trip-krainetrip-ukraine-dark
Rahaga arveldamine Sri Lankal.

Tere! Kuidas arveldada rahaga Sri Lankal? raha vahetamine kohapeal, kaasa eurod või dollarid? raha väljavõtmine automaadist? ja maksmine kaardiga? Millised variandid on parimad ja kas kõik töötavad ilma viperusteta? Mida peaks veel lisaks teadma? Ette tänades!

Meil olid dollarid kaasas ja saime vahetada neid. Samas ega eurodega ka probleeme polnud. Automaate ei mäleta, aga ei veetnud aega väga linnades ka. Kaardiga ka ei maksnud, arvan et linnades see võimalik, aga vàljaspool linna vàike tõenäosus.

trintsel, millal sul SL minek? Google pakub sellised ATM asukohad välja: https://goo.gl/GuasYh

Arveldasime nii dollarites kui ka eurodes majutuskohtades. Eurot sai vahetada näit. Unawatunas juveeli kauplustes. Unawatunas, samal pool kätt kus oli ainukene trellitatud alko pood/putka, oli ka läheduses ainukene ATM. Arvan, et sulas, tuleb dollariga paremini toime. Tahavad eurot, dollariga võrdsustada e. ühe kursiga vahetada.

Raha sai vahetatud ikka pankades, kui mõnda suuremasse linna sattusime. Pangad on seal väga imelikul ajal lahti, vahest mitu päeva järjest kinni, seega kui võimalus avaneb, siis tuleb kohe suurem kogus vahetada. Ise väga ei riskinud oma ainust pangakaarti suvalisse masinasse lükata, olid ajad ka Eestis, kus ühe panga ATM iga tundmatu kaardi konfiskeeris. Kaasa loomulikult eurosid, pole vaja pärast tagasi vahetada. Kohapeal ei mäleta küll, et kuskil oleks õnnestunud välisvaluutas arveldada, kui hotellid välja jätta, lüpsi saaks siis nagunii ja mitte vähe, sest hinnad on seal ikka väga odavad.

Aitäh vastajatele! Kõik on arusaadav .

Lennujaamas oli tõesti hea kurss, ja näiteks Mataras oli erapangas ka päris hea kurss. Vahet pole kas euro või dollar. Parem on dollar kuna nad võtavad nagunii 1-1 le. Dollari ja euro kurss on 1,10.

Parem ikka eurosid või dollareid kaasa võtta ja neid pangas vahetada. ATM võttis päris suure lisatasu, mis alles hiljem kajastus pangakontol. Ja erinevates ATMides oli erinev kurss, kohati erines isegi 7 euri võrra kui võtsin sama summa ruupiates välja. Lisaks oli mul selline probleem, et samal päeval võtsin raha ATMist kaks korda välja ja hiljem tahtsin hotelliarvet maksta, aga makse läbi ei läinud. Lisaks teisel rahaväljavõtu korral ei saanud ka soovitud summat võtta ja pidin vähem võtma. Lõpuks selgus, et Sri Lankal endal mingid limiidid peal, et palju saab kaardiga maksta ja väljavõtta päevajooksul. Lõpuks pidingi osa hotelliarvest maksma järgmine päev. Nii, et minu soovitus on, et hotelli maksmised ei jääks viimasele hetkele. :) (Summasid ja limiite täpselt ei mäleta, aga kui väga mööda ei pane, siis välja võtsin 30000 ruupiat+ tahtsin veel 25000 võtta, aga ei lasknud, a 15000 lasi. Hotelli arve oli u 220 dollarit)