Prantsuse Riviera - Nice,Antibes, Cannes.

Tekkis selline plaan pähe ja tahaks tagasisidet teadjamate poolt, kas nii on üldse mõeldav ja mõtet: Olen 17-aastane neiu ja väga suur tahtmine on reisida siis pealkirjas nimetatud piirkonda, kusjuures üksinda ja aeg oleks kuskil 2,5-3 nädalat. Vaatasin täna ka lende ja hotelle ja hosteleid, sirvisin siin-seal ringi, arvan et on palju veel internetis lugeda ja leida aga kirjutan oma mõtte ja küsimused ikkagi ära. Lend Tallinn-Berliin, Berliin-Nice. Leidsin selle variandi kõige odavamana, kui keegi teab öelda paremat, ootan huviga. Oleksin kõigepealt Nice's ja selle ligiduses kuni nädal, kuna vahemaad on seal suhteliselt väikesed ja olen sportlik siis mõtlesin rattalaenutuse peale :) Lube ei ole ja rattaga päevas väike käik kaugemale ei tohiks liiga teha. On see hea mõte? Siis reisi keskel liiguks ühistranspordiga Antibes'i üle, kus peatuks samuti kuni nädal ja muu skeem sama - elupaik linnas või linna ääres ja liigun rattaga. Kui saab küllalt, edasi Cannes'i kus seesamune põhimõte...Tahaks lihtsalt nautida seda piirkonda ja olla omaette. Aga kuidas seal politseiga on? Kas 17-aastane võib ise sedasi majandada? Kartma ma ise ei löö. Usun, et saan suurepäraselt hakkama, tagasisõidu pileteid meeleldi kohe ei ostakski, Cannes'i jõudes vaataks sealt Berliini ja Berliinist Tallinna. Tahaks ka veini nautida siiski..Ja õhtuti väljas käia..Arvatavasti mitte klubides siiski, kuskil istuda ja võtta mõni Calvados Antibes'is õhtul oleks superluks, aga kas ka mõeldav? Ise leian et mõistuse piires pole hullu kui tarbin alkoholi, kindlasti on hukkamõistjaid aga ei palugi mõistmist vaid infot :). Kuidas prantslane suhtub üksi reisijasse? Kas pigem tuldakse kohvikus ligi või jäetakse omaette? Tahaks just suhelda, nt et joonistan kohvikus ilusat vaadet, keegi tuleb ligi ja suhtleb, ja edasi on juba seiklus kuskil mitteturismipaigas näen mingit mõnusat vaadet mida tavakülastaja ei näeks vms, mis iganes, lihtsalt tahaks tõelist seiklust ikka. Ohtu ma oskan tunnetada, ei lähe iga suvalise mehe-naisega kaasa siiski. Mõistus on peas omateada. Kõik seal piirkonnas elavad eestlased võivad ka märku anda, oli selline mõte et kas kahes või ühes linnas kolmest elada kellegi juures kes on hea ja viitsib majutada, et tuleks odavam, olen vähenõudlik - päeval kodus arvatavasti minimaalselt, vajaks ainult magamiskohta ja pesuvõimalust + pesumasina olemasolu. See oleks kõik, samas saan aru et nädal enda juures võõrast hoida paljud ei soovi just :) Aga kui on keegi selline kes tahab aidata siis palun julgesti teada aga ja tingimused tuua :). Ma hetkel ei oskagi midagi lisada, kui keegi oskab mind aidata siis oleksin supertänulik ja kui tekib küsimusi, küsige. Vastan kuidas oskan... Kadi

Mingil perioodil teeb Germalo TLL-NCE chartereid. Saab osta vist ka ühe otsa lennupileti suht hea hinnaga. Ka vana hea TLL-RIX-NCE peaks mõistliku hinna eest võimalik olema.

Sealkandis pole rattaga liiklemises midagi veidrat. Prantslased on fanaatilised jalgrattasõitjad nii, et ei tohiks olla probleemi.

Pmst ei näe ma takistust, et 17-aastane üksinda tegutseb. Politsei on piirkonnas nähtav, kuid tegeleb põhiliselt ikkagi pättidega, st turistide ja kodanike turvatunde tagamisega.

Usun, et veinide nautimisega ei tohiks probleeme tekkida, kuna alla 20% alkoholi ostmine ja tarbimine on lubatud alates 16 eluaastast.

Sealse piirkonna suuremates linnades on täiesti reaalne üksinda reisides privaatsus säilitada. Kui tahad üksi olla, siis saad seda. Kui oskad prantsuse keelt, siis pole ka suhtluskontaktide leidmisega probleeme.

Ohutunnetus. Ei maksa usaldada araablasi ja värvilisi, kes õhtuti-öösiti linna peal hulguvad. Pisikuritegevus (vargused, pisemad röövid) on sealkandis tavalised, aga üldjuhul on ohvri süü selles olemas. Tuleb olla ettevaatlik.

0
0

Augustis saab nädalakaupa Germaloga otse Nice'i lennata - nii et sobiks küll sinu plaanidega. Isegi jalgrattalaenutus pole vajalik, sest kogu piirkonnas on ülihea bussiühendus (pilet on 1 euro ja kehtib 60 minutit, päevapilet on 4 eurot ja kehtib nii bussides kui ka trammis, kusjuures bussid kogu Alpes-Maritime piirkonnas, kui ma õieti mäletan). Ja kui bussiaknast midagi huvitavat näed, siis lihtsalt lähed järgmises peatuses maha ja kui sellest kohast küllalt saab, siis sõidad järgmise bussiga edasi. Ise kasutasime seda varianti eelmisel suvel ja oli väga mõnus. Kui sa üldse ei raatsi majutuse peale kulutada ning soovid kohtuda kohalike inimestega ja näha seda, mida tavaturist ei oska näha, siis vaata selliseid keskkondi nagu http://www.bewelcome.org või http://www.hospitalityclub.org/ Seal on tõesti toredad ja avatud inimesed, kes on nõus oma kodu jagama. Ja noori on muidugi eriti palju. Kui sa istud õhtul üksi kohvikus, siis suure tõenäosusega sul ei lasta üksi olla - prantslastel (vähemalt sealkandis) näib olevat raske taluda üksi õhtust söövat naisterahvast ja nad kas kutsuvad su oma lauda või küsivad luba sinu lauda tulla. Prantsuse keele oskus on mõistagi abiks, aga vähemalt Nice's sai küll väga vabalt ka inglise keelega hakkama. Mine ja naudi!

0
0

Kusjuures ongi plaan minna augusti lõpp-sept keskpaik. Nii super! Vaatasin just üle Germalo asja ja näen jah, 4444.- ainult edasi-tagasi, arvatavasti siis võtan selle ära ka ;) Saades Cannes'is omadega valmis, peaks hõlbus olema metroo või rongiga vms seal pidi hea ja odav olema, uuesti Nice'i ja lennukile :) Nii hea on lugeda selliseid positiivseid kaasmõtteid, kartsin kõige rohkem et mu plaan tehakse maatasa :) Tohutult tänulik olen teile teie vastuste eest ja põlen soovist minna juba. Hakkan väga aktiivselt tegelema selle asjaga ja kuurordi uurimisega jne. Kindlasti tekib veel küsimusi, eks lisan siia siis. Päikest! Kadi

0
0

Nice lendamiseks kui täna piletit otsida juuliks - augustiks leiab AirBaltic otselennu ühe otsa koos maksudega veidi üle 100 EUR, Edasi-tagasi kroonides 3500'ga kui aegu sobitada. Ja lennud sinna ülepäeva, niiet valikut planeerimiseks küll.

0
0

Sai uuritud pisut rohkem kohalikku majutust ja ka seda couchsurfingut, samuti lennupileteid, ise mis leidsin oli odavaim + mugavaim siiski Germalo variant. Uurida on veel palju, aga mõtlesin vahepeal küsida paari asja: 1)Mis tähendab 'Tourist tax' päeva kohta hotellides? Kas see on nö tip koristajale? Kas see jäetakse iga õhtu kuhugi kapi peale või annan koristaja/teenindaja kätte? 2)Pole veel restode/kohvikute uuringut teinud, küsin kohalikelt eestlastelt, kes seal või kellelkti reisijatest, kes seal viibinud, kui kallis söök-jook on? Võrreldes Eestiga. Ja kuidas tooted on? Leiba on saada, jogurteid ja selliseid asju? Lõuna/õhtu kumbki neist tahaks iga päev (vähemalt kumbki) väljas süüa, ja mõni hommik kindlasti ka, et kuidas umbes võiks üldse söögi peale arvestada? Olen harjunud sööma kuskil 4x päevas, ehk siis lõuna ja õhtusöögi vahel veel üks pisem kõhutäis, quiche või midagi taolist seal siis :) Seda ampsaks käigu pealt. Ja jook eraldi, jooks pigem vett, karastusjookide sõber ei ole. Õhtuti veini läheks küll ja mõni kokteil ka, kuid mitte vast iga õhtu. Aga arvestama peab. Samuti sellega kui tuleb jäätise-kommi jms isu. Ehk keegi oskab mingitki umbkaudset infot anda. Väga raske ma kujutan ette sedasi üldse kokku liita siin, aga üritada ju võib. Mida kodust kaasa võtta? 3) Palju soovitaksite teie kaasa võtta nö SOS-raha ja mis kujul ja kus seda hoida nii majutuskohas kui ringi liikudes? Praeguseks see kõik. Jään ootama teie vastuseid. Päikest! Kadi

0
0

Olin paar nädalat tagasi päeva Nizzas ja mõned hinnad jäid ikka silma. Pizzad algasid 10 eurost, pastad ka. Jäi meelde, kuna olin just Itaalia poolelt tulnud ja seal algasid söögi hinnad 6 eurost. Samas liikusin ma Nizzas ainult rannapiirkonnas ja seal on asjad kallimad. Mingis kiirsöögikohas jäi silma, et väike burger v hotdog oli 1.50 ja sama väikse burgeriga eine oli 4 euri. Suuremad burgerid olid nii 5-7 euri v oli see eine hind, ei ole kindel, sest prantsuse keel ei ole muljust tugev :) Itaalia poole peal leiba küll silma ei hakanud, sai ainult. Jogurteid oli küll poes aga minuga kaasas olnud jogurtisöödik leidis,et need on kallimad,kui siin. Samas maitsevalik oli laiem aga mulle võis see ka lihtsalt nii tunduda, kuna ma ei ole suur jogurtisõber. Vesi oli rannapiirkonnas asuvas poes kallim,k ui kuskil suures keskuses. Ise ostsin 1,5 l pudelitega vett nii 40 sendi eest, kui ka 14 sendi eest pudel. Aga ma olin autoga ja võtsin terve bloki korraga. Jäätise lette ma Nizzas ei märganudki, Itaalias oli küll iga nurga peal, hinnad nii 1,50-2,50 olenevalt m ille sisse võtad ja mitu sorti.

Uurisin ka enne reisi seda tourist taxi, reeglina on see juba hinna sees, vahel harva küsitakse eraldi juurde ja see ei ole suur summa. Meilt küll keegi midgai ei kysinud juurde.

Mul ei olnud sos raha, oli krediitkaart ja kahe nädala peale kaasas oli natuke alla 500 euro. ööbisin kämpingus ja seal oli majakeses seif, kuhu sai ise koodi peale panna. Usun, et ka hotellides on seifivõimalus. Linnapeale võtsin kaasa väiksema summa ja ülejääk ning dokumendid olid seifis. Palju hoiatatakse varaste eest, mina isiklikult ei näinud selle ajajooksul sealkandis ühtegi kahtlast isikut õnneks :) aga oma asjadel tasub siiski silm peal hoida.

0
0
  1. Tourist tax on üldjuhul hotellihinna sisse arvestatud ja kui ei olegi, siis ntx Nice's peaks see olema 0,90 EUR per ööpäev nii, et...ei ole vist väga hull. Tourist tax pole mingi tip - see läheb kohalikule omavalitsusele ja aitab tõenäoliselt turismindust arendada.

  2. Restodes ja kohvikutes on söök üsna kallis. Ütleme nii, et Nice, Cannes'i, St. Tropez'i jne tippkohtade keskmistes restoranides on hind samalaadne Tallinna kesklinna restodega. Äärelinnades ja pisemates kohtades on hinnad soodsamad, aga siiski üsna soolased. Pizzad, paninid ja burksid on taskukohasema hinnaga, kuid siiski kallimad, kui meil. Supermarketites on toiduvalik (sh jogurtid) pehmelt öeldes mitmekesisem kui meil (kordades). Sageli leiab väga hea hinnaga kvaliteetseid tooteid, mis on konkreetse marketi kaubamärgi all müügis. Musta leiba ära otsi. Suuremates poodides küll müüakse mingit Alsace'i või Belgia tumedaid käkke, kuid see ei ole see must leib, mida meie teame. Vein, koksid jne on restodes-kohvikutes kallid. Marketites algavad veinide hinnad sageli kusagil 2,50 EUR-st, kuid üsna kogenud veinispetsina julgen öelda, et ega need eriti head pole. Kui tahad poest head punast, siis arvesta ikka kusagil alates 5-6 EUR-st. Kindlasti soovitan kohalikke mõnusaid-kergeid Provence'i veine. NB! Provence rose'd on maailma parimad! Kodust lennureisiga toitu Provence'i vedada...mnjahh. Ei oska soovitada. Minu arust minnakse sinnakanti lisaks fantastilisele loodusele, luksusehõngule ja vahemere-fiilingule just ka kohaliku köögi pärast, mis on paljude arvates (ka minu) maailma parim. Kahjuks on tegu maailma ühe kalleima turismipiirkonnaga, ja see annab igal sammul tunda.

  3. SOS-summa. Lihtsaim on võtta kaasa mingi krediitkaart (kasvõi nn EGO), mida tavaostudel ei kasuta, aga kriisiolukorras saad öömaja, arstiabi või lennukipiletite eest maksta.

Äkki selle budget'i osas oskavad tõesti kohalikud Sind rohkem aidata. Olen küll sealkandis pidev külastaja, kuid alati, kas äriasjus või puhkamas ja need on valdkonnad, kus ma ülikokkuhoidlik pole olnud.

0
0

Toitude hinnad: hommikusöögiks 1 sarvesai pagariärist ca 1 Eur, aga terve baguette = 0.90 (sellele ostad enne poest paki sinki ja väikse paki võid lisaks). Elasime jahisadama piirkonnas, seal olid pizzade hinnad 4-8 EUR, aga 1 pizzat sõime mehega kahekesi nii õhtuks kui ka järgmise päeva vahepalana (kotis kaasas). Kuna rentisime korterit, siis toidu ostsime põhiliselt väikestest poekestest kodu juures ja need hinnad olid täitsa Tallinna omadega võrreldavad. Pagariärid on ka peaaegu igas kvartalis, mõnes ka mitu. Jäätist müüakse vanalinnas igal nurgal ja valik on väga suur. Hind on 1 EUR/pall, aga see on selline korralikult täis kaabitud kulbitäis - ma korra ostsin 2 palli, aga seda ma ära süüa ei jaksanud. Meil piisas lõunaks 1 pallist jäätisest ja 1 puuviljast, põhiliselt jõime vett. Lihtsalt nii soojas kliimas pole eriti isu. Õhtuks tegin lehtsalati ja ostsime pizzat. Sealt jahisadama kandist on mitmeid väikseid mõnusaid kohti, kus istuda, aga ma peaks kodus kaarti vaadates meenutama, kus nad täpselt asusid. Linna parimad pizzakohad jäävad ka sinnakanti. Kogu see jutt käib siis Nice'i kohta, kuna me ise Cannes'i ei jõudnudki, sest Nice'is ja selle ümbruses oli nii mõnus ja huvitav, et nädalast enamaks ei piisanud. SOS raha oli meil kaasas 500 EUR, aga vaja seda ei läinud. Päevas kulus 2 inimese toidule keskmiselt 15 eurot, vein ja vesi k.a. Nälga ei tundnud :)

0
0

Mina soovitaks minna paariks päevaks ka teisele poole Nizzat, Monaco poole. Kui sa seal kandis juba oled, siis käi ära, saab ka päevaga hakkama Monacos, rongi liiklus on tihe, rongiga võtab vist mingi 30-40 minutit, kui õigesti mäletan. Elamus suurem kui Antibes-s ja cannes-s. Nice ja Monaco vahel on ka väga ilusaid randu ja väiksemaid linnu, nt. Nizza ja Antibes vahel pigem ei ole rand nii ilus. Aga minna tasub sinna kindlasti! Rattaga saab ka käidud paljudes kohtades, sest vahemaad ei ole väga suured.

0
0

Süüa ostes Nice's (Nizzas) võib väga erinevaid hindu kohata. Pizzad promenaadi Promenade des Anglais läheduses tõepoolest algavad 10'st EUR. Aga pole palju maad minna sadama kanti siis seal korraliku pizza 5 EUR' eest saab ja nii öösel kui päeval. Ja praktiliselt iga nurga peal mõni kohake on kust süüa saab. Kui suuremat valikut poest vaja on siis tasuks minna Carrefour-ketti toidukauplusse, üks odavaimaid ja väga suure valikuga. Sadama läheduses ise käisin selles, tõeliselt suur valik (Eestis võiks üks siuke kodu lähedal olla :)). 1 Carrefour asub siin - http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&msa=0&msid=112908198089364394617.0004636a47f2943feba31&z=17

0
0

Antibesi kõrval on Juan les Pins, suht väike väga kena ja huvitav koht, soovitan sealt kindlasti läbi käia, kuigi ööbimine on seal suht kallis nagu ka Antibesis ja Cannesis. Nizzast rongiga paarkümmend minutit sõita, ja järgmine peatus peakski juba olema Cannes. Cannes´i poole viiva bussiga saad sinna ka lennujaamast, või siis vähemalt Antibeś´i, mis on peaaegu sealsamas. Germalo üheotsa pilet peaks olema veidi üle kahe tuhande. Kui sõidad aga üle Berliini siis pead ilmselt vahetama lennukit, sest Easyjet läheb Schönefeldi lennuväljalt, Estonian Air aga Tegelist. Lennujaamavahetuseks pead ikka paar tundi arvestama. On muidugi ka teisi odavlennufirmasid mis Berliinist Nizzasse lähevad, siis pead vaatama kumbalt lennuväljalt nad lähevad. Cannesist ei lähe mingeid rahvusvahelisi lende, ikka Nizzast. Raha saad automaadist võtta ka deebetkaardiga ja mõistlik on panna enne kodus pangas kaardile peale mingi päevalimiit, ütleme näiteks tuhat krooni, et kui ära varastatakse, siis ei saa kohe kõike tühjaks teha. Ja keegi võib ju sulle ka Eestis ehk sinna peale raha juurde laadida, kui sul on seal keegi kes seda teha saab kui talle märku annad. Dokumentidel ja rahal tuleb ikka kogu aeg silma ( või kätt) peal hoida ja neid üksinda randa või jätta kohe üldse ei soovita, välja arvatud ehk siis kui sul on ainult mingi väga väike summa rannas kaasas. Hotellides on üldiselt seifid olemas. Ja muidugi on sealkandis mõnus see et topless on rannas väga tavaline asi ja keegi ei lähe sellest erilisse paanikasse, nagu Eestis. Edu siis, ja ära ennast kohe esimesel päeval päikesega ära põleta, võtab üsna kõvasti. Kübarast ja tugevast päikesekreemist on abi ja keskpäeval tasub rohkem varju hoida ja tublisti vett juua.

0
0

Vaatasin, et paljud ööbivad kuskil kämpingutes Prantsusmaal, et kas on ka mingisugune kodulehekylg olemas?

0
0

www.provence-campings.com http://www.provenceweb.fr/e/campings.htm www.provencecamping.com

Neid saite leiab veelgi. Vaata guuglist. Kuna suur osa Alpes-Maritimes'i alast on rahvusparkide all (Mercantour, Gorges du Verdon, Ventoux jt.), siis on ka hulgaliselt matkamisvõimalusi ja ka kämpinguid - nii autode-karavanidega reisijaile, kui ka telgimatkajaile. Neid on erinevast hinna- ja kvaliteediklassist. Sagedased on ka tärnidega hinnatud kohad.

0
0

Väga hea sait kämpingute leidmiseks on: http://www.eurocampings.co.uk/en/europe/

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased