Praktilisi nõuandeid Pariisi minekuks, palun!

Veedame sõbrannaga kolm ööpäeva Pariisis ja otsustasime võtta kindlasse plaani ainult kaks asja: ühel päeval plaanime minna Louvre'isse, teisel Eiffeli torni, ülejäänud aja "vabakava".

Tahaks aega väga ökonoomselt kasutada, sellepärast uurin ette:

  1. Kas piletid Eiffeli torni ja Louvre'isse saab kergema vaevata kohapealt või peaks enne võtma Internetist?

  2. Leidsime ka sellise asja nagu Batobus (http://www.batobus.com/english/8escale.htm#). Kas kellelgi on sellega kogemusi? On see inimesi väga pungil täis või tasuks võtta 2-päevane pilet ja seda transpordina kasutada?

  3. Ootaks siinsete lugejate isiklikke must-see kogemusi Pariisiga :-) Ehk saame inspiratsiooni.

Aitäh :-)

Mu ainus soovitus on mitte väga ökonoomselt käituda. Võtke rahulikult aega tänavatel kondamise, kohvikus istumise ja kohalike kuttidega flirtimise jaoks.

Just :-) Sellepärast tahaks Eiffeli ja Louvre'i väga ökonoomselt ära planeerida, et ülejäänud aja kohvikutes-parkides-tänavatel ringi luusida. Louvre'iski plaanis vaid püsiekspositsioon, mitte täismaja. Nii et nõuanded on ikka oodatud!

Eiffeli torni tuleb minna avamise ajaks kella üheksaks, siis on vähem rahvast, kuna keskmine turist ei viitsi nii vara ennast üles ajada. Louvres on kella 6-st õhtul pilet 3 euri odavam, siis tekib saba, päeval erilist saba pole. Ka pärast kuute saab praktiliselt järjekorrata, kui siseneda kõrvalasuva maa-aluse kaubanduskeskuse kaudu. Sissepääs viimasesse on Rue de Rivolilt.

Eiffelisse ja Louvre'sse saab kerge vaevaga kohapeal ning Batobussi soovitan kasutada korra niisama Seine'i peal sõitmiseks. Igapäevase transpordi mõttes ei ole see just kõige parem variant. Aga inspiratsiooni leiad veidi juurde ehk siit - http://parisreims.blogspot.com/. Seal on kirjas selline ühe inimese nägemus ja kogemused Pariisist. Reis tuleb teil kindlasti vahva, sest Pariisiga ei saa alt minna.

Mmmm, eile õhtul kella 11 aeg oli Eiffeli torni all ka päris väike järjekord võrreldes tavalisega. A sellisel kellaajal näeb pigem ainult tulede sära. Kui pool päeva järjekorras oodata ei viitsi, siis soovitan hoopis La Grande Arche'i katust. Sealt on ka päris ilus vaade. Tour Montparnasse'i otsa peaks samuti olema võimalik saada.

Kas olete ööbinud lennujaama hotellides Pariisi lähedal, tunduvad lausa luksuslikud võrreldes sama hinnaga kesklinnas. 4 ööd 370 euri. Kas RER-i ja metrooga 4 päeva sõita korra edasi tagasi on tülikas. Samas sõidan kodus ka 15 km iga päev tööle ja lisaks ka ummikud. Hotellist saab jälle lihtsamalt lennuki peale.

Soovitan hotelli Kyriad Paris Italie Gobelins. http://www.venere.com/kyriad-hotels/paris/hotel-italie-gobelins/# Saabusime sealt eile. Lapates erinevaid broneerimissüsteeme võib toa hind olla oluliselt erinev. Ööbisime seal eelmisel nädalal, broneerisime maikuus hinnaga 60 eur öö ja saime 4 öö puhul 1 öö tasuta. Hotell oli väga puhas ja korras, vastas täpselt netis olnud piltidele, 2 metroojaama kohe kõrval, kust otseliinid tähtsamatesse punktidesse. Eriti mõnusad olid kõrvaltänava restoranikesed õhtuti aga odav supermarket ka kohe tänavavahe kaugusel.

Minu vaieldamatuks lemmikuks Pariisis on Arc de Triomphe (http://arc-de-triomphe.monuments-nationaux.fr/en/?fl_r=4). Ülevalt avanev vaade on minu jaoks isegi ilusam, kui Tour Eiffel´i oma (kuigi Eiffel on samuti kindlasti must-see). Aga kui Eiffel´isse ma uuesti minna ei kipu, siis Arc´i on tahaks külastada iga kord, kui Pariisi juhtun. Arc´i juurest lähevad erisuundades kiirtena suured avenue´d ning vaade on väga ilus. Jaluta Place de la Concorde´ist rahulikult mööda Champs Elysee´d, naudi mõnusaid kohvikuid (super head kokteilid ja hinnad ei hammusta :) ning ilusaid vaateid ja lõpuks jõuadki Arc´i juurde.

Soovitan soojalt ära osta Louvre`i ja Eiffeli torni piletid interneti kaudu, sest nende piletide sabad võivad olla päris pikad. Muidugi oleneb, kuna minna, sest kui minna suvel siis on järjekorrad kindlasti pikemad, kui muul ajal.

Eiffelis on saba jah, eriti kui tuuakse kohale bussitäis turiste ja paigutatakse seisma sellesse järjekorda, kus seistakse kõige kõrgemale e. kolmandale platvormile pääsemiseks. Kui päris tippu minna ei soovi, siis saab kiiremini ja lühema sabasseismisega teisest pääslast. Käisin ise ka seekord teisel platvormil, see oli ka piisavalt kõrgel - kuigi mul on väga hea fotoaparaat, tekkisid teisel platvormil pildistades kahtlused, et mis udukogud mul päris tipust oleksid pildile jäänud :D

Kui Eiffeli alla järjekorda jõuda ja tekib vajadus vetsu minna, siis pigem seista piletisabas ja mitte kaotada oma kohta järjekorras - tornis teisel platvormil on WC täitsa olemas ja ilma igasuguse järjekorrata.

Louvre'isse minnes soovitan kõigepealt juba enne muuseumi minekut läbi mõelda, mida vaadata soovite - päris kõige jaoks ei jätku lihtsalt vastuvõtuvõimet, see muuseum on niiiiii pirakas :D Kui enne on lemmikud välja valitud, siis muuseumi jõudes märkige vastavad kohad oma saaliplaanidel ära ja käige sihipäraselt läbi, ongi aeg kõige tulemuslikumalt kasutatud. Näiteks Mona Lisa, Samothrakise "Nike" ja Milo Veenus on Louvre'i must-see eksponaadid, aga kui paljud on jõudnud näiteks moekunsti saali? Etruskide tarbekunsti vaatama?

Louvre'ist üle silla asub d'Orsay galerii, sinna soovitan ka minna neil, keda impressionistid ja kaasaegne kunst huvitavad. Väga omapärane muuseum juba selle poolest, et on ehitatud endisesse raudteejaama. Muuseumi kohvik asub suure kella sihverplaadi taga :)

Ja kuidas sa jätad käimata Fragonard'i parfüümimuuseumis, kui sinna on tasuta sissepääs ja pärast saad muuseumi poekesest veel parfüümikesi kaasa ka osta :D Asub Ooperiteatri lähedal. Muuseum on pisikene, aega läheb sääl hoolega uudistajal ja pildistajal maksimaalselt tund + nuusutamine ja ostlemine parfüümipoes.

Pariisi vahemaad on hiigelpikad, kuigi tunduvad kaardil lühikesed, seega parim on hankida metrookaart ja perioodipilet, millega siis mööda linna siia-sinna vuhiseda ilma aega raiskamata.

Lennujaama lähedal hotellis oli ka võimalus ööbida - Comfort, Charles de Gaulle'i lähedal. Toad mugavad, helikindlad. Seal lähedal asub ka hotell Campanile - neil on ühine bussitransfeer, hotellikülastajatele hinna sees. Sõidab 20 minutit lennuväljale, terminal 2C uks nr 8 ees on peatus. Sama terminali alt väljub RER ehk linnalähirong Pariisi kesklinna, selle number on B3. Üsna lihtsalt leitav. Viimane transfeeribuss lennujaamast nende kahe hotelli juurde väljub 00.06. Tegelikult on kõigil lennujaamahotellidel oma transfeeribussid, sageli mitme hotelli peale; vastavad nimed on bussi küljel kenasti kirjas.

Kui on kindel soov vaadata Eiffelit ja minna ka ülesse, siis soovitan kindlasti osta ennem netis pilet ära. Seda on suht lihtne teha aadrerssil www.tour-eiffel.com. Vaatad omale sobiva aja ja ostad ära pileti. Muidugi on soovitan kohapeal, siis olla natuke ennem bronnitud aega.