Poola teed 2016

Kui keegi on värskelt Poolat läbinud ja oleks nõus infot jagama siis millises seisus on hetkel olukord Poola maanteedel. Huvi pakub marzuut:Bialystok-Lublin-Rzeszow Augustow-Warszaw-Katowice-Ostava. Oluline on teada kus on hetkel suuremad tee remondid ja kas Katowice Ostrava kiirtee on valmis. Palun ärge seda Poola kaardi linki siia pange ,sellest on sama palju kasu kui 73 aasta Edasist. Olen kuulnud et tee remont toimub Augustovi - Bialystoki nind Warszawi-Katowice vahel.Sooviks teada milline on hetke olukord. Suured tänud ette.

Selle aasta 1.07 läks mobiilside odavamaks, 1mb = 0,3€ (sh kehtib päevalagi 5,95€ = 100mb). Waze võib 1200km (maksimum päeva sõit) peale võtta ca 40mb ehk siis jookseb päeva lae sisse ära). Kuna ma olen arvestanud 4-6 sõidupäeva Eesti - Horvaatia - Eesti, siis olen võtnud nõuks, et investeerin 6x 5,95€ interneti peale katsetamise eesmärgil. Mingit eraldi EU paketti mul pole. Seni kõik räägivad, et ja soovitavad läbi Bialistoki sõita (olen ka varem sõitnud ainult sealt kaudu), kuid millegi pärast näitab Waze ajaliselt lühimat teed just läbi Lomza (viimastel päevadel isegi mitte läbi Augustowi vaid läbi Elki). Ja selline marsruut paneb mind natukene muretsema! Samas Suwalki -> Wieliczka soolakaevanduse ajaks pakub 8h 5m.

0
0

Kindlasti läbi Bialystoki, tee palju rahulikum, parem. Kiirtee lõike on ka rohkem. Tulime 7.augustil, minnes läksime läbi Lomza, seal palju neid tobedaid väikseid ringteid, sõida nagu jalgrattaga, ikka sidur ja pidur, oli ka ajas märgata.

0
0

Tänud. Kuidas Bialystok -> Warsaw tee on? Tervenisti 4 realine?

Üldiselt tundub, et kiireim marsruut läbi Poola (Horvaatia suunas) loksub paika järgmiselt: Kaunas -> Suwalki -> Augustow -> Bialystok -> Warzaw -> Piotrkõw Trybunalski -> Katowice -> Ostrava

0
0

Kas keegi viimasel ajal liikunud Kalvarija-Suwalki-Augustow-Bialystok-Lublin-Rzeszow-Barwinek?

0
0

Sisuliselt sõidad piirist piirini, kas sul on mingi kindel sihtkoht slovakkias või ongi vaja Barwineki jõuda? Ma ise ei käinud, aga naabrimees sõitis 2 nädalat tagasi sealt kaudu Ungarisse, tema kommentaar oli, et väldi Lublini poolt sõitu, pigem sõida läbi warsawi, ajavahe pidi olema üsna korralik. Vbla kellelgi on uuem info.

0
0

Teema Poola teede kohta. Sihtkoht esialgu Ungari. See marsruut peaks olema hobiauto jaoks rahulikum.

0
0

Kui sul ei ole tungivat vajadust Barwineki ümbruses olla, siis ise soovitaksin marsruudi valikul kaaluda sõitmist Kaunas → Suwalki → Augustow → Bialystok → Warzaw → Piotrkõw Trybunalski → Katowice → Ostrava -> Brno -> Bratislava -> Budapest (200km ringi, aga enamus suures osas saad sõida rahulikult mööda neljarealisi jms kiirteid). Lublini kaudu sõidad küla külas kinni - sidur-pidur-gaas mitu tundi kauem.

0
0

Eile tulime Bauska - suwalki - augustow - bialystok - warsaw +100km Katowice suunal. Tee olud head, Eerilisi seisakuid ei olnud v.a. Bauska hiigelummik. Kummagile poole st Riia ja Suwalki suunalt oli autode rivi umbes 10km v rohkemgi. Abiks leida kruusateed mööda ümbersöit, kui tundide kaupa ummikus istuda.

0
0

Millest selline ummik tekkis?

0
0

Teetööd. Pudelikael = riia poolt sisse sõidul läheb 2 rada üheks. Vahetult peale ringteed oli mingi vana sauaga ees, kes lasi vastutulevaid autosid vaheldumisi läbi. Kohalik raadio kirus ka Bauska (ja A7-l teostatavaid) teetöid taga. Nv vbla ei tee keegi seal midagi, sis ehk lahedam, aga kui mitte, siis kruusateed abiks.

0
0

Ummik siis Bauska ja Riia vahel? P89 on väljapääs?

0
0

Proovisime sel aastal Via Baltica asemel hoopis Jelgava-Šiauliai-Kaunas teed. On üks väga halb lõik enne Leedu piiri, aga sinna tehakse praegu uut teed. See tee on küll pikem, aga edasi saab kiiremini, ei ole sellist metsikut kaubaautode rida nagu põhitrassil. Kaunis tee metsade vahel, saab järvedes ujumas käia, läbi linnade sõitma ei pea. Enne Kaunast on 100 km kiirteed. Poolat läbisime vahelduseks idas. Jällegi rahulik tee metsade vahel, järved ka, ei ole neid lõputuid asulaid. See tee võtab muidugi rohkem aega, aga turistile vahelduseks mõnus.

0
0

Kuidas hetkel Bauska ummikuga lood? Kas on leevenenud või ikka võtab kaua aega?

0
0

Seal sillal avatud vaid üks rada. Vahelduva eduga lastakse kord ühelt- kord teiselt poolt läbi. Võite ise arvata, mis seal Via Baltikal toimub. Šiauliai suunal ka suured teeremondid.

0
0

Ma sõitsin nüüdseks juba 2 nädalat tagasi suunal Augustow-Bialystok, Warsaw-Katowice-Krakow-Katowice-Ostrava... tee olud olid üsna head! Enne Brnod jupp maad, oli üks mats kiirteel, seisaks ca 15-20min stand still. Sõitsime taotuslikult mööda E461 teed Mikulovi, Brno poolses osas Waze teatas suuremast delayst ja suunas veidi ümber (mille tõttu seisakut sisuliselt ei olnud) seal on muidu mingid teetööd. Mikulovi kandis on õhtuti ja hommikuti ka väike ummik (õhtuti suurem, kuni mikulovini välja, kuna see väike tee viib läbi ühe väikese austria linnakese, kus valgusfoorid jms) ümbersõitu pmst ei ole. Kui hommikul Mikulovist startida on ok, saab kiiresti kiirteele austrias ja kütta nii palju kui torust tuleb (viini kandis on kiirteedel kiiruskaamerad, mis pildistavad seljatagant!).

Eile tulime Ungarist - Popradi - Kõrg-Tartrad - Nowy Targ - Krakow - Katowice - Warsaw kaudu (waze oli giidiks). Enne warsawit suunas ta meid veidi ümber (tavalised GPSid suunavad läbi linna). Kui ma nüüd ei eksi siis Mszczonow kaudu suunati mind E30 peale ja sealt otse Bialystoki suunas. Seisakud olematud. Möödasõiduvõimalusi kuni E30 peale saamist piisavalt, umbes nagu Rootsis, et sõidada 2-3km siis on 2 rada ja siis 2-3km üks rada jne. Kuna sõitsime õhtusel 7-8 ajal, siis Waze pakkus kõige kiiremaks ja lühimaks teeks läbi Lomza sõitu (Bialystoki kaudu ca 1,5h kauem). Bialystoki teelt mahasõidult kuni Lomzani tee on nagu ameerika raudtee, kitsas ja raskema lastiga autot võiks ilmselt ka vastu asfaldit painutada, peale lomzat oli tee ok, sirge kuid "laineline" möödasõite suht raske teha, samas õhtusel ajal rekkaid oli seal mõni üksik, sh mõni buss. PS. Minnes reedesel päevasel ajal, pakkus Waze meile parimaks ja kiiremaiks teeks läbi Bialystoki!

Kokkuvõttes võiks öelda, et Waze kasutamine teel oli õigustatud, paaris kohas aitas aega kokku hoida, samas riigiti on waze kasutamine erinev. Nt poolas politseisi raporteeritud vähem, kui neid tegelikult oli. Ungaris oli väga hea kasutus, Slovakkias niivõrd kuivõrd. Samas võib öelda, et liikluse osas kriitiline mass kasutab, seega võib olla abiks kiireima teekonna leidmiseks. Kuigi meile pakkus waze Ungarist sõitu läbi Lublini kiireimaks teeks (ilmselt ka tõsi), siis otsustasime jõuga suruda popradi ja krakowi kaudu end koju. Kes iganes seda teed tuleb, soovitan täiega, sest mööda seda teed on hea muretu sõita, sisuliselt koguaeg nelja realine tee!

Kohati läks veidi off topickuks, aga ehk kasulik info nii mõnelegi!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased