Raha, raha, raha...

Kui palju tasuks Austraaliasse raha kaasa võtta? Lähen Perthi Working Traveli viisaga, aastaks. Esimeseks nädalaks on ööbimine olemas, tööd hakkan otsima paari nädala pärast.

Kui palju teie raha kaasa võtsite Austraaliasse?

1
234

endal suht sama küsimus ja lähen ja Perthi:D

0
0

Sõbranna läks ees ära ja võttis 8000 Eeki kaasa. Leidis kohe töö ja ei olnud probleemi. Ise lähen nädalapärast ja 20000eeki kaasa.

0
0

Kas pole mõttekas sularaha Eurodes võtta? Või hoopis reisitshekke kasutada?

0
0

Huvitav, kas probleem on selles, et Austraalias pole pangaautomaate või selles, et auväärsetel küsijatel pole pangakontot-pangakaarti? 20tuhat sulas kaasa vedada, milles point?

0
0

Pont on selles, et automaadist võtmine megakallis ja kohapeal raha vahetamine veel kallim! Ja need kes kõik läinud, soovitavad just sulas kõik raha kaasa võtta: AUD dollariteks siin ära vahetada. Nii soovitati mulle!

0
0

Kallis küll, aga kui lahutad sealt kehvema kursi, mis sulle sularaha vahetades makstakse võrreldes sularahaautomaadiga, siis enam nii kallis polegi. Igatahes mitte piisavalt kallis, et õigustada suurema summa sularaha kaasavedamisega kaasnevat riski. Lihtsalt minu arvamus.

0
0

Tõepoolest, me ei ela enam 1990ndate alguses, kus välisriigis oli sularaha väljavõtmine automaadist megakallis :) Aasta on 2008 ja minu reisikogemused näitavad, et igatepidi on turvalisem kaasa võtta kaart ja kohapeal ATM-ist, kui sularaha kaasas vedada. Kui midagi hävidki, siis seda väga minimaalsetes kogustes (5000 EEKi kohta ~150 EEK). Kordades suurem risk on võtta kaasa sularaha ja see kuskil ära kaotada, või mis veel hullem, ära lasta varastada.

0
0

viisas mainitakse mingist 5000 aud-st..? kas keegi seda yldse kontrollib seal? ise-enesest päris hea summa 47000 eeki :D

0
0

Üldiselt ka kohalikud kannavad kaasas sularaha. Automaadist või poes/tanklas (siin saab ka poes kaardiga makstes sularaha välja võtta) kaardiga makstes läheb ikka päris kopsakas summa nii neil kui Eesti kaardiga makstes. Minul nii rõõmsat kogemust raha välja võttes ei olnud, kui Blazzul. Aga kogemus on vist sama, et mida rohkem raha korraga välja võtad siinpool, seda vähem sa lõppkokkuvõttes makse maksad. Välja võtsin 1845 eesti kroonide eest AUD. Teenustasu (Eesti pool) 90 EEK Teenustasu (AUS pool) 76 EEK Hiljuti maksin poes selle raha eest ja nüüd ootan kolmandat päeva kuidas see mu kaardil kajastub. Nood pangad teostavad ülekandeteenuseid nii, et kaks päeva läheb Austraalia siseselt aega enne kui kohale jõuab. Ei taha kohe mõeldagi millal siis minu arvelt maha arvatakse mingi summa. ... Kui otse Aussi oleks tulnud, oleksin ka umbes 500-600 AUD cashi kaasa võtnud. Aga seda juhul kui reisin koos kellegiga. Sunlee, aga jäta ikka pool rahast pangakaardile ka. Muidu oled suht jamas kui tõepoolest midagi juhtub sinu rahaga. Mida mina tegin oli, et tegin endale ka Gold krediitkaardi. Seda ja passi hoian ühes kohas ja ID, lube ning tavalist pangakaarti teises kohas. Nii et kui midagi juhtub, siis on alati dokument olemas ja krediidilt võimalik miinusesse lasta. ... Pole küll enam 1990ndad, kuid Austraalia IT ja kõik muu sellega kaasas käiv ei ole küll väga arenenud. Maapiirkondades kasutatakse endiselt tavatelefone, sest mobiililevi lihtsalt puudub. Nii et ütle oma vanematele, et nad ei põeks, kui maapiirkonda farmi tööle lähed ja nad sind kätte ei saa. ... Reaper: Eurosid ei ole mingit mõtet kaasa võtta: vahetad raha ju eesti rahast-> euroks-> AUDiks. Ehk siis vaheta juba kohe kas eesti rahast dollariks või võta kaasa pangakaart. ... Ühe nädala elamine arvuta nagu keskmiselt turist olles Euroopas. Ka Soome järgi arvutades saad umbes sama summa. 1000 EEK nädal kindlasti, kui elamise ja muu eest ise maksma pead. Alkoholi, sigarette ja kohvikus pisikesi saiakesi või kohvi ei osta, saad päris normaalselt hakkama. Need on kallimad, kui Eestis. ... Tantramantra: Keegi seda 5000 AUD ei kontrolli igalt inimeselt. Küll aga teevad nad seda pisteliselt. Kuna minul tagasisõidupiletit ei olnud, olin natukene riskantsemas seisus. Niisiis kuna nii palju raha on lennupiletite alla pandud juba, printisin välja oma kontoväljavõte enne kui tulema hakkasin. Nipp oleks aga, et lased oma vanematel või mõnel heal sõbral sinna enne veel lisaks midagi üle kanda. Pärast printimist saad kohe hakata tagasi kandma raha neile. Aga vaata ette, pangast kandes on vist 5000 limiit. Nii et võtab aega tubli nädal, enne kui kõik raha kantud saad. :) ... PS. Austraalia dollar on praegu tsipases languses, nii et võibolla on hetkel soodsam vahetada, aga uuri see järgi.

0
0

Kas raha peaks pangas AUD deks vahetama ennem kui konto välja võtte lasen paberile trykkida? Näiteks kui mul on 22 okt minek ja 10 oktoobrist lasen väljavõtte trükkida, et kas see oleks ok?

0
0

Ei tea, kus Eestis üldse AUD saab... Ja osa raha kindlasti kavas EUR-ides võtta, et tee peal ka kasutada saaks.

5000 AUD tundub jah natuke suur summa kaasas kandmiseks olevat, nii paljuga vast ei riskiks...

0
0

Ühesõnaga oleks kasulik võtta umb.500AUD sulas ja ülejäänud las jääda kaardile? Ja kas sain õigesti aru, et iga kord kui maksan poes läheb teenustasu? See küll eriti hea variant ei oleks:)

0
0

Mina pole välisreisile küll üle 0-100 kohaliku raha kaasa võtnud sulas. Igal pool saab maksta kaardiga ja vajadusel pangaautomaadist kohalikku raha välja võtta. Teenustasu on alati 2.5% + 30EEK ja mõnes kohas kohaliku panga maks kuskil 10EEK väärtuses. Ehk siis 500AUD(4400EEK) automaadist väljavõtmine maksab 110+30=140EEK

0
0

Eestis saad pangast AUD võtta küll, kuid tavaliselt vaja ette tellida, igas kontoris ei pruugi kohapea olla.

0
0

Tere 732:). Kas sinuga meilitsi oleks võimalik kontakteeruda. Küsiksin paari lihtsat küsimust. Foorumit selleks ei tahaks kasutada. Loodan, et leiad aega natuke? Kui enda maili siin avalikustada ei soovi, siis ole hea kirjuta siia enda aadress [email protected]. Ette tänades

0
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased