Reis Dubai-Khorfakkan(Sharjah)-Oman

Tere,

Kavatsen minna reisima detsembris Araabia Ühendemiraatidesse koos elukaaslasega. Olen 24 a, dets saan 25, elukaaslane on 31 a, ei ole abielus. Reisi eesmärk on näha 7 päeva jooksul nii palju kui võimalik. Seega soovime olla 2 päeva Dubais, 2 päeva Khorfakkanis(Sharjah), 2 päeva Omanis ja tagasi minnes 1 päev Dubais. Probleemiks võib olla viisa saamine, eriti siis kui ei ole 7 päeva ühes hotellis, vaid liigud ringi. Kui kellegil on kogemusi sellise reisi kohta, oleksin väga tänulik. Kuidas võtta lennupiletid, bronnida hotellid(erinevates kohtades), autorent jne. Mida peaks kindlasti tegema ja mida vältima. Ette tänades! Britta

Mida näeb 2 päevaga? Saate ainult riigi kirja ja kogu lugu. Ise Omaani alla 10 päeva ei läheks ja Dubais pole ka alla nädala mõtet olla.

Kuidas on plaan saada Omaanist tagasi Dubaisse?

Mida tegelikult on jälle teha ainult Dubais 7 päeva? Kui ei ole just mingi hullunud shopahoolik ja ei saa erilist kaifi suurlinnast? Üldiselt jätaksin teemaalgataja puhul asjaajamise mõne reisibüroo hooleks. Kindlasti on teil vaja mitmekordse sisenemisega viisat, mille vormistamine eeldab ka hotellide ja tagasisõidu piletite olemasolu. Autorendiga on nii, et seal vist eestis väljaantud load ei kehti-uduselt meenub ühe tuttava soomalse jutt, kes seal paar aastat tagasi pikemalt töötas, et pidi endale kohapeal uued load tegema-käima autokoolis ja mis kõik veel. Kindlalt soovitan veidi paremat eeltööd teha, sest praegune plaan, et rendin auto -lähen sellega Omaani ja shalalla ei pruugi sealmail mitte nii lihtsalt teostatav olla.

Autorendiga on nii, et Eestis välja antud load kõlbavad sel juhul küll, kui riiki sisenetakse turistiviisaga. Uued load tuleb teha juhul, kui isik jääb Dubaisse mingiks ajaks alaliselt elama/töötama. Dubai on valdavalt üks suur ehitusplats ja linnaturismi on seal kindlasti mõnusam viljeleda, kui linn valmis on, samas leidsin mina endale seal nädalakeseks muid aktiviteete peale ostlemise küll. Väga mõnus oli ja vähema ajaga polekski tegelikult välja tulnud. Ettepanek natukene rahulikumalt võtta on asjakohane. Kui olete pigem linnaturistid, siis lennake Dubaisse, rentige auto ja tehke väljasõite. Kui tahate pigem loodust ja pisut traditsioonilisemat lähenemist, siis lennake Dubaisse, rentige auto ja sõitke edasi Omaani. Reisibüroost oleks mõistlik abi otsida viisade jms osas küll, on vähem peavalu. Ja veel: viisa osas ei tohiks idee poolest probleemi tekkida, kui naine reisib meesterahvast saatjaga.

Ok, Dubais ei pruugi nädal aega küll miskit teha olla, aga kõrvalolevad emiraadid pakuvad piisavalt avastamisrõõmu. Autorent toimib ainult rahvusvaheliste lubadega, kasutage trip.ee otsingut ja saate väga täpselt selle kohta infot. ARKist on võimalik rahvusvahelised load saada. Omaanist AÜEsse tagasi pöördudes peate hankima uue viisa. AÜE viisa on ühekordse sisenemisega nimelt. Viisat omal käel teha ei soovita, hoiate sellega kõvasti närvirakke kokku.

Ise olime AYE viisaga hadas pyydes labi Iraani AYEsse paaseda. Asi oli juba nonda kriitiline, et vaatasime, et jaabki AYE-sse minemata ja muudame oma marsruuti(tapsemalt kirjutasime oma ootamatust takistusest oma reisiblogis: http://marikatom.blogspot.com/2008/11/takistused-teel-ae-viisa.html). Aga, siis saime vihje Eesti sopradelt, et Wris'is on reisikorraldaja Silvia Pihlamägi, kes on varemgi sarnastel puhkudel aidanud. Votsime temaga e-posti teel yhendust ja oh imet - Silvia organiseeris meile viisad distantsilt nii, et meil isegi mingit majutuskohta ei pidanud olema (oobisime hoopis tuttavate poole Abu Dhabis). Nii et soovitan tema poole poorduda. Tema e-post on silvia@wris.ee, telefon 612 9139. Muuseas, ka mina polnud oma sobrannaga abielus, kuid see polnud mingiks takistuseks viisa saamisel.

Teie reisiplaan paistab toesti vaga intensiivne olevat, aga onneks paistate seda ise teadvat ja kui vaim selleks valmis on, siis miks mitte. Kui Teil aga on voimalik pikemaks jaada, votke kindlasti rohkem aega Omaani jaoks - vaga mitmekesine loodus, palju imelist tyhjust ja imetoredad kohalikud inimesed. Parim viis koike seda lyhikese aja jooksul avastada on rentida koha pealt 4WD (meil olid rahvusvahelised juhiload, Eesti omasid ei oska kommenteerida). Meie Omaani eredatest muljetest saab lugeda: http://marikatom.blogspot.com/search/label/Omaan.

Nagu eelpool mainitud, on viisad ühekordse sisenemisega, nii et alternatiivina tasuks kindlasti kaaluda siis Emiraatidele tiiru peale tegemist (või suure huvi korral siis kaks erinevat turistiviisat vormistada, kusagil 100USD/tükk).

Kust nii odavalt viisa saad? Ma enda arvates leidsin Dubaisse saabuvatele tuttavatele kõige odavama viisavariandi ja hinnaks 600 drh ehk ca 1800 Eesti raha.

Kui ma ei eksi, siis 600 AED maksab viisa siis kui sa ise kutsujaks oled. Ilmselt maksid deposiidi raha ka lisaks.

Aga DNRDga asjade ajamine on tyytu, sestap on lihtsam viisat ajada Eesti turismibüroode kaudu, kes siis omakorda pöörduvad kohalike büroode poole.

Vaatasin järgi, Eestist ajades tuli hinnaks 1291 krooni, see oli aasta alguses, seega kusagil ~105 USD ehk ~380 AED.