Puhata ja mängida sügisel

Tervist,

Mõtlen, et ega enam väga kaugel see sügis polegi ja pean väikest plaani minna oktoobri lõpus kuhugile puhkama.

Nüüd juba vähe uurinud ja puurinud ning tuleb vist tõdeda, et ega Euroopas sel ajal enam suvitada vast ei saa.

Keegi oskab ehk öelda, kas lauatada juba kõlbaks kusagil sel ajal? Võiks jäda Euroopa piiresse.

Mingied häid ideid kuhu minna ja mida teha oleks igati teretulnud. Sobivad nii aktiivsed tegevused, kui niisama lebolaager.

Tänud ette!

Oeh... Just äsja pandi kirja päris asjalikud soovitused, kuidas sellistele küsimustele vastuseid leida. Vahemere ääres saab sel ajal igal pool suvitada (ehk nii pool päeva vee ääres soojas olla). Mis soovitustesse puutub, siis - tasub igale poole minna.

Tänan viite eest.

Tegelikult kusagilt jäi Costa Brava pakkumine silma. oskab keegi öelda, kuidas seal oktoobri lõpu poole on ning kuidas seal üldse on?

Costa Brava asub Kataloonias ja teadupärast toimub 9.novembril Kataloonia Iseseisvusreferendum. Saab huvitav olema, kui sel ajal seal peaksite olema. Aga võib olla ei ole üldse huvitav:)

Mina mängin ja puhkan sügisel, koolivaheajal, Türgis, Kusadasis. Määravaks said puhkamise ja päevitamise võimalused ja hind.

Tõdesin jälle, et kui leiabki kuhugi hea hinnaga lennud, siis majutus on kallis ja vastupidi...

Kui rannapuhkust eelistad, siis oktoobri lõpp ei ole minu arvates puhkuses Euroopas hea variant, sest Vahemere ääres läheb sel ajal juba jahedaks ja vihmavõimalus suureneb. Vesi on muidugi veel soe, aga päiksega on juba nii ja naa. 2a tagasi sai 18. oktoobril sõidetud nädalaseks reisiks Türki (Antalya, Alanya) ja ilus oli ilm (25 kraadi ja päikseline) vaid esimesel päeval, ülejäänud nädala sadas iga päev. Mida reisi lõpupoole, seda pikemaks ja põhjalikumaks sajud läksid. Viimaste all ma ei mõtle väikseid sooje hoovihmasid, vaid terve päev kestvaid tugevaid vihmavalanguid, mis viisid 5* hotellist ära elektri ja mille käes ei kannatanud isegi peamajja sööma joosta. Vaatasime hotellis arvutist telesarju ja muud polnudki teha. Kõik aastad pole muidugi vennad ja alati võib paremini vedada, aga tuleb arvestada, et oktoobri lõpp on loterii. Lisaks on enamikes kuurortides sellel ajal hooaja lõpetamine, s.t paljud hotellid on juba talvepuhkusele läinud ja kaupmehed pakivad oma viimaseid poekesi kokku, et need kevadel jälle uueks hooajaks avada.

Mida siis soovitada? Kui sind huvitab rohkem aktiivne puhkus kui rannapuhkus ja sa ei hooli suurest melust, siis go for it. Kui ikka päikest ka tahad kindla peale näha, siis...tuleb vist kaaluda Kanaare, Egiptust, Tuneesiat, Iisraeli?

Oktoobri lõpus Tuneesia ja Iisrael?? Neis on ikka külmem kui Türgis sel ajal. Eelmisel aastal olin oktoobri viimasel nädalal Küprosel ja ilm oli võrratu!

Elan ise Kataloonias sellises kohas nagu Empuriabrava ja eelmisel aastal oli november ujumise päralt. Aga eks aastad ei pruugi vennad olla.

Istanbul, mismõttes Iisraelis on külmem? Ajad midagi segamini. Soovitada võib oktoobris ka Sitsiiliat, eelmine aasta kuu teises pooles oli 8 päevast 7 lauspäike ja 8. väike pilvitus ja koguaeg 26-30 kraadi. Samas eks Vahemeremaade ilm sel ajal ole selline väike loto, võib ka kehvasti minna.

oktoobris on hispaanias veel suvi

Mõni Kanaari saar oleks ilmselt suhteliselt kindla peale minek.