trip-krainetrip-ukraine-dark
Raha kandmine Eestist Taisse

Kas on mingi lihtne lahendus Eestist Tai inimesele raha kandmiseks?

Või Paypal kui väiksemad summad, mingi 10-100k+ aga kindlasti ainult pank.

TransferWise. Äkki ka Revolut. 

Pangaga pole mõtet jamada, maksad lolliks ja ootad nädala.

Pangaülekanne läheb kõiki kulusid kokku arvestades mõttetult kalliks.

Ise olen korduvalt Taisse raha saatnud ja sealt ka saanud TransferWise abil.

Kõik toimib kenasti ja teenustasu on mõistlik.

Ühel korral oli raha isegi juba järgmisel päeval Tai pangaarvel kohal.

Reeglina läheb aga mõni päev aega. Raha saates on näha, millal hiljemalt raha kohale jõuab (võib jõuda aga oluliselt varem). Samuti on näha täpne summa THB-s, mille saaja oma kontole saab.

Revolut peaks toimima samalaadselt kuid isiklikku kogemust ei ole ja seetõttu soovitama ei hakka.

Paar aastat tagasi maksin PayPal-ga.

Kasuta westerunioni teenust 100 eur saatmine 3 eur ja raha samal päeval kohal

Kas Western Unioniga saatmisel ei lisandu veel mitte konverteerimistasu tai baatiks? Mida see tai inimene seal eurodega ikka teeb.

Kui TW ja WU 100 eur saatmine võrdlusse panna, siis kumb tuleb soodsam?

:D 

Vesipühvel on haige ? 

Niisama kiusan :)

Raha võib Tai pangakontole minna ka mõne minutiga, kui Transferwise'i kasutada. Mingi naljakas ajuvaba aeg on neil vist 21.00 Eesti aja järgi õhtul. Ükskõik, kas paned raha teele kell 10 hommikul või kell 20.58, mingi ülekandevoor toimub neil siis ja raha on hopsti kohal (ilmselt on ka teisi kellaaegu ja võibolla ei toimi iga päev).

Pangaülekanne nii hull pole, võtab 3 päeva ja maksab ehk 10% rohkem, samuti PayPal ja Western Union ja paljud teised saatjad, kes elatuvad ca 5-15% halvemast vahetuskursist, seega ei maksa vaadata mingit teenustasu, see on nohu, nende kasum tuleb meeletult halvast vahetuskursist, millest pole pääsu.

Mind huvitabki see, kui palju reaalselt saaja oma kontole või sularahas tai baate kätte saab.

Näiteks TW kasutades on tänane seis selline:

Saatja kulutab raha saatmiseks kokku 100 EUR (teenustasu ja muud kulutused  juba selle sisse arvatud). Saaja saab reaalselt kätte 3591.30 THB.

Ma nagu kahtlen, et WU või PayPal pakuvad 100 eurot kokku kulutades suuremat summat tai baatides kätte saada.

Nagu improved eespool juba mainis, ei ole oluline ainult teenustasu suurus vaid ka muud nüansid.

Raha konventeeritakse tai bth saatmistasu 3 euri

Kas Western Unioniga ei teki maksmise küsimust? Swedbanki jaoks olid nad igatahes mustas nimekirjas ja krediitkaarti WU puhul pole võimalik kasutada, juba viimased kümmekond aastat.

@ reisihuviline

Saatmistasu 3 eur jah. Aga kas kättesaadavast rahast võetakse maha ka konverteerimistasu lisaks sellele (inimene soovib raha ju tai baatis, mitte euros nagu WU kalkulaatoris näitab? Tasuta ei tee seda mitte keegi.

TransferWise THB-EUR kurss  on 36.6983. Milline on see vahetuskurss Western Unionis? Võin kihla vedada, et halvem.

Omades mõlemal pool pangakontot ja olles teinud korduvalt tehinguid võin kinnitada, et natuke suuremate summade ülekandmisel  ei pruugi Transferwise olla enam lahendus. 

Ehk teatud summadest alates hakkavad pangad rakendama rahapesu tõkestamise nõudeid, kus mõlemad pooled või mõlemal pool pead tõendama raha päritolu.

Väiksemate summade puhul (kuni 50K THB) on Transferwise töötanud laitmatult ja keegi pole huvi raha päritolu kohta tundnud.

WU kodulehelt vaadates pole kurss halb: https://onlinefx.westernunion.com

Kui on raha vaja pidevalt saata on parim lahendust vist mingi Euroopa  poolpanga kaart  teha, ala Paysera, Revolut vms. Kannad kaardile raha ja läheb võtab ise oma kaardiga selle välja. Kul suuremate summadega tegu, võiks Paypalist eemale hoida. Sealt enne poolt aastat on keeruline midagi tagasi saada, kui raha blokeeritakse.

Veel pole pärisinfot saanud. Niiet las olla veel teema püsti. Tahaks lihtsalt raskustesse sattunud sõbrale veic raha saata. Ja võimalikult väikeste kuludega.

Westerunioni- üleeile just kasutasin. Odav ja raha kiirelt kätte

Oleneb palju sa saata kavatsed. Mingi saja euro jaoks tuleb jah võimelda aga kui saadad nagunii nii paar kolm tuhat korraga või isegi kümme, siis pangast lihtne teha, tavamakse, paarkümmend euri ehk kulud kokku sul, vahepeal ja saajal ja valuutakurss Tai pankades eurole, ülekandekurss siis, normaalne. Siit algata eurodes.

Plaan saata u paarsada eurot alguses. Lihtsalt tahaks inimest aidata.

See on jah suuruselt tobe summa.

Kui plaan nagunii kunagi veel saata, pane korraga suurem summa teele, läheb ühe ülekandetasuga ja euro praegu veidi tugevnenud ka.

Samas - inimene keda sa tunned? Kohalik, mitte eestlane? Kelle pangakonto andmed sul olemas? Või mingi juhututvus? Mingi töö eest tasu? Ei ole küll minu asi, aga keskmine Tai inimene ei vaja tavaliselt mingit paarisaja eurost saadetist Eestist - peaasi et ise ikka kursis oled taustadega.