Poola-Ukraina-Rumeenia-Bulgaaria-Kreeka

Minul kavatsus selline marsruut läbida sellel suvel Kreekasse minnes. Et olen lugenud siinseid postitusi Ukraina kohta panin selle teema siia ülesse, sest huvitab just Ukraina poolne osa ja selle läbimine Lviv-Ivano_Frankivsk-Cernivci. Kuidas on teed seal ja eriti huvitavad need kurikuulsad piiripunktid eriti Poolast väljasõit Hrebenne kaudu ja Rumeeniasse sisse Siret? Ma tean, et see marsruut on ca 370 km ja kas seal teel on ka mingeid vaatamisväärsusi. Kas peab tegema eraldi reisikindlustuse peale (EU). Kas sulana kaasa võtta natuke USD või EUR-i või UAH miilitsate ergutamiseks? Kas Poolast sissesõit on aeganõudev ja Rumeeniasse samuti väljasõit aeganõudev? Mis ajal on kasulikum piiripunktides olla kas hommikul või õhtul? Öösel just ei kavatse neid läbida. Mis kell on seal vahetused piiripunktides sest varasemale kogemusele tuginedes on vahetust lõpetavad ametnikud tülpinud ja norivad vähem. Rumeeniasse väljasõidust Siret-isse pole veel keegi pajatanud. Autoks on mul mahtuniversaal (diisel) ja box-iga katusel mis kindlasti tõmbab tähelepanu kohalikule miilitsale kas kustutad tuled ära või ei kustuta. Kahjuks ei ole sellel autol ka tagavararatast juba tehase poolt! Nii et paluks kommenteerida kummiposti võimalusi samuti! Öömaja näiteks Ukrainas, on see auto seisukohast turvaline üldse. Kes oskab aidata siis ootan tõeseid ja asjalikke kommentaare!

Piiripunktidel pole häda midagi. Varahommikul kõige mõistlikum Ukrainasse siseneda. Piiril läheb ca 2 h. Väljumisel ca 20 minutit. Teed on kohutavad, märgistus olematu. Samas loodus ilus ja inimesed sõbralikud. Enne Cernivchit ca 100 km on päris tihe liiklus ja suht ummikud. Aega selle ca 350 km läbimiseks arvesta ca üks terve päev.

tervitades, Kristjan

0
0

Ootan huviga sinu reisimuljeid Bulgaaria-Kreeka reisist. Kui käidud saad,kindlasti tee trip,is juttu. Ehk ajad vere keema ja lähen sama teed pidi 2010 suvel. 2009 suvi on juba planeeritud. Olen olnud Bulgaarias kahel korral,veel nõuka ajal.Üks kord tööasjus,teine kord sai Varnas nädalakese rannapuhkust nauditud. Juba toona ahvatles ligipääsmatu Kreeka oma lähedusega.Pean ennast küll keskmisest rohkem käinuks ja näinuks,kuid Kreekasse pole jõudnud.Nii,et eelkõige huvitab mind Kreeka. Mis puutub nüüd Ukr.kohta küsitut.- Lvovi ja Ivano-Frankovski kanti jooksevad kokku viie riigi transiidid ja muu legaalne- illegaalne äri,sestap liiklusega asjad suht närvilised(igasugu sebimist teedel palju),eriti suvel. Kui sa Läti- Leedu-Poola saaksid esimese päeva õhtuks läbi ja jääd Tomoševi kanti öömajale,siis peale varahommikust piiriületust saaksid päevaga Rumeenia piirile. Kuid isegi siis soovitaksin sul vältida otseteed vaid minna:Lvov-Ternopol-Tšernovtsõ. Tuleb ligi 100 km. juurde ,kuid sõit rahulikum ja närvikulu väiksem.Otseteed minnes on liiga palju väikelinnasid. Kui trassil on veel sõit enam-vähem,siis linnade ümber lausa hullumaja(teede olukord,mustus)Närvi ajab mitte niivõrd autode rohkus,vaid see,mis tuleb sumpsist. Kui saad Ukr-Rum piiri ilma vahemajutuseta ületada,oleks tore. Sealne piiriäärne kant ei hiilga just turvalisusega maanteede läheduses,eriti öösiti. Ma seda selleks,et öömajale katsu jääda mitte vahetult enne piiri.Muidu ei ole see Ukrainas öömajale jäämine midagi hullu(reeglina kohaomanik oskab auto turvalisuse seisukohalt nõu anda). Miilitsate tarvis hoia rahakotis pigem valuutat-mitte kunagi rohkem,kui 10 ühikut. See "rahvas" on nii spetsid,et kui näevad sinu rahakoti kopsakat sisu,siis nende järjekindlus sinult saada alles tõeliselt algab. Mul on selline kogemus,et mida rohkem ma kõiksugu kommentaare loen,seda pessimistlikumaks ja aramaks lähen,kuigi kogemusi on aastatega kogunenud rohkem kui vaja. Soovin sulle rohkem optimismi reisi planeerimisel ja ka reisil-"nael kummi"!

0
0

Kui Ukraina külastamine pole eesmärgiks omaette, siis ise sõidaks kas Ungari-Rumeenia-Bulgaaria kaudu või läbi Ungari-Serbia. Olenevalt siis sellest, millist Kreeka osa soovid külastada. Mõlemal juhul oleksid kolmanda päeva õhtuks Kreekas(kõik ööd saaks korralikult hotellis väljagi puhata), Ukraina kaudu läheb päev vähemalt rohkem ja erinevaid riske on kordades rohkem.

0
0

... ega Ukraina külastamine polegi nii eesmärk aga tahaks ikka ära käia ka seal nurgas, sest just see nurk Ukrainast on mul omal ajal käimata jäänud. Samuti on soov võimalikult näha palju Rumeeniat ja Bulgaariat sellel marsruudil. Täpselt see nurk on minul Euroopast autoga läbimata veel. Mul ei ole eesmärki jõuda Kreekasse 3 päevaga vaid 5-6 päevaga ja hotellid olen jätnud alati kõrvale kui võimalik. Kodumajutused(eelkõige) või telkimised sõbralike inimeste juures annavad asjale rohkem jumet. Õpid tundma rohkem nende kultuuri, harjumusi ja kombeid mille läbi rikastad enda maailma. Loomulikult viimases hädas võtad samuti hotelli, kui pole ennast kuhugile ära suutnud rääkida. Kreekale tahan ringi peale teha ja soovin külastada niipalju kohti kui võimalik on 10 päeva jooksul(niipalju olen planeerinud just Kreekas olla). Samuti ei ole minu jaoks ükski reis olnud puhkus vaid tõsine katsumus enda proovile panemiseks ja kosutus hingele ning uudishimu rahuldamine. Erinevad inimesed puhkavad erinevalt ja selline on minu puhkus, enda piitsutamine. Keegi kunagi siin foorumis ütles hästi, et magada võib ka Pärnu rannas mis on minu arust väga õige, kui läheneda minu vaatenurgast. Keegi filosoof on öelnud samuti kuldsed sõnad, et ´´peale hinge toitvat puhkust, tuleb puhkus võtta ja kehal ka kosuda lasta´´. Ootan huviga veel nende maade kohta asjalike muljeid ja tarkuseterasid!

0
0

... katsun blogi pidada kui on võimalik ja kui ei, siis reisijutustus tuleb kindlasti kodukale üles ja viide sinna siit!

0
0

Kui aega vabalt, siis kindlasti Rumeenia kaudu, väga põnev maa.

0
0

Ukraina kaudu minnes pole Rumeenias midagi põnevat. Üks praamiga Doonau ületus on tore ainult, muu kõik tavaline sile maa.....ja tihe liiklus (juhul kui suunaks constanta). Igaljuhul läbi Ungari ja siis Rumeeniasse sisse. Ungari kaudu minnes näed ilusat Rumeeniat ka ikka.

0
0

Ole ettevaatlik Tripis oma kodulehe aadressi avaldamisega. Eriti kui tegemist Ukrainaga. Minu reisijuttude aadress nii Ukrainast kui ka Horvaatiast on oma kümme korda ära kustutatud. Katsu Rumeeniasse minna Ukrainast all Satu Mare kohal kusagil. Ja varu aega. Mägedes on kirikud ja kloostrid ja mustlaste külad, kus raha praktiliselt ei tunta jne... Turvaline on igal pool kindlasti kui suudad enne maaomaniku või mõne muu kohalikuga kontakti luua. Sellisel juhul oled sa külaline. Muidu oled lihtsalt magav rahakott, mis meelega lohakil :-)

0
0

Mis jutt see on, et Ukraina kaudu minnes pole Rumeenias midagi vaadata ?! Just sealtkaudu (ja läbi Moldavia)on lühim maa, et minna kasvõi Roosat järve ja Shermani kaljusid (oli vist selline nimi) vaatama. Rääkimata Karpaatidest üldse ja sealsest külakultuurist ja elamisest. Rumeenia on nii suur ja eripalgeline maa, et igal pool on midagi vaadata (ja raha tuntakse seal ka samahästi kui meil).

0
0

ok, ok vaadata on loomulikult alati midagi, kuid nagu teemaalgataja mainib, siis ta sealt pigem transiiti teeb, ehk lihtsalt läbi kavatseb sõita, mis ei ole mõttekas. Seega, kui autoaknast kena vaadet tahta nautida, siis igaljuhul läbi Ungari.

0
0

Plaanin juulis jalgrattaga kaheks nädalaks minna Rumeeniasse Satu Mare ja Maramurese piirkonda külaelu kaema. Võib olla ka Ukrainasse, kus peaks kohalikega vene keeles suhelda saama. Kas saad oma reisijuttude aadressi Ukraina kohta avalikustada? Loodan sellest abi saada teekonna planeerimisel.

0
0

Mul on kahju aga ei saa. Suutsin teha portaali, kuhu saab reisikirjasid ja muud kirjutada ja ka pildid kohe juurde panna, aga ilmselt Tripi meeskond peab seda reklaamiks mingitmoodu! Kuigi ei erine teistest blogimise ja kirjutamise kohtadest. Nii et lootes Tripi pädevusele ma arvan, et varsti ei lubata siia enam panna ühtegi linki ei blogspot.com ega flickr.com ega kusagile mujale. Nii et aadress ainult meili teel! Rääkimata et mpomendil(homseni) on hooldustöd nagunii portaalis. To: Naelvasar -väga nõus, et igal pool on midagi vaadata -seda enam Karpaatides. Aga seda , seal on kohti kus raha ei tunta, selle alla ma mõtlesin, et neil seda ei ole. Olen seal mägedes palju seigelnud ja näiteks tean vanausuliste kirikuküla, kus tööl käib ainult 1 inimene - püha isa! Ülejäänud ca 200 inimest korjavad kiriku keldrid head ja paremat täis ja kui enam ei mahu, siis oma keldrid ja söövad vastupidi. Enda omad ära ja siis kui kevad ja nälg, siis kiriku abiline jagab jao pärast. Kusjuures kui tuleb kohalik parm pohmellis peaga, siis ilma küsimata saab 2 liitrise veini peaparanduseks. Ja kõige uskumatum on see, et pisikese tüdruku saab seal osta 50 USD eest. Või kingituseks. See jääb mulle elu lõpuni meelde. Ja kui kerjuslaps küsib süüa, siis on tal tõesti nälg. See ei ole film- pisarad tulevad iseenesest kui ca 5-6 aastane poisike küsib -ega süüa anda ei ole- ja kui annad kasvõi kuivanud saia, siis sinnasamasse ta kukub ja enne ei tõuse kui on söödud...

0
0

Seda veel, et see pisikese tüdruku jutt. Ärge mõelge, et nagu lapsporno või prostid.. ei!! Emad müüvad lapsi sügiseti rikkamatele ja välismaalastele, et nälga ei sureks!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased