Rahavahetus Balil

Küsimused hiljuti Balil käinutele.
Kus on soodsam vahetada eurosid ruupiate vastu? Kas automaadist raha välja võttes arvestatakse teenustasu summa või korra pealt?

1
2

Kavalam on vahetada eurosid (kurss 12000 - 12200) kui kaardilt võtta, teenustasu on ikka summa pealt. Kaardiga makstes on kurss kehvem (u 11700) Andmed on kuuaja vanused.

Natuke kannatust ja 12200 sai kursiks.

0
0

Eelmisele: kas sa saad palun täpsustada.

Kas on kavalam vahetada eurosid kohapeal kursiga 12000? Kas kohapeal pangas, lennujaamas või juba Eestis?

Tänud :)

0
0

Ei ole küll eelmine, aga raha tasub vahetada Balil, mitte Eestis (siit võib ainult väga natukene kaasa võtta, et alguseks oleks peenraha - sõltuvalt reisistiilist võib mõnikord paar kohalikku kupüüri kasuks tulla). Lennujaamades on alati ja igal poolt kõige kehvemad kursid. Balil vaheta raha ametlike rahavahetajate käest (money changers), keda seal rohkem kui küll.

0
0

Eelmisel täiesti õige jutt. Denpasari lennujaama rahavahetajad on omamoodi vaatamisväärsus aga seal ei tasu küll vahetada.Kui lähed lennujaamast taksoga edasi siis lase taksojuhil end viia rahavahetus punkti ja vaheta natuke raha et saaksid maksta taksojuhile ja natuke ka üle jääks.Edaspidi juba vaatad mis on norm. kurss.Sellisel juhul pole siit ruupiaid üldse kaasa vaja võtta.

0
0

suured tänud :)

0
0

Viisa saab maksta EURis, 20 EUR tk. Kurss täna lennujaamas 11000, linnas 11700

1
0

Kas linna rahavahetuses peabki olema ettevatlik , et nad on sama osavad nagu Coperfield?

0
0

Tasub küsida, et ega teenustasu pole, aga nad siin tänavaputkad kõik. Saad rahulikult üle lugeda, tasub ettevaatlik olla. Putkades on ka 11990 kurssi, see natuke kahtlane, miljonirägastikus võib tünga saada.

0
0

Kui on tegemist spetsiaalse valuutavahetuse koha või pangaga, siis on kõik ok, aga igal pool tänaval on väga hea kursiga pakkujaid (suvaline riidepood jne), et sellised kohad petavad kõik ja see on ikka uskumatu mustkunst. Samuti Kutas öösel liikudes tuleb väga ettevaatlik olla, jäime sõbrannaga samal õhtul erineval ajal kogu oma koti sisust ilma. See käis lihtsalt nii kiiresti, et võimatu oli reageerida. Arvatavsti ma muidugi nägin, kes mu asjad võttis, kuid loomulikult oli ta need juba edasi andnud ja kui näigin tolle mehe pihus suurt kivi, siis ei olenud mul enam midagi tahtmist öelda. Aga muidu on Balil tore, võimalusel lihtsalt Kutast eemale hoida või väga ettevaatlik seal olla.

0
0

Milleks hirmutada inimesi kes soovivad Balile minna? Bali pole kohe kindlasti mingi ebaturvaline koht Raha tuleb kontrollida-üle lugeda igas maailma riigis,ka Eestis! Ise vahetasime täitsa suva putkades ja lugesime ka kohe samas üle ja ei tahtnud meid keegi tüssata Ütleks pigem et nii abivalmis inimesi pole mujal nagu kohanud Naine unustas oma rahakoti kohalike söögikohas laua peale ja 10min.peale seda oli rahakott ilusti alles koos sisuga(Lovinas) Soovitaks sellest Kutast eemale hoida(mõttetud rahvamassid) Autot pole mõtet rentida,kannatab liikumiskiirus,ei pääse igale poole ligi ja ka parkimisega on probleem aga roller on sealmaal kõva sõna! 3 euri päev,bens ka mingi 0,37 euri,pluss väike altkäemaks politseile 500 tuhhi-rohkem ei tasu anda Endal oli elus 1kord rolleriga sõita ja hakkama sain(Eestis küll ei julgeks) Minge kõik Balile!

0
0

Balil rollerdamise )ja ka autojuhtimise) osas hoiataks kohe, et enne minekut võtke endale rahvusvaheline luba (raamatukene ARKist). Politsei on seal väga maias nende peale kellel seda ei ole ja peavad altkäemaksu maksma ja turistidelt küsivad nad keskmise elatustaseme kohta ulmesummasid. Odavam on kodus see paber võtta kui iga päev politseile maksta. Mis ei tähenda muidugi et nad mingit järgmist põhjust raha küsimiseks ei leia :)

0
0

Auto koos juhi ja bensiiniga on ca 38 EUR päev, mida on nii poole vähem kui politseinikud päevas kokku iserentijalt tahavad.

0
0

Soovitaks ka võta auto koos juhiga. Meil maksis 8 tunnine päev 400 000 rp, kindlasti oleks ka odavamalt saanud. piretsade jutt täitsa õige, kui sul ka rahvusvahelised load olemas, siis politsei leib ikka mingi põhjuse, et sulle trahvi teha, nii et kindlasti odavam auto koos juhiga rentida. Lisaks oma närvikulu pole, sest seal ise sõitmiseks on ikka kõva närvi vaja, eriti kui kuskil turismipiirkonnas liigud.

0
0

Meid üritati ka seal petta, kui vaatasime, et jube hea kurss ja vahetus oli siis riidepoes. Teenindaja hakkas meie nähes siis raha lugema ja kui pakki siis meile hakkas andma siis alumised rahatähed libisesid osavalt sahtlisse tagasi :) Aga pangas on hea ja turvaline! Ja ei ole see Kuta ka nii hull :) Kui tahad muidugi loodust näha siis tasub eemale minna Kutast aga kui tahad nautida mõnusaid laineid, õppida surfima ja õhtul pubis/ööklubis aega veeta siis kindlasti tasuks mõned päevad ka Kutal veeta =)

0
0

Ma ei taha sugugi kedagi hirmutada, vaid räägin, kuidas rahavahetus Kutas toimub. Mujal on kindlasti kordades turvalisem. Lihtaslt saime petta ja siis sportlikust huvist testisime nii oma 10 erinevat kohta, kus väga head kurssi pakuti ja absoluutselt kõik tahtsid meid petta. Üks võimalus on ka see, et nende kalkulaator ei näita lihtsalt õiget summat, nii et tasub üle arvutada. Aga jah enamasti päris suur osa rahast lihtsalt haihtus. Aga igal juhul tasub Balile minna, lähen isegi peagi teist korda ja ju ma lähen Kutasse ka:)

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased