Postojna koopad

Kas keegi on käinud ka väikese lapsega seal? Oleme suvel tegemas väikest tuuri sealkandis ja tekkis mõte, et vaataks ka Postojna koopad üle. Kuid kuna oleme kahe lapsega 6a ja 1,8 a, siis on hinges katlus, et nii väiksega ei ole hea mõte sinna minna.
Küsimus ongi siis, et ehk on kellegil kogemusi nii väikestega seal? On seal võimalik liikuda ka lapsekäruga? Kaua seal umbes aega läheb ja on seal väga külm? Palju maksavad sissepääsud?
Jään huviga ootama häid nõuandeid..

Käisime paar aastat tagasi ja külm on seal küll - ilus muidugi ka.
Ootejärjekord oli ka 1-1,5 h.
http://www.postojnska-jama.eu/en/visit-information/admission-fee
Siit leiad hinnainfot.

Käisime ka paar aastat tagasi (väikseid lapsi kaasas polnud), nii kaua ootama ei pidanud kui HeaNaine, aga seal pannakse kõik lahtise rongi peale mis sõidab suht kiiresti ja selle väikse lapsega vast ebamugav, peab teda kõvasti süles hoidma, sest rong ei sõida väga sujuvalt, külm on ka, ei mäleta, palju seal sooja oli, aga põlvpükste ja lahtiste plätudega hakkasid jalad külmetama. See ekskursioon suht pikk, ikka mitmed kilomeetrid sõitsime maha ja siis jalgsi ka nendes koobastes giidi juttu kuulates, sellel 6-aastasel peab ka kogu aeg silma peal hoidma, sest igasugu sillakesed sügavikkude kohal jne. Aga koopad iseenesest vaatamist väärt.

Olen käinud ilma väikese lapseta aga kuna endal poiss kuuene siis oskan ehk kaasa mõelda just kuueaastast silmas pidades. Nagu eelkõnelejad on kirjutanud, on ekskursioon üsna pikk ja koobastes väga külm (stabiilne temperatuur, see on kusagil kodukal kirjas). Täiskasvanutele anti mingid sineli stiilis keebid/mantlid, aga väikesele lapsele peaks ikka oma jope ja soojad jalanõud ja püksid kaasa võtma, muidu on tal ääretult ebamugav. Kui last ennast koopad huvitavad ja talle tundub mõte põnev (kasvõi piltide pealt vaadates) siis soovitaks minna. Kui laps ise väga ei taha - pelgab maa alla minna, arvab, et pikk ühes kohas viibimine on tüütu jne, siis ma ei hakkaks trügima sinna.

1,8 - tundub suht mõttetu vist koobastesse minna. Ja kindlasti sama jutt - lapse oma soojad riided kaasa. Ma algul vaatasin et lapsed on 6 ja 18, sestap asusin kohe kuuese vaatevinklit kirjeldama.

Tegelikult on Sloveenias palju koopaid, äkki pääseb sisse mõnesse, mis pole nii mastaapne, kus käimine võtab vähem aega jne? Et saaks midagi vaadata aga mitte nii pikalt?

Minu 8 aasta taguse reisi memuaarid:
Koopaid on 20 km ja asuvad need kolmel tasandil. Rahvale ilma eritellimuseta näidatakse viit kilomeetrit, millest algul 2 km sõidetakse rongiga, siis 1 km jalutuskäik ja jälle 2 km rongiga, kokku 1,5 tundi. Kordamiseks asi, mis ikka ja jälle segi läheb: stalaktiidid ripuvad laest, stalagmiidid kasvavad põrandast ja kokku kasvanult on need stalagnaadid. Koobaste olemasolu teati küll ka varem, kuid 1818 aastat saab pidada koobaste täies ulatuses avastamise aastaks. Habsburgi keiser Franz I oli koobastest eriliselt huvitatud ja peagi korraldati seal kroonitud peadele balle. Praegu peetakse siin speleoloogide ehk siis maakeeli koopauurijate konverentse ja ühes superhallis, kus kaja kestab mu mäletamist mööda 6 sekundit, tehakse kontserte. 1857. aastal valmis raudtee Viinist Triestesse ja huviliste vooril ei paistnud enam lõppu. Iga külastaja pidi endast kohalikule n.ö poodnikule ette teatama, tellima valgustuse ja giidi ette ja loomulikult oli see huvireis tasuline. Aastal 1872 valmis ka koobaste sisene raudtee kahekohaliste lükatavate vankrite jaoks. Koobastes on ühtlane temperatuur 13°C ja väljudes tundub 29°C juures ainuvõimalik variant istuda varjus ja kühveldada jäätist.

Kui last sobib reisile kaasa võtta, siis ma ei näe küll mingit põhjust, mis takistaks temaga koobastesse minemast.

Esiteks- on nad-stalaktiidid ja stalakniidid(mitte stalakmiidid).
Teiseks-põrandast ei kasva midagi,vaid stalakniidid tekivad eelpoolnimetatute tilkumisest ja kasvavad ,niiöelda,mineraalide kuhilaks.

Nüüd sa ajad küll jama tutkaonu. Stalagmiit on ikka õige

Tänud! Parandasin oma näpuka ära.

Tere, plaan minna 2016 mais ja piletid internetist ära osta, kas on see mõtekas ?
Pakkumisel on eraldi ja ka pakett neljast erinevast kohast, mida tasuks võtta ja mida mitte ?
Postojna Cave
Predjama Castle
Proteus Vivarium
EXPO Postojna Cave Karst

Tere. Käisin 2015 mai alguses seal. Ööbisime Postojnas ja olime hommikul esimesele tiirule minemas. Rahvast oli üllatavalt palju, aga mitte liiga. Kui välja tulime koobastest oli juba päris möll lahti ja korralikud järjekorrad. Tegemist on väga soositud vaatamisväärsusega ka väljaspool hooaega. Ehk siis bronnimine tasub , eriti kui suurem seltskond.