Raha ülekandmine Inglismaale

Tere. Mul on selline olukord, et olen üliõpilane inglismaal ja kõik raha eestis. Mul on olemas ka siin panga konto. Eesti pangakaarte aga enam ei eksisteeri ja ülekanne on päris kallis asi, seega küsingi, kas on veel võimalik kuidagi raha siia tuua ilma et ise koju läheks? Kuidagi odavalt..

Eesti konto on ikka olemas? Vanemad teevad oma kontolt sinu kontole ülekande.
Euroopa Liidu sisene ülekanne netipangas ei ole kallis.

Sularahatšekk. Kuna tšekk on nimeline, siis pole võõrastel sellega midagi teha, võib postiga saata. USA-sse oli nii väga odav raha saata.

Tegin ülekande Uk-st Eestisse läbi Lloids TSB panga ja läks maksma 20- naela.

Olen korduvalt teinud ülekandeid enda eesti kontolt tütre inglise kontole(õpib samuti ingl maal)läbi netipanga, tasu ilmselt oleneb pangast aga on umbes 80.-eek minul siiani läinud. Vali valuutaks EEK-id ja vastuvõtja kannab kulud (nii on soodsam)
Odavamat varianti küll ei tea.

Praeguse nt. Swedbank hinnakirja järgi on Euroopa Liidu sisena välismakse nn Euroopa makse (kuni 50 000 eurot) netipangas 30 kr, kui ülekande valuutaks valida EUR.

Kättesaajalt kooritakse ikka mitu nahka

Minu pratika näitab, et kättesaaja saab raha kätte tasuta. Võib olla see sõltub pangatingimustest, kas välismakse saamine on tasuline või mitte.

Välismaksete puhul on praegu 3 võimalust (alates uuest aastast 2)- ülekande sooritamise kulud kannab:
1) maksja
2) kantakse kahasse
3) kannab saaja (võimalus kaob uuel aastal vastavalt üleeuroopaliste pangandustingimuste ühtlustamisele).

Nii, et kõik see on maksja valida.

Moneybooker'si kaudu mingi 1.60-1.80 naela, täpselt ei mäleta.

Proovi PayPal kaudu. Lihtne ja usaldusväärne. Ei maksa midagi. Kui kaarte allas pole, saab PP aretada ka otse arve külge.

Kas keegi oskaks saata mingi lingi (kas või Swedbank'i oma), kus täpsustab seda hinnakirja ja neid riike, mis sisse kuuluvad?