Perega Taisse.

On plaanis perega minna Taisse 3 nädalaks (Veebruar). Ei ole varem käinud seal ja sooviks soovitusi. Kuhu oleks väikse lapsega (6 a) kõige parem minna? Tahaks pikutada palmi all ja näha Tai loodust jne. Mis oleks sellise reisi eelarve ja mida peaks selle riigi eripäradest teadma? Kuidas seal liikumine oleks mõistlik? Rentida auto või taksoga ringi liikuda. Ettepanekud ja soovitused oleks teretulnud.

Veebruar on kõige kallim kuu. Ise läheks lapsega Phuketile mõnda rahulikumasse ja madalamasse randa. Rendiks mopid ja kärutaks nendega ringi. Ma ei tea kuidas pollar valgesse koos lapsega suhtub aga üks eestlane sõitis seal naise ja kahe lapsega ühe mopiga ringi. Samas saab laenuatada ka tuki taolist mopeedi/sikklit ( https://exploretheadventure.files.wordpress.com/2011/02/ao-nang-7.jpg ) Kohapeal elamiseks, kui on soov odavamalt hakkama saada, rendiks korteri. eelarve on väga kinni pere soovidest ja harjumustest. Mina olen puhkuse nautija ta tavaliselt ka selline on minu eelarve (ca 2000+ näkku) see sisaldab lennupileteid, hotelle, transfeer, head elamist ja mingit nänni. Tavaliselt olen olnud ca 3,5 nädalat ja vähemalt paaris erinevas kohas

Meil minek Phuketile 16 detsember,tagasi 14 jaanuar.Esialgse majutuse leidsime selliselt lehelt,nagu Wimdu.com: Apartments & Holiday Rentals(seal võeti küll br.raha kohe)Meil sama plaan,et ringi liikuda.Mitte olla kogu aeg ühes kohas.Edasised öömajad küll bronnitud,aga sellistest kohtadest,kus saab tingimusteta tühistada.Eks kohapeal selgub.Võibolla leiame kohapeal midagi soodsat ja huvitavat.Oleme varem Phuketil käinud ja autot rentida ei olnud küll mingisugust isu.Seal ju vasakpoolne liiklus ja liikluskultuur olematu.Ka küllalki kitsastel teedel üritati sõita neljas reas,kogu aeg signaalitades ja ohtlikke manöövreid tehes.Vaiksemates ja kõrvalisemates kohtades rolleriga liikuda ehk tasub.Kui politse kinni peab ja avastab,et A katti pole,on nad kibekiired trahvi tegema.Ja turistidelt nõutakse ka kiivrit(mis ei kehti kohalikele)Odavamad liiklusvahendid on tuk-tukid. Kuigi need pikemaid otsi ei tee. Kui lapsega minna,siis vast pigem Krabisse.Seal pidi rahulikum olema.

Mulle jubedalt meeldivad need targad ja ilusad kes sellise küsimuse peale kohe kukuvad punast põialt klikkima. :/

Inimesel on küsimus - intelligentne inimene vastab.

Oleksid võinud siis kasutada võimalust vaikida, peterino...vastust sul ei paista olevat?

KO LANTA.Hea rahulik saar.Hotell vaadake esimesse randa seal ei lähe kiirelt sügavaks,liikumiseks saate rentida külgkorviga rolleri millega saarel ringi rännata Tervitades Ivo

ivo65, 3 nädalat on Lantal küll jube piin. Paari päevaga saad Lanta läbi tiirutatud :P . Phuketil on vähemalt ka shoppamise(kvaliteet) kohad olemas, saad paariks aastaks riided ette ära osta. Lanta on ses suht ikkagi küla,

Mikko99 - ma teen perega (kahe lapsega) samuti veebruaris kahenädalase reisi Tallinn-Bangkokk - Phuket - Singapur - Tallinn. Eelarve per nina on 1200 euri ja sellega saab Aasias ilusti hakkama. Loomulikult kui ei pepsita hotellivalikuga! Enda kogemuse järgi võin öelda, et minu jaoks ei ole oluline hotelli tärnid, vaid puhtus ja asukoht. Puhta ja mugava hotellikese saab aga mõistliku hinnaga alati kätte. Kaugele Aasiasse pole mõtet sõita vaid hotellis vedelema, tegelikult hotell on vaid magamiseks. Muu aeg tuleb efektiivselt kasutada mereranna, vaatamisväärsuste, ringisõitmise, shoppamise jne jaoks. :) Kohapeal liigun alati kohalike poistega, kes iga nurga peal oma transporditeenuseid pakuvad. (mitte ametlikud taksod). Hind on sinu rahakotitunnetuse ja muidugi isikliku kauplemise oskuse küsimus. Viimane läheb aga kohapeal olles iga päevaga paremaks.

Kuidas hotelli valin? Ikka booking.com agoda.com jne - valin hinna järgi vahemiku, uurin pilte, vaatan asukohta kaardil ja loen jäetud arvustusi.

Kui alustada transpordist, soovitan auto rentimise mõtte maha matta. Endalgi oli plaan kord rentida, kuid tuleks mõelda sellele, et Tai liikluskultuur on hoopis midagi teist, kui Eestis. Nagu eelpool mainitud võiks vist igasuguse rentimise unustada kindlasti Phuketis ning ka Krabil. Mina ei julgeks seal isegi mitte rollerit võtta. Phuketis oli jalakäijanagi raskusi tee ületamisega. Huvitav asi mis Patongis tähele panin oli näiteks see, et päeval on nagu autode kord ?ülbitseda? (inimesi ei lasta üle tee jne) ja õhtul oli justkui jalakäijate kord, autodel ei lastud eriti liikuda ja inimesed kõndisid üsna suvalt teel. Samuti olen lugenud, et kui turistid satuvad rendiautoga avariisse, siis tavaliselt jääb süüdi turist, kuna ta on turist! Eriti kurb lugu on, kui auto tagatiseks peaks olema pass. Väiksemates kohtades ning saartel soovitaksin rollerit, kuna takso oli minumeelest siiski natuke kallis. Üliodav takso oli vaid Bangkokis, kus ei olnudki mingit viitsimist ühistranspordiga sõita.. kuna takso hinnad olid umbkaudu 2€ 5km kohta. Piirkonna suhtes soovitaksin Surat Thani provintsis asuvaid saari, mis on minu meelest ideaalsed just lastega peredele (Koh Phangan, Koh Samui, Koh Tao). Phanganil rentisin ise rolleri ja super mõnus oli planeerida ise oma aega ja mitte sõltuda igasugustest taksodest. Takso hinnad neil saartel kuskil nii, et 5km otsa eest maksad 10€, kokkuvõttes, kui hotell päris linnas ei asu (vastasel juhul pole ilusat randa ja loodust hotelli ümbruses) ja siiski soov igapäevaselt käia suuremas poes või saare kõige asustatud alal nö linnas, siis võib selle 3 nädalaga päris arvestatava summa taksoga maha sõita. Eelarveks pakuksin kolmele inimesele kokku kuskil 4500-5000€. Veel soovitan ka Ao Nangi. Päevaseid trippe Maya Bay, Bamboo saarele, või lihtsalt paadiga Railaysse sõita (10 minutit Ao nangist). Phi Phi saar jättis külmaks: ülerahvastatud, väike, mõttetu, see-eest Phi-Phi viewpoint parim mälestus tervest Taist, tõeliselt kaunis vaade! Ei ole kindel kas sinna üldse päevaseid reise tehakse, aga kui jah, siis läheksin tagasi vaid viewpointi pärast ja sõidaks õhtul minema. Lapsega arvatavasti siiski mugavam ka ööbima jääda. Üle 2 päeva seal ei veedaks.

Neid saari on seal nii palju,et ajab kohe segadusse.Nagu ma aru saan,on saari,kuhu saab Bangokist ja saared,mis jäävad Phuketi lähedusse.Phi-Phi saar teada/ tuntud.( ülerahvastatud, väike, mõttetu).Aga Phi-Phi viewpoint.Kas see on mingi eraldiasuv saar,kuhu soovitatakse minna.Meil minek Phuketile detsembris.Sooviks kindlasti veeta mõned päevad kuskil imelisel saarel(koos ööbimisega)Kas kohalikest reisibüroodest oleks võimalik sellist reisi tellida.Saarereisi planeerimisel oleks küll juba sealkäinute täpsem juhis teretulnud.

minuarust ei ole jälle tai liikluskultuuril häda midagi, tuleb lihtsalt vooluga kaasa minna, kiire otsustusvõime tuleb muidugi kasuks, samas saab liikuda ka omas tempos ja üldiselt toimetavad kõik sinu ümber oma tempos edasi ( ehk siis sõidavad sinust paremalt vasakult mööda ja sellega harjud ära ja sellega on harjunud ka kohalikud, ehk siis sõidetakse tunde järgi ) ja midagi hullu pole :) olen ise erinevates tai osades tuhandeid km autoga maha sõitnud ja hetkel ei tule ühtegi seika pähe, mis oleks tundunud ülemäära hullud või ohtlikud, täiesti mõistlik ja kohati ütleks isegi rahulik kulgemine ( linnas ummikud ja tiksud rahulikult ) - maakohtades näiteks eripära, et öösel magavad penid keset teed, tavaline värk, harjud ära jm :) keegi üldiselt pahane ei ole kui kusagil liiga kaua jokutad või valesti keerad, kõige rohkem nõuab tähelepanu turismipiirkondades rolleriga kihutavad turistid kes ei ole veel kultuuriga kohanenud, nende manöövreid oleks soovitav paar käiku ette aimata, ja mis kõige tähtsam, enda kõrval rollerit nähes ei tohi ära ehmatada ja järske manöövreid teha - tuleb arvestada et kõik sõidavad oma sõitu, sinust möödutaks kiirelt ja lähedalt, paremalt ja vasakult, sõida ise oma sõitu ja ära proovi liigselt manöörverdada. Mina olen näiteks tallinnas sõites rohkem stressis kui phuketis

samas on kohalik transport piisavalt odav, ehk siis kui pole eesmärgiks täiesti tundmatusse kohta sõita pole mõtet ise rooli keerata, eriti saartel, samas kui meeldib see tunne et oled 100% ise oma aja peremees on väga mõnus sõita näiteks phuketist paadiga->phiphi-> ao nang, rentida sealt auto, sõita sellega risti läbi riigi don saki ja sealt praamiga koh samuile, teepeal on mitu toredat rahvusparki, külaturge jne, hoopis teistsugune elu kui turismipiirkondades ja pärast näiteks phuketi tagasi ja jätta auto sinna.

phi phi viewpoint on täpselt see mida tema nimi ütleb, ehk siis saare keskel asuv mägi mille otsas on imeilus vaade üle saare, veebruaris ei soovita phi phile samas minna, kuna jaanuar veebruar seal vihma väga pole ja sealne kanalisatsioon on üles ehitatus süsteemile et mägedest kogutakse vesi suurematesse paisudesse ja sealt juhitakse mööda avatud kanalisatsioonisüsteemi merre, aga kui vihma pole kaua olnud siis arusaadavalt kogu see süsteem on kuival ja haiseb, ehk siis pole kõige meeldivam kogemus, muidu phi phil pole viga, eks iga koha jaoks on oma sihtgrupp, phi phile tasub vaadata rohkem nendel, kes tahavad õhtul saarel rannas pidu panna ja ei viitsi phuketist kaugele sõita

Tere Olen KO Lantal söber kutsus külla pidavat siin kuskil baari . Baari nime ei maleta aga söbra nimi on Hardi Rätsepp. Äkki keegi oskab juhatada vöi teab midagi?

Tere. Kas keegi Pattaya kandis ka viibib 29.11-11.12.14 Võib ühendust võtta. jr.klubi@gmail.com

http://tripipood.ee/ Tellisime 19.12.2014 Phuketi saare tuuri ja 04.01.2015 Imelise Taimaa 2 päevase tuuri.

Olen käinud ja näinud, tais saab kohapeal rentida nii autot kui rollerit.Tuk-tukiga mehikesi kah igalpool külge haakimas. eavad olema kehtivad juhiload ja pass kindlasti käepärast. Kõik tundub alguses odav, kuid hiljem ringi arvutades ei olegi nii soodne. Kindlasti ärge tehke Taist kõnesid euroopasse ( eestisse) Ise tulin tagasi oli telefoni arve pankrotis, kohapeal saab osta kohaliku kõnekaardi siis soodsam kõvasti.

Elan Pattyal kui kellelgi nõu vaja.

Pass peaks olema käepärast... kas koopia ei aja asja ära, kui seda kaasas kannan? Ei tahaks koguaeg pass taskus ringi jalutada, mine sa tea kes seda tagasi pärast ei taha anda:(

Ma ei ole kunagi passi kaasas kandnud, ning pole ka vajadust olnud, juhul kui muidugi mingeid pabereid ajama ei lähe.

Kas rolleri saab ka ilma passita renditud? Või on seal ikkagi dokument vaja panti jätta?

Üldjuhul ei saa, võimalik, et mingi suure tagatisraha jätad, siis äkki on nõus ilma dokuta.