Perereis USA-sse: viisa vs ESTA

Panin just küsimuse ka US Border Protectionisse teele, aga äkki on kellelgi siin foorumis kogemusi.

Nimelt, kui reisida perega USA-sse nii, et ühel pereliikmel on viisa, teistel ESTA - kas sisenemisprotseduur võib sellest erineda? Erinevad järjekorrad/kontrollid? Ehk kas mul on mõistlik hoida 14$ kokku ning lehvitada viisat või pigem kõik ühe puuga?

Saatkonna viisakonsultant ei osanud midagi muud arvata, kui et viisa puhul ESTA-t vaja pole :)

Sisenemisel on kõik sama.

Vaata vaid, et reis ajaliselt lubatud ESTA / viisa aegadesse mahub ja et dokumendid piisavalt kaua kehtiksid.

Päris sama ei ole, küsimus oli et kas on erinevad järjekorrad. Oleneb ilmselt lennujaamast aga näiteks nii Seattle Tacomas kui Chicago O´Hares on vägagi erinevad järjekorrad ESTAga, ESTA´ga korduval sisenemisel ja viisaga sisenedes. Mina läksin korduvalt ESTAga ja kogu protseduur läks 15 min vs naine kellel on viisa läks 40 min.

Tõesti?? Ma olen USA-sse korduvalt sisenenud nii Seattle kui Chicago kaudu, nii viisa kui ESTA-ga. Pole eraldi järjekordi märganud. Kui need on tõesti erinevad, siis palun vabandust, minu viga või on olukord muutunud.

Lisan siis täpsustuseks juurde, et riiki sisenen ma kava kohaselt Miami (MIA) lennujaama kaudu, sealt otse edasi St Thomas (STT), kuigi see enam oluline pole. Olen seni 3-4 korda USA-s käinud, iga kord selle sama viisaga. Ma arvan, et olen märganud eraldi biomeetrilise passi väravaid, aga pead ei anna, kas USA või siiski mõnes EU lennujaamas (endal oli veel hiljaaegu vana pass, väga ei süvenenud).

Äkki taandubki küsimus sellele, kas on mingeid masinloetavaid sabasid, kus inimkontroll on pisteline ja siis üldine saba, kus tuleb pass ja viisa ja nägu ja sõrmejäljed kokku panna?

2015 sügisel MIA's olid igatahes eraldi järjekorrad viisaga ja ESTA'ga saabujatele.

ESTA järjekorras siis esmalt iseteeninduses pass masinasse, sõrmejäljed, paar küsimust jne ning siis masin trükib paberi, mis ütleb kas tuleb minna täiendavasse kontrolli (kus ametnik veelkord sõrmejäljed võtab, pilti teeb ja veel paar küsimust küsib) või mitte.

Tõsi tol korral oli viisaga sisenejate saba oma 3x lühem ja oli selleks ajaks kui ma ESTA masinani jõudsin juba ammu lõppenud...

Sõltuvalt lennujaamast, üldjuhul viisaga reisija kutsutakse eraldi ruumi, kus temaga vesteldakse paar minutit. Piirivalve peab viisa eraldi üle kontrollima ja väravas seda teha ei saa.
Miamis on tuleb ESTAga sisenemisel täita piiril elektrooniline vorm, mis kokkuvõttes võtab kauem aega, kui viisakontroll.

Mina olen ESTAga reisinud koos inimestega, kellel on viisa. Olime kõik ühes järjekorras ning järgemööda kutsuti kõik ühte moodi ühekaupa piiritöötaja juurde, kus küsiti täpselt samu küsimusi ka (kui kaua, mis põhjusel, kus viibime reisi ajal jne).

ESTAga Miamis nov 2016: oli palju masinaid, kuid miskipärast ei tundnud need minu passi ja saatsid nad ikkagi üldjärjekorda, kus tuli sõrmejälgi skännida ja seletada, miks tahad Ameerikasse reisida. Selles ESTA järjekorras sai seista ca 30 min. Võib-olla oli tipptund, kuigi õhtu, umbes 20.30.