liberiasse. Plaan selline, et Liberiast rentida auto, sõita Managuasse, sealt lennata Panamasse ja edasi San Josesse, ning siis jälle rendiauto ja väike tuur vihmametsades, Volcano Arenalil ja ka veeta päev beachil uskuge või mitte, aga seda kõike peab jõudma 1 nädala jooksul... Küsimus oleks kas kellelgi on kogemust Costa Ricast Liberiast Managuasse sõitmisega ja kas saaks jätta auto Managuasse? Kas on peale Taca ja Copaairi veel mõni kohalik lennufirma, eelpool mainitud piletid pole just kõige soodsamad... Tänud ette... . . . Trip.ee parandas kirjavead!

Kui sa auto kavatsed rentida, kysi rendifirmalt, kas ja kuidas yle piiri pääsed. Ticod suhtuvad nikadesse suhteliselt negatiivselt. Autorente on seal (Liberia kandis) jalaga segada. Aga 1 nädal sellise söidu peale - milleks see Panama? Mis siis, et vahemaad on kilomeetrites vähesed, aga need viivad palju aega. Vöid täiesti vabalt valida Arenali asemel möne SJ-le lähemal oleva vulkaani vöi siis nt teel Managuasse. Yks hea näide on Masaya. Vöi siis Momotombo http://www.vianica.com/activity/71/climbing-the-momotombo-volcano Kui tahad veel vihmametsa ja randa ja sul on ainult nädal, siis soovitan SJ-le suht lähedal olevat Manuel Antonio rahvusparki. See on riigi yks väiksematest, aga kompaktne, saad ylevaate ja mis peamine - need rannad!!! http://www.manuelantoniopark.com/mapk/default.asp