PCR test Dubaisse minekuks

Oskab keegi öelda, kui Dubaisse lennata, kas siis on võimalik ka Saksamaal tehtud PCR testiga lennata?

Nimelt, inimene tuleb Saksamaalt pühapäeva õhtul 18.00 . Aga esmaspäeva hommikul kell 6 on juba lend Dubaisse.

Kahjuks ei jõua Eestis PCR testi teha, sest vastused võtavad kuni 24h aega.

Mistõttu teeb ta testi Saksamaal.

Mainin ära et Saksamaalt Eestisse tulekuks ei kasutata seal tehtud PCR testi. Inimene on varasemalt Covidi läbi põdenud, ning sp saab ta Covid tõendiga Saksast Eestisse.

Oskab keegi öelda, kas lastakse Saksamaal tehtud PCR testiga Dubaisse?

Sakslased ikka teevad Saksas oma testid, ju aktsepteeritakse neid teste ka sealmail.

Jätsin mainiata, et inimene, kes Saksast tuleb on ikka Eestlane ja elab alaliselt Eestis.  

Ega vahet pole, kus test tehtud on. Peaasi, et kehtib Dubaisse saabudes.

Mina ei riskiks. Test peab olema tehtud riigis, kust reis algab. Arvatavasti tähendab see, kust lennukile lähed.

Endal sama olukord ja tulen Eestisse 2 päeva varem, et seal testi jõuaks teha

Kui ajaliselt test sobib siis ei tohiks mingit probleemi olla.

Ega muud valikut meil ei ole. Eks lähme ehku peale vàlja.

Annan teada siia, kas saime või mitte.

Kui sihtriik aktsepteerib antud riigi (DE) PCR teste, pole probleemi. Lendab inimene, keda on testitud, mitte kodakondsus.

Vaadates väljalennu aega on tegu LOT-iga ilmselt. LOT kontrollib testi nii Tallinnas kui Varssavis. 

DXB-s oli testi kontroll suhteliselt pinnapealne (ilmselt on enamus vastutust lennufirmadele pandud), st, et testi ei kontrollitud piiril vaid DXB terminal 1-s enne "rongile" minekut suhteliselt käigu pealt, mis on jupp aega enne passikontrolli. 

Aga loogika ütleb küll, et sellise tõendiga ei ole probleemi, isegi kui lend ei ole LOT-ga.

Kas on mõni riik, mis nõuab testi tegemist konkreetses riigis? Põhiline on ajaline piirang, et kaua test kehtib. Seda, et see tuleb teha mõnes kindlas riigis, pole mulle silma jäänud.

Antud juhul algab reis tegelikult Saksamaalt pühapäeva õhtul ja jätkub siis Dubaisse järgmine päev. Samas ma Dubai reeglitest kusagilt kiirelt mingeid lisatingimusi ei leia. Test peab olema tehtud 72 tunni jooksul enne reisi algust. https://www.dubaiairports.ae/alert/latest-covid-19-update- Kui Tallinnas tõesti kellegile Saksamaal väljastatud COVID-tõend testimise kohta ei meeldi, siis saab näidata eelmise päeva lennupiletit Saksamaalt Tallinnasse, mis tõestab seda, et reis on tegelikult alanud juba Saksamaal. 12 tunnine transiit Tallinnas on täiesti arvestatav transiidina.

COVID‑19 RT‑PCR test certificates must be issued by an authorised facility in the passenger's departure country. Certificates that have already been presented for travel to another destination can't be used for re‑entry even if they are still within the validity period.

Mainin ära, et Saksamaal tehtud testi ei esitata Saksast Eestisse sõiduks. Selleks on isikul Covid19 läbipõdemise tõend. Test tehaksegi, et saada Eesti-Poola-Dubai lennule. 

Loodetavasti ei tule probleeme. 

Aga eks saame näha, kas lastakse peale või mitte.

99,9% lastakse lennule Tallinnas. Vastupidine tegevus tundub väga ebaloogiline. Varssavis küsitakse testi enne boardingut, aga nemad ei tea ammugi enam seda kust riigist lend alguse sai.

DXB-s ei vaata enam testi kontrollimise kohas keegi kust sa oled tulnud, õigemini polegi see võimalik, kuna selles kohas kus seda kontrollitakse on juba 10-ne lennuki jagu rahvast.

Ja isegi kui esitada see test Eestisse sõiduks, ei tee selline tegevus negatiivset testitulemust positiivseks kui see mahub 72h ajaraami sisse. Ükski kontrollija seda paberit endale ei võta ja kui võtakski, siis võib neid terve maailma riikide jagu kaasa võtta...

Dubaisse sisenemisel on erinevate riikide jaoks erinevad nõuded ja ilmselt on mõeldud "ei saa kasutada mitu korda" klausliga neid riike kus testile märgitakse konkreetselt, millisesse riiki sisenemiseks see on tehtud.

Samas pole kuskil mujal sellist tingimust näinud, et test peab olema tehtud in departure country, mis antud juhul on Tallinn. See, kas oled testi varem kasutanud või mitte on tõesti ebaoluline.

AÜE jaoks on departure country antud olukorra puhul üldse Poola, kui nüüd nii näpuga järge hakata ajama...

Kui Dubaisse minekuks peab olema kindlasti PCR test tehtud (nii vaktsineeritutel kui mittevaktsineeritutel), kas Dubaist tagasi tulles läbi Varssavi Tallinnasse peab ka Dubais PCR testi  tegema, et läbida transiittsoon Varssavis?

Kui Eesti sult ei nõua, siis ei pea.

Kas keegi muidu teab, mis tõendi peab Dubaisse reisimiseks esitama? Kas Eesti digiloost prinditud tõendist piisab või on vaja labori templiga tõendit?

Kindlapeale minek on labori prinditud tõend. Kunagi ei tea, mis segast hakkab check-ini töötaja peksma. Eelmine kuu ei lastud Riias lennukile ühte inimest, kellel oli tõend üldse välja printimata. Kuigi TripAdvisori foorumis kirjutati, et Dubais sobib ka digitõend ideaalselt.

TripAdvisor on reisifoorum. Korrektse informatsiooni saab pigem ametlikest allikatest. Dubai on olnud konkreetne oma tõendite kontrolliga ja mingid digitaalsed variandid jms pole kunagi kehtinud. https://www.visitdubai.com/en/coronavirus-advisory EL-i tõend võib samuti sobida, aga lisaks on hea omada ka labori tõendit.

Foorum foorumiks, lihtsalt paljud inimesed kirjutasid, et nemad said riiki telefonist näidatud sertifikaadiga