Reis Fääri saartele

Nonii! Plaan on minna Fääridele(olen siis selline imelik karmima looduse nautleja). Tahaks siis kogu oma reisi planeerida võimalikult hästi ja võimalikult odavalt, sest kavatsen minna omal käel koos paari sõbraga. Olen kuulnud, et paljud soovitavad reisiks laeva/praami. Arvatavasti otsustame Bergeni kasuks. Tahaks teada mingit suurusjärku millefga peaks välja tulema. Kuidas hinnad kohapeal on? Kas on võimalik telgis magada? Kõik näpunäited oleksid tänuväärsed.

Pole küll ise veel käinud aga tegin kunagi samuti ettevalmistusi. Arukam on tõesti parvlaevaga (Smyril liin), tuleb 2 korda odavam kui siit tellida reisikorraldajalt lennukiga. Mina hindasin oma kulusid ette 10-12 tuhat, kuid alati pane 1/5 tagavaraks juurde. Norrase sõida siit bussiga, kui lennukiga just odavat reisi pole. On vcõimalik ka Stockholmist rongiga, kuid seda ma pole lähemalt uurinud. Igatahes on Rootsis selline kord, et mingis sõlmjaamas üle 15 minuti teist rongi oodata ei tule, meil mõnikord mitu tundi. Kohapeal liikumiseks tutvu kaardi ja vaatamisväärsustega. Võta arvesse teid ja vajalikke paadisõite. Arvesta ka sellega, et seal tavaliselt sajab ja läänerannikul on ka kõva lainetus. Käid ära, anna teada, mõtlen ka ise 2-3 aasta pärast seal lõpuks ära käia. Kui aega ja raha rohkem, saaksid ehk ka Šoti saared sisse haarata ja Smyrili laevaga Taani kaudu tagasi sõita.

Hmm. Seda bussiga Norrasse saad ehk täpsustada kuidagi. Kust kaudu see võimalik oleks ja kui palju see maksaks? Ise uurisin, et Air Balticu kaudu oleks Bergenisse ühesuuna pilet 1600.kr. Ei ole minu arvates väga palju küsitud. Ja siis mis selleks laeva hinnaklassiks tuleks? Ei saa mina netist täit vastust. Olen otsinud küll, aga ilmselt olen siis mööda vaadanud. Ilmastikuga olen kursis ja see ei ole probleemiks. Varustuse saan vast kah endale ise välja vaadata/laenata. Hirmutavad just sealsed hinnaklassid, sest hotellid on minu arvates küll seal suhteliselt kallid. Sellepärast olengi plaani võtnud rohkem sellise matkareisi.

Siin on Smyrili suvised reisid: http://www.smyril-line.no/default.aspx?id=2539 Sinine on kalleim aeg. Üks näide: Bergenist 01.06. kell 10 välja ja 02.06. kell 06 Thõrshavnis. Põhipilet (vt Prisoversikt) täiskasvanule on 515 NOK ja odavaim kajutikoht ööseks 145 NOK, kokku 660 NOK. See on üks ots. Bussiga: http://www.swebusexpress.se/Default.aspx Sõit Oslosse kestab 8,5-12 tundi, maksab 410 SEK. Rongiga 6-7 tundi, samuti Oslo-Bergen ots: http://www.resplus.se/ Norra raudtee on siin: http://www.nsb.no/ Hindu ei tea, kuid eks nad ole samuti 1000kr ots. Ümmarguselt: Tallinn-Stockholm laevaga - hind kõigub, kuid alla 1000 tuleb ikka; Stockholm-Oslo 700, Oslo-Bergen 1000, Bergen-Thõrshavn 1400, kokku umbes 4000 üks ots, mitte üle.

tänud. Linkidest oli palju abi ja nüüd planeerin ja uurin edasi :)

Fääri saartele minnes tasub arvestada sellega, et telkimine on lubatud ainult selleks ettenähtud kohtades. Mõned kasulikud lingid: http://www.faroeislands.com/Default.asp?sida=648 http://www.visit-faroeislands.com/?Language=EN http://www.ff.fo/Default.aspx?pageid=1266

Läksime 4-kesi oma autoga Bergenist, siis oli käigus veel vana laev. Meie reisi sihtkoht oli Island, nädal seal ning tagasitulles 3-päevane stopover Fääri saartel, Lõuna-Norra ette ja Kesk-Norra taha. Island oli vägev, Fääri saared käis reisi juurde ja oli sellisena ka tore.

Fääri saared mäletamist mööda selline Taani hinnaklass + 10-20%, ehk odavam kui Norra ja oluliselt odavam, kui Island. Nagu ikka - väljas söömine-joomine on kallis.

Bergenisse saamiseks võiks ikka lennata, Tallinnast lendab Norwegian http://www.norwegian.no/ Oslosse ja sealt edasi Bergenisse ka. Vaatasin hindu: Tallinn- Oslo-Bergen return kokku 179 EUR ehk ca 2800 EEK-i. Selleks, et Stockholmist buss võtta, pead sa laevaga sinna saama jne. Kalliks läheb.

Võid proovida ka lennata Fääri saartele Vagarisse Atlantic Airways-iga www.flyfaroe.fo Copenhagenist või Stockholmist, sealt tuli hind alates 4400.- EEK edasi tagasi (Copenhagen-Vagar Copenhagen), Stockholmist veidi kallim, mõlemaid otsi on Tallinnast odav lennata.

Kuna see laevasõit on ise-enesest lahe kogemus, siis tasuks kombineerida- laevaga sinna ja lennates tagasi, kodutee on reeglina pikk niikuinii :-)

Huuh. Nüüd on asjad juba palju selgemad. Reisiks valin ilmselt sellise variandi: Tallinn-Bergen(enam-vähem 2000kr), Bergenist laevaga Fääridele(umbes 1300kr nagu olen aru saanud), Fääridel on plaanis viibida kuskil 6 päeva(siit ka küsimus, et kui kõike näha tahad, siis palju seal viibida võiks), Fääridelt tagasi lennukiga Kopenhaagenisse, mis maksab vist mingi 3000kr. Kopenhaagenist lennukiga Tallinnasse, mis on vist suhteliselt odav ots. Kuna ööbimistasusid planeeritud eriti ei ole, sest telk on ikka lahe teema. Varustusele eriti kah ei lähe, sest selle laenan kokku sõpradelt, sugulastelt. Reisi eelarveks tulekski siis kokkuvõttes kuskil 10000 - 12000. Hetkel on koos 6000kr puhast reisi raha. Arvatavasti on minek sügisel või suve lõpus.

ära ehk väga sügisele jäta, ega seal suvisedki temperatuurid liiga kõrged pole. See, palju aega kulub, sõltub palju su huvidest. Selliseid saarekesi, kuhu minna ning ringi kolada, on mitmeid.

Tõsiselt hea teema oleks ikka teha Islandile ring peale 7 päevaga, jõuab täitsa vabalt. Bussid sõidavad, kohalikud eriti ei hääleta, aga ilmselt saaks häälega ka. Saaksid sama raha eest tagasi Bergenisse minnes ka 3 pikka päeva ja ööd Fääri saartel veeta, millest peaks ka küll olema.

Kokku läheks reis siis ikka ca 2 nädalat ja ilmselt küll kallimaks ka, aga mitte oluliselt.

Hmm. Täitsa huvitav mõte isegi. Kuidas sinu marsruut Islandiga kulges? Et kas Bergenist Islandile või Kopenhaagenist Islandile? Kuidas sa ööbimist planeerisid? Olid rohkem selline telkides olija või ikka hotellides/öömajades? Mõtlen just sellest vaatenurgast, et Island ju metsikult kallis riik. Vähemasti 3x kallim kui Eesti(kui arvestada, et üks kali maksab seal 40kr). Seega seitse päeva kalliks ei pruugi minna öömajades? Eelarve siiski mingil määral piiratud. Islandil ringi reisimine oleks ja helline bussi/häälega segu. Fääridel kuidas öömajadega on? Mida soovitad? Kus ise viibisid?. Palju eelarve kogu kupatuse peale oli? =) Küsimusi on palju. Siiski leian, et on parem kogemustega inimese käest nõu küsida sellistes asjades.

Nii: sõit oli Stockholmist läbi Lõuna-Norra mereäärt mööda Bergenini jäi Island ja Fääri saared ja Bergenist üle Oslo tagasi. Seda just põhjusel, et nii tekkis mugavalt pikk nädalavahetus (reede varahommikust esmaspäeva hommikuni) Fääridel ning meie jaoks oli sellest küll. Tookord sai mindud kahe paariga ning ühe autoga, reisiseltskond seadis öömajale ka teatud alampiiri. Tol ajal oli kogu eelarve nelja peale ca 80 000.-. (aga kokku ka pea 3 nädalat ja ööbimised dušši ja WC-ga 2-stes tubades)

Aga öömajadest: peatusime http://www.farmholidays.is/ broneeritud kämpingumajakestes, aga enamuses neis saab ka kas telkida või osta omale võimaluse soojas ruumis magamiskotti pugeda. See viimane on maailma noorte seas väga levinud võimalus. Hinnad on tänaseks kindlasti muutunud, seega vaata, peaks leidma igaühele sobiva lahenduse, enamuses on ka võimalus ise endale süüa teha. Ise hakkasin liikuma vastupäeva ehk Seidisfjörduri sadamast Husavikki (tee peale jääb Euroopa veerohkeim kosk Dettifoss, Husavik on ka tuntumaid vaalavaatluse paiku. Järgnes Myvatni regioon, seal läheb paar päeva edasi Akureiri ning Dalvik ja kusagil Borgarnesi juures sai white water raftingut tehtud, kallis, aga tõsiselt tasus ära. Peale adrenaliini annab see võimaluse näha loodust hoopis teie nurga alt. http://www.rafting.is/west.php

Edasi liikusin Reykjavikki, käidud sai ka Blue Lagoonis, seejärel mööda lõunarannikut ida poole tagasi, tee peal loendamatu arv koskesid, liustikud jne. Täpsem info vaata www.travelnet.is

Eks ta kallis ole, aga teed ise süüa ja õlut jood harva ;-) Ning õlu ei maksa mitte 40 kr. vaid Eestis rahas ca 