Praha lennupiletid-kas odav või mitte?

Mul on vaja sõita septembri kuus Prahasse, kuid lennupilteid (CSA) tunduvad ikka päris soolased. Edasi-Tagasi umbes 4800.- Mis te arvate, kas peaks praegu juba ära ostma? Äkki tuleb CSA l mingi ale veel või saaks kuskilt läbi odavamalt Prahasse?

Proovi seda www.click4sky.com

Aitäh, kuid väga vähe abi. Seal lehel on väga piiratud lennukuupäevad. Vaja oleks minna 11 ja tagasi tulla 13 september.

Ega palju odavamalt nendega ei saagi. Kui mingi soodukas tuleb siis 1000 vast kratsib maha.

3000ga peaks Prahasse saama küll sooduspakkumise ajal, praegu pakuvad nad ju ise Madriidi selle hinnaga. Iseasi, kas just konkreetseks päevadeks selle hinnaga saab. Aga lisaks võib tulla soodukaid ka Air Balticult, Finnairilt jne.

KUi tahad soodushinnaga lennata pead tõepoolest leppima nende kuupäevadega, mida pakub lennufirma. KUi ei sobi, tuleb osta täishinnaga.

Lennufirmadest ei tea kunagi ette millal nad pakuvad erihindu. ESiteks on kohtade ja lennuliinide arv piiratud ja teiseks valitakse kahjuks jah kas madala täituvusega või ebapopulaarsete sihtkohtade lende.Sooduspakkumised on üllatuseks ainult tänu konkuentsile lennuturul: Firmad varjavad kiivalt oma sooduspakkumisi ning kuulutavad müüki umbes 72h enne soodusmüügi avamist AirBAltic näiteks saatis mulle SMS-i et 21-20 aprill, ole valmis suureks sooduskampaaniaks. Pärast tuli välja, et tegemist Riiast Valgevenesse mõeldud sooduspiletitega. No mida mina seal teen????? Praegu pakuvad nad soodsaid euroopa lende algusega Soomest.

Aga seda ei tea, millal jälle tuleb soodukaid.

Soovitan regulaarselt teha broneeringupäringuid (mängid läbi kuupäevad ja lennuajad erinevatelt lennufirmadelt). KUi saad mõne e- sooduspakkumise, soovitan võimalusel kohe ära broneerida. Hiljem ei pruugi sama hind enam kehtida. Paljudel juhtudel kehtivad sooduspiletitel ka eritingimused. Reeglina pole pilet tagastatav ning lennu aeg, reisija nimi on muudetavad lisatasu eest. SAmuti on soodushinnaga tavaliselt vaid turistiklassi piletid. Turistiklassile kehtivad kitsendused, käsipagasi mõõdud ja pardale võetavate ühikute arv. CSA on natuke paindlikum, lubab pardale ka 12 kg käsipagasit (AirBalticu 8 kg vastu).

Kui aega rohkem ja kuupäevad sobivad, on variant minna Estonian Airiga Berliini kaudu (edasi-tagasi lennu hind algab praegu septembris 2245 kroonist). Rongipileti hind Berliinist Prahasse algab 29 eurost. http://www.bahn.de/international/view/en/index.shtml

Ei maksa unustada, et rong sõidab 5 tundi Berliinist Prahasse... Üheks nädalavahetuseks minnes 10 tundi rongis loksuda pole ehk hea idee.

Üldiselt tüüphind CSA-ga Prahasse on 3500-3800 krooni. September on liiga kaugel, 1-2 kuud ette ostes saab selle odavama hinnaga. Pidevalt on ka sooduspakkumisi, kus Praha ots on veel odavam, aga alla 3000 krooni on see langenud mõnel üksikul juhtumil, üldiselt tuleb CSA-ga arvestada, et 3000 läheb vähemalt Praha ots ja 3500 on ka veel norm hind.