trip-krainetrip-ukraine-dark
Piisavad ressursid Austraaliasse sõiduks

Lugesin, et VHM viisa taotleja peab deklareerima, et tal on olemas piisavad ressursid Austraaliasse sõiduks ja seal esialgseks viibimiseks. Mida selleks tegema peab ja kas summa peab kindlasti olema reaalselt 5000 aud-i või on keegi saanud ka väiksema summaga sinna? Ja kas keegi lahke inimene annaks täpse lingi, kust saaks kohe alustada WHM viisa taotlemist (start application now)?

Kas vanemad teemad siin lugesid läbi?

Äkki keegi lisab keegi veelkord uue lingi? Ja kuidas tõendada, et summa on olemas ja kas peab kindlasti olema reaalselt 5000 aud-i või on keegi saanud ka väiksema summaga sinna? Tuhat tänu ette!

Leht, kus saad oma taotluse taita on: www.immi.gov.au . Viisatingimustest saad kenasti valja lugeda, et yheks tingimuseks on rahaliste vahendite olemasolu, ehk neil on soovi korral oigus nouda selle kohta toestust. Soovitan sul enne minekut endal siiski asjaga vaheke tutvuda - on kohapeal lihtsam. Kena reisi.

Seda pigem võidakse kontrollida, kui üheotsa pileti Austraaliasse ostad, kuid ei pruugita isegi siis kontrollida, tean mitmeid inimesi, kes läksid üheotsa piletiga ja kelleltki pole küsitud 5000 aud-i olemasolu Kui edasi-tagasi pilet on, siis vaevalt üldse kontrollitakse. Minul ei kontrollind küll keegi. Aga samas you never know!!!

Tegelikult soovisin täpset linki, kus saab alustada viisataotlemist, veebilehel www.immi.gov.au, sealt pole eriti lihtne leida start application now. Asjaga on tutvutud, kuid kas peab kogu raha aud dollariteks vahetama või piisab neile pangaväljavõttest?

Lisaks küsiks veel, et kas aitaks veidi kaasa, kui oleks ette näidata küllakutse ja elukoht olemas?

http://www.immi.gov.au/e_visa/visitors-outside-whm-visa-options.htm

Sellelt lehelt tuleb klõpsata lehe alla olevale lingile "Start your application" ja käivitub viisa online taotlemine.

Mina tulin märtsi alguses koos 3 kaaslasega üle. Kellegi käest ei küsitud raha. Kindlasti peaks aga 15 tuha kaasas olema. Sellega saab umbes 2 kuud hakkama, seega on aega tööd otsida. Kindlasti tee Eestis selgeks kuhu tahad minna ja loe hoolega blogisid.

Tere K!

Mina soovitaksin sul alustada sellelt lehelt info lugemisega. Seal on kõik üksipulki lahti seletatud ja punaseks ka värvitud. Mega hea leht, et kõigest mingi ülevaade saada. Mul oli ka alguses must-tuhat küsimust aga paljudele sain ka vastuse kui seal lehel ringi vaatasin.

http://austraalia.info/

Sa ikka pane enda postituse lõppu ka, et 15 tuhat krooni, mudu vaesekene, kes küsis, mõtleb 15 tuhat aus dollarit.

Mina tulin turistiviisaga siia ja lennujaamas tommati korvale ja hakati igast kysimusi esitama. Kysiti ka kui palju mul raha tol hetkel kaasas oli ja kust ma raha juurde saan. Voibolla kysiti sest olen alaealine ja reisisin yksi. Aga igaksjuhuks voiks olla 1000aud kaasas.

Ega muidu ei lasta maale kui 5000 AUD pole ette näidata.

No 5000 AUDi mul küll ette näidata poleks. Kui üritan vähemaga kohale minna, siis kuidas nad mu n-ö vahele võtaksid?

Ei võta midagi vahele, ei ole siin foorumis keegi silma jäänud sellega, et ta saadeti tagasi kuna polnud 5000 aud, enamus saabuvad siia raudselt 1000-2000 aud taskus/pangakontol + krediitkaart, see on nagunii igalühel.

Endal oli igaks juhuks pangaväljavõte välja prinditud ja krediitkaart näitamiseks valmis, aga ainuke küsimus kõlas: kus oma esimese öö Austraalias veedate? Vot.

Ise läksin ainult 1000Audiga ja ühesuuna lennupiletiga. Cairnsi lennujaamast ainult küsiti, et ega rohkem kui 10000Audi kaasas ei ole, vastasin et Ei ole, siis küsiti et kuhu lähete/ kus peatute, ütlesin et ei teagi veel. Küsiti et kas backpackers, vastsin et jah, ja siis löödi tempel passi ja kõik ok: Enjoy your stay.

Kas keegi äkki jagaks veel oma kogemusi, kas üldse ja kui palju selle 5000AUD asjaga pinnitakse piiril? Eriti veel juhul kui kindel elukoht sihtpuktis olemas ja tuttavad inimesed ees, tegu ju siiski "kui kõik halvasti läheb" kindlustusega. Edasi - tagasi piletit ju ei osta kui pole kindel kui kauaks jääda tahad ja kas üldse Eestisse tagasi või hoopis ringiga läbi aasia vms.

Lugesin ka vanemaid teemasid, aga peale enda arust nalja tegevate kommentaatorite olid ainult mõned adekvaatsemad vastused-seletused.

Mul endal sularaha ei olnud kui tulin, ainult 5000 eeku kaardi peal ja keegi ei küsinud rahavarude kohta midagi. Ainult seda küsiti, et kus ma öösel olen. Aga viisa taotlemise jaoks on krediitkaarti vaja, et sa teaksid.

Tere. Mul on tekkinud probleem kuidas kõige parem võtta raha Austraaliasse kaasa. Sularahas kogu summat ei hakka ometi võtma. Seega mul on olemas krediitkaardi lisakaart, kuid sellega on konks, et on raske jälgida palju kaardil nö minu raha ja palju vanemaraha, sest konto ju ühine. Või võtta hoopis raha tavalise deebetkaardiga (kui sellega annab seal midagi teha, ja juhul kui annab, kui suured võiksid teenustasud olla?). Või siis hoopis sulgeda deebetkaart selleks ajaks kui olen Austraalias WH visaga? Targemad, aidake palun :)