Peking ja Shanghai omal käel

Tere, Plaanime minna augustis abikaasaga väikesele Hiina tripile, täpsemalt Shanghaisse ja Pekingisse. Aega on 11 ööd. Kuidas seda aega nende linnade vahel soovitate jagada? Ise mõtlesime 4 ööd Shanghais ja 7 ööd Pekingis veeta, aga samas pole ühtegi vettpidavat kinnitust, et see on hea plaan. Lugesin paketireiside kirjeldust ja nemad on Shanghais ainult 1,5 päeva. Reisi eesmärk ei ole paaniliselt vaatamisväärsuselt vaatamisväärsusele joosta, vaid pigem vabalt võtta - nautida kohalikku toitu ja vaadelda eluolu. Kes on sellisel reisil ise käinud, palun jagage kogemusi. Väga tore oleks kui toote välja "must visit" vaatamisväärsuseid ja söögikohti ka. (Hiina müür on kindel) Tänud juba ette! :)

Julgeks soovitada vastupidist varianti - Shanghai on palju huvitavam linn, kui Peking. Peking on ka mõnes kohas lahe, aga Shanghai on ikka tõeline maailmalinn, igas mõttes, kui ma eksi, siis linnastuna ( koos lähiümbrusega ) maailma suurim. Pekingi kandis tasub hiina müüril ära käia, Taevase Rahu väljakul, siis seal lähedal mingi kõrgendik, kust näeb suurt osa Pekingist, Keelatud Linn on otse ees, nagu peopesal. Nojaa, maailma suurim kaubanduskeskus asub ka Pekingis :) Aga Shanghais on nii palju tegevust, et 7 päeva läheb lennates :) Nende kahe linna vahel võib lennata, saab kiirelt, Pekingi lennujaam on väga äge, aga käib ka kiirrong, sõitis mingi 6 tundi vist, korralik viisakas rong.

2
0

Shanghai on väga suur linn. Uurige veits Shanghai ajalugu enne reisi. Eriti, et aru saada, miks kunagi olid sildid- "hiinlastele ja koertele, not allowed". Käige ära nn Hiinalinnas ja Prantsuse kvartalis. Kindlasti Uus Maailm, teisel pool HuangPu jõge - Pudong, koos Oriental Pearl Toweri, Jin Mao (2005 aastal oli tornis saada Eesti postmarke) ja Shanghai Toweriga jne. 2005 läks HuangPo jõe alt rannapromenaadilt, Pudongile, miski selline metroo moodi turisti tivoli, kus oli miski psühhodeeliline valguse saade, miskit täispuhtud tegelased ilmusid ja kadusid kondli alla, külgedel ilmus Costeau imaline maailm jne. See kitšimaiguline show oli oma püüdluses vaatamist ja sõitu väärt ;)

HuangPu koloniaalne rannapromenaad, selle tagune ajalooline Hiinalinn. Yu Yuan Garden ja taoistlikud templid ning Nefriit Budhha Tempel (Jade Buddha Temple). Turult ostetud kuiv soolakala, TsingTao õlu ja korduvkasutatud pinnud väljas rasvased pulgad Shanghai sööklas :D

Omaette elamus oli ka Shanghai ööklubi, kus oli iga hiina naise kohta üks vormis politseinik, kes seisis tuimalt postile toetudes. Tantsule palumise nägu polnud ei politseil ega hiinlannadel. Joviaalses TsingTao ja brändi meeleolus bäkkbäkkereid, aga ka keegi korrale kutsuma ei tulnud :D

Edukat reisi !

2
0

Mina jagaks aja umbes pooleks. Shanghai kohta on siin juba palju soovitusi antud, ma soovitaks siis Pekingis ka üht-teist. Pekingis on palju huvitavat peale Hiina müüri tegelikult.

Hiina müüri peale läheb terve päev, Keelatud Linn on ka selline "must do", kui juba seal olete. Arvestage samuti pea terve päevaga. Taevase Rahu väljak on ka sealsamas ja Mr Maole võite ka samas juba külla minna (pass kaasa!).

Veel julgen soovitada 798 Art Districti, seal võite ka rahulikult terve päeva mööda saata. Seal mõnusad kunstigaleriid ja kohvikud. Mõnus suur maa-ala praktiliselt ainult jalakäijatele ja kõik kunsti täis (osalt küll kitš, aga ikkagi hiina oma).

