Pekingi lennujaamast rongijaama

Kas keegi oskab öelda kuidas saab kõige kiiremini Pekingi lennujaamast rongijaama? Rongi ja takso kasutamine ei ole just kõige kiirem. Kas lennujaamast otse metrood ei lähe rongijaama? On kellegil ehk kogemusi?

Metrood ei lähe, takso on kõige mõistlikum. Maksad taksomeetri alusel.

Metrood otse ei lähe. Kui tahad metrooga minna, pead sellega kesklinna sõitma ja siis ümber istuma (olenevalt sellest kuhu rongijaama tahad minna). Esimest korda Pekingis on vast kõige mugavam tõesti võtta takso, hind pole kõige hullem, kuid ka nr 3 liini bussid peaksid viima kesklinna ja vist isegi rongijaama (seda soovitan muidugi infost üle küsida)

Pekingi lennujaamast läheb linna metroo. Selle graafiku leiate http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/ff/Beijing-Subway.png Kuna raudteejaamu on Pekingis mitu, ei saa ma täpselt vastata, aga tõenäoliselt peate lihtsalt Airport Expressi lõpp-peatuses Dongzhimenis teise liini metrooga Pekingi raudteejaama peatusesse sõitma. Ise tegin seda 2009. aasta suvel. Peale metroo sõidab lennujaamast raudteejaama peatusesse ka buss, aga sellega läheb ca tund, metrooga paarkümmend minutit. Bussipeatus asub lennujaama ees esimesel korrusel, metroopeatus teisel korrusel.

Pekingi metroo on väga hõlpsasti kasutatav, hästi viidatud ning kui pead silmas Kesk-Raudteejaama, siis sinna saab ilusti pärnaka juhendi järgi. Sõltuvalt kella-ajast võib Pekingi maapealne liiklus olla ummikus ning takso-sõidu kestvus võib olla äraarvamatu. Kui aga liigud näiteks nädalavahetusel, vara-varahommikul või hilisõhtul või ka täpselt keset päeva, on takso valutu variant, eriti kui on rasked kohvrid. Maksab suurusjärgus 100 RMB üks ots.

Pekingi metroo on peale olümpiamänge kenasti ingliskeelseks tehtud, lennujaamast algan airport expressiga oled kohal alla tunni ajaga. Takso unusta ära, see tee on kogu aeg umbes.

Ise läheksin samuti metrooga ja olenevalt rongijaamast (Pekingis on neid päris mitu!) edasi kas natuke jala, bussi või siis taksoga. Kogu teed taksoga ei sõidaks, sest maapealne transport on Pekingis üsna ummikus, eriti kesklinnas ja tipptundidel.