"Pildiautomaat" vaatamisväärsuse juures - kus olete näinud?

Kas olete maailmas reisides näinud sellist atribuutikat: nt kuskil vaatamisväärsuse juures on üleval mingi infotahvel, kaart, putka vms mis teeb sinust nt nupule vajutades antud vaatamisväärsuse taustal pilti? Kui jah, siis kus täpselt? Küsimus tundub tobe, kuid minu jaoks oluline...

Peaaegu kõigi Euroopa ja Põhja-Ameerika suurimate turismimagnetite ees on kohustuslik pildisessioon, kus sisse minnes tehakse pilt ja välja tulles võid selle hirmkalli hinna eest endale soetada. Kuigi enamuses on pildistajaks kohalik, mitte ei vajuta ise nupule.

Sellist automaati pole kohanud, aga ega pole nii piisavalt palju ka reisinud, et adekvaatset vastust anda.

Näiteks Schlegeis'i veehoidla Austrias, Mayrhofeni lähedal. Pildi saad netist kätte pärast. http://www.tauerntouristik.at/en/schlegeis/fotopoint/index.php

Mäletan, et ka Londonis suurel milleniumi-rattal tehti kohustuslik turistipilt, mida väljumisel väravate juures üritati maha müüa. Vahel on neil võimalus see sama pilt panna koheselt ka kruusi, t-särgi, hiiremati vms peale.

Vancouveris oli Capilaano rippsilla juures selline aparaat http://www.vancouverattractions.com/index.php?page_id=7

Seattle'is oli Space Needle'is väga toredasti organiseeritud - pildid tegi inimene korraliku kaameraga ja siis hiljem sai aparaadist oma pildile tausta valida ja selle e-mailile saata (raha ei küsitud)

Ise kohtasin sellist aparaati Ljubljana kindluses. Kahjuks oli aparaat siseruumides, seega millegi taustal poseerida ei saanud. Vist oli võimalus valida paari postkaardifoto vahel, kuhu sinust tehtud pilt ristkülikuna peale tõsteti. Pildi sai koos tekstiga meilile saata.

Kogu lõbu oli tasuta ning mulle jättis väga hea mulje.

Wagner - kas sellel Ljublana kindlusel ka mingi ametlik nimetus?

Põhja-Ameerikas on igal suuremal atraktsioonil sisenedes pildistamine rohelisel taustal, kuhu pärast siis atraktsioon taustale monteeritakse. Väljudes saad selle osta, aga pole kohustuslik. Mina ütlesin neile iga kord selgelt, et jõle kallis on. Kahe foto eest 25 dollarit on ikka veidi palju. Ja asi on ju võlts ka.

Willem_K - kas oskad mõnda konkreetsemat kohta näiteks tuua?

Näited Põhja-Ameerikast: Empire State Buildingusse sisenedes, Chicagos nii Searsi kui Hancocki torni juures, jne... Kas võib küsida, mis eesmärgil sa teada tahad? Võibolla sellisel juhul saab soovitada kohti, millest Sulle ka kasu on. Ma miskipärast ei usu, et Sa sellest lähtuvalt reisiplaane tegema hakkad :)

Kindluse kohta vt siit: http://en.wikipedia.org/wiki/Ljubljana#Ljubljana_Castle

Aparaat ise oli kopsaka pangaautomaadi suurune, klaviatuuri ja ekraaniga. Lisaks pildistamisele pakkus erinevat infot ning võimaldas meili saatmist. Ei mäleta, kas sai ka suvalisi internetilehti külastada või mitte.

Willis tower Chicagos, Niagara juga, Empire State building NYC-s, igasugu muuseumid, Intrepid lennukikandja NYC-s. Need on kohad, kus ma ise just käisin. Arvan, et see featuur on igal pool, sest selle hinnaga toob ta hästi sisse ja paljud ikka ostavad.

Otsin kaudseid juhtnööre, kust leida infot aparatuuri tootja kohta tegelikult :)

Mina nägin statiivi otsas tavalist Nikonit ja kuskilt Photoshopi Actionist läbi minnes ongi pilt hetkega printeris. Kõige erilisem aparaat seal on fotokas koos välgu/sirmidega. Iga fotograaf paneks selle sulle kokku.