10 aastat vanu olümpiarajatisi tasub külastada õhtul pimedas, kui need on valgustatud. Sinna saab metrooga.

Seigelge hutongide piirkonnas Houhai lähedal või mujal. Suvepalee ja seda ümbritsev park on ka kena.

Käige ära ühes Pekingi kõrgemas hoones, China World Summit Wingis, see on hotell, aga ca 80ndal korrusel on baar ja restoran. Kui õhk on hea, on linnale ja isegi mägedele hea vaade. Hea aeg on minna enne päikeseloojangut ja seda sealt nautida.

Mulle meeldisid väga ka Pekingi turud. Panjiayuan on suur kirbukas, kus leidub kõike. Sinna tasub vara kohale minna (avatakse juba kella 5-6 hommikul), et kuumusest ja rahvamassist pääseda.

Söögikohti ei julge soovitada, viimati olin Pekingis 4 a tagasi ja hiina söögikohtadele on see terve igavik. Aga kui tahate kohalikku toitu, siis otsige restoran, kus on palju kohalikke söömas. Kindlasti proovige ära pekingi part (see, mida meil selle toidu nime all pakutakse, on hoopis midagi muud ja mitte heas mõttes).

Kahe linna vahel liiguks mina rongiga, näete hiinlasi omas elemendis rongijaamas trügimas ja sihvkasid närimas ja natuke ümbrust ka.

Igaks juhuks arvestage, et august on tõsiselt palav aeg, võib juhtuda, et te päevavalgel ja päikese käes ei tahagi eriti ringi liikuda. Päikesevari tuleb kasuks.Temperatuur võib vabalt olla +40 ja on kohutavalt niiske. Kuu lõpp peaks juba parem olema.

1
0

Ühtteist on mõlema linna kohta juba mainitud. Hakkas silma, et tulete augustis. Meie pere on nüüdseks Shanghais juba pea viis aastat elanud ja pean mainima, et eestlasele on ilma mõttes juuli-august aasta raskeimad kuud siin olla. Meeletu kuumus ja niiskus, ka peale päikeseloojangut (suvel hiljemalt kell 19) väga paremaks ei lähe :) Shanghai aga just eeldaks just rahulikku jalutamist, et selle linna erinevaid linnaosi näha (Huangpu äärne (Bund), FFC (Former French Concession), Nanjing road, Yu aed, Lujiazui jne. Väga ägedad on ka Shanghais max 1h rongisõidu kaugusel olevad Hangzhou oma West Lake'ga ja Suzhou, mida kutsutakse ka Hiina Veneetsiaks. Soovitaks vähemalt üle plaani võtta päevatripina. Kui lisaks vaatamisväärsustele on soovi ka mingeid kaubagruppe studeerida ja võimalusel osta, siis selleks pakub loomulikult Shanghai kõik võimalused :)

2
0

Pekingi ja Shanghai vahele jääb Qufu, kus on kiirrongijaam täitsa olemas. Tasub päevakese raiskamist.

0
0

Tänan kõiki, kes kaasa mõtlesid :)Meil nüüd reis selja taga ja oleme õnnelikult Eestimaa jahedasse suveilma aklimatiseerunud. Oli väga tore reis. Veetsime Pekingis 4 ööd ja Shanghais 5 ööd. UUesti otsustades ilmselt vahetaks need ööde arvud ära, sest  Pekingist lahkudes oli juskui tunne, et oleks tahtnud veel ühte päeva. Samas oli Shanghais jälle selle võrra rohkem mõnusat chilli aega. Ühel päeval käisime ka Shouzus. Pekingist Shanghaisse sõitsime rongiga, see oli hea otsus ja teeksin seda uuesti. Linnades liiklesime metrooga ja jalgsi. Metroovõrgustik on väga suur ja ulatub pea igale poole, kuhu üldse võiks tahta üks turist minna. Kõik kohanimed on kirjutatud ingleise keeles, selles mõttes hätta ei jää. Ise mõtlesin nii, et kui on terve mõistus ja terved jalad, siis saab Hiinas omal käel hakkama igaüks (vähemalt suurlinnades) . 

5
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased