Pulast Plitvice rahvusparki, transport?

Tere Tripikad :) Küll alles septembris on minek Horvaatiasse kuid vaikselt uurin maad, et kuidas oleks kõige parem saada Pulast Plitvice rahvusparki ühistranspordiga? Kui palju selline reis kokku võiks maksma minna ning kas ühe päevaga käib ära kui hommikul vara minekuga alustada ning ööseks Pulasse tagasi? Tänud vastajatele :)

Käib ära ühe päevaga, me käisime rendiautoga, ei olnud kallis

Ühistranspordiga kahtlane värk ühe päevaga. Otsereise ei paista olevat. Läbi Karlovac-i pakutakse aga aega kulub palju. https://www.rome2rio.com/s/Pula/Plitvice-Lakes-National-Park http://www.buscroatia.com/pula-plitvice-lakes/ Sellisel juhul äkki tasuks mõelda öömajale Plitvice kandis või Karlovac-is.

Mõistlikum siis tõesti minna rendiautoga. Sellest lähtuvalt nüüd küsiks, et milline rendifirma oleks parim või mida teie kasutanud?

koha peal sai võetud, küsisime majutuse perenaiselt ja saime täitsa ok hinnaga. hommikul asusime teele, tegime mõned peatused, siis olime pikalt Plitvices ja tagasi jõudsime pimedas, aga ikka samal päeval, oleks varem ka jõudnud, aga nautisime päeva

Suured tänud Teile vastajad :)

Oskab keegi pakkuda orienteeruvat Plitvices kuluvat aega?

arvestaks nelja tunniga, mõnel läheb vähem, mõnel rohkem. igal pool vaja pilti teha, see võtab ka oma aja

Meie oleme ilusa looduse nautijad ja meil kulus peaaegu 6 tundi. Aga oli ka, mida vaadata. Arvestuslik on 4 tundi jah.

Aeg sõltub sellest, kui põhjalikult tahad parki nautida. Kui piirdud lühema rajaga ja oled kogu aeg kellelegi kuklasse hingamas, võid isegi paari tunniga hakkama saada ning linnuke kirjas. Ku iaga võtad ette pikema raja (oli vist ca 13-14 km), saad piisavalt rahulikult omaette matkata, loodust nautida, einestada, kulub 5-6 tundi lõdvalt.

Tervitus, kindlasti tasub teha sellel suurel järvel laevatripp ka, see on matka hinna sees, väga ilusad vaated ja mõnus sõita, enne laevale minekut saab näiteks õlut osta sadama juurest :), snäkke ja lastele ka head paremat. Samuti rongisõit seal ümber järvestiku, puude vaelt jälle ilusad vaated koskedele. Täpsemalt saab uurida sealt kohapealt piletit ostes, erinevad rajad. Ühesõnaga meie oleme võtnud sellest Plitvice rahvuspargist maksimumi :), soovitan sama teha.

Meie käisime eelmise aasta augustis.Loodus on seal lummav! Sõitsime kahe erineva laeva ja bussiga (hinna sees). Kassast saadud pargi plaanil on erinevate matkade võimalused olemas, ise kombineerid oma matka pikkuse ja orienteeruva aja. Meil läks kokku 10 tundi ja väiksemaid radasid oleks veel olnud, mida uudistada. Olenemata suurest parklas võib hooajal ilusa ilmaga parkimiskohti nappida (tasuline) ja pileti järjekorras läks meil pea tund, kuid Plitvice loodus on seda väärt!

Alla 4 tunni väga plaanida ei tasu. Kõik sõltubki su enda huvist looduse vastu. Minu arvates on optimaalne hommikul kohale, päev pargis ja õhtuhämaruses tagasi ööbimiskohta. Ise tegin nii aga tagantjärgi vaadates oleks pidanud veel rohkem aega kulutama, et täiega nautida.