Parkimistrahv Budapestis

Mis sellega peale hakata, viskan prügikasti või?

Võta koju kaasa ja vii suveniir ämmale :)

Maksa ära.
Kas said trahvi kohaliku rendiautoga või Eesti registris oleva sõidukiga?

Eesti registris auto puhul ei usu, et maksma sunnitakse.

Nii Eesti kui Ungari on EU liikmed ja EU piires on võimalik trahve ka teisest liikmesriigist sisse nõuda. Seega eeldades, et jutt käib pigem mõnestkümnest eurost siis mina maksaksin ära. Isiklik hingerahu on lihtsalt kallim.

Kui tegemist on miski a la Ühisteenused sarnase trahvinõudega, siis seda ilmselt ei saa niisama lihtsalt teisest riigist sisse nõuda kuid selles peaksid siis eelnevalt ise veendunud olema...

Budapesti linn võib nõude üle mõnele üle-euroopalisele kogujafirmale, nende partner peaks olema Euro Parking Collection: http://www.epcplc.com/global/pdf/budapesti.pdf

Üldised soovitused sellises olukorras käitumiseks on siin: http://www.theaa.com/motoring_advice/overseas/driving-offences-abroad.html. Kui foorumitest lugeda, siis soovitatakse kas trahv ära maksta või täielikult ignoreerida (isegi mitte kirjadele vastata). Teise variandi puhul võib juhtuda et saadetakse mitu kirja, igal toon üha ähvardav, ent vastata tuleks vaid ametlikele kohtukutsetele ning ka siis kõike vaidlustada, 95% juhtudest inkassofirma kohtusse minema ei hakka. Siin ka link ühele analoogsele teemale Saksa foorumis, http://www.ungarninfo.org/index.php?id=860&tx_mmforum_pi1[action]=list_post&tx_mmforum_pi1[tid]=2274&cHash=4f2f11fb9aa56c866c848fff03718504: saadeti kolm kirja, pärast seda vaikus.

Neli aastat tagasi leidsin ka Budapestis klaasipuhasti vahelt punases kilekotikeses ungarikeelse trahvikirja. Põhjuseks oli minu ungari keele mitteoskamine, kuna märgi lisatahvlil olevast tekstist ei saanud aru. Jätsin maksmata, senini nende poolt vaikus.

Minu teada ei saa trahvi omale selle "väljastanud-teinud" riik, vaid "sissenõudja", st Eesti saaks. Pealegi on tegu tõenäoliselt KOV-ga,st Budapestiga, kes vaevalt alustab Eesti riigi kaudu menetlust.

Mitte et ma mingi liiklushuligaan oleks, on mul Eesti numbriga autole Saksas 2-3 korda parkimistrahv kojamehe vahele pistetud ja igasugu kaamerad on ka mõned korrad välgutanud. Erinevalt rendikast pole hetkeseisuga ühtegi trahviteadet Eestisse jõudnud. Sama võin seni öelda Leedu ja Poola kohta. Ptüi-ptüi muidugi. Ja eks ma ikka proovin liikluses hoolikam olla.

Trahvi saab omale ikka see, kellel vastav nõudeõigus, s.t. kas KOV või mõni muu isik, kellele KOV on nõude edasi andnud.
Kui lugeda ülalviidatud Saksa foorumit (kus kirjutatateks enamasti Saksa ungarlased või riiki hästi tundvad sakslased), siis annab Budapesti linn sellised nõuded tavaliselt kõik üle Londonis asuvale firmale Euro Parking Collection ning rohkem neid selle nõude saatus ei huvita. Küll aga võib see firma hakata pommitama kirjadega, millele lisatud soolased komisjonitasud. Praktikas ei maksa nendest siiski end hirmutada lasta, võimalus et nad Eestis kohtusse lähevad on minimaalne ning kui ka lähevad, siis saab kasvõi väita et vahendustasu on ebamõistlikult kõrge ning ikkagi maksmisest keelduda.
Kogu see jutt kehtib Eesti numbrimärkidega autode osas. Kui auto on renditud, siis targem trahv ära maksta, vastasel juhul võtab rendifirma selle lihtsalt krediitkaardilt maha.

Jah, politsei trahvid tuleks kindlasti ära maksta, kui edaspidi veel sellesse riiki tahaks sattuda. Rendikatega saadud trahvid liiguvad krediitkaardilt, see info tuleb kirjalikult või meililt. Nn. MuPo trahvid käivad vististi läbi Londonis oleva firma, nendega on asi lihtsam: kuus aastat tagasi Bergeni sissesõdu maksu kohta vaatasin, et vaataks kuidas asjad toimivad, kui suht ebamugavalt makstav maks maksmata. Siiani vaikus. Norras sama autoga korduvalt käidud ja ka sealse politsei andmebaasist rutiinse kontrolli käigus kontrollitud. Ikka ei midagi. Sama ilmselt minu varasema kommentaariga seonduvalt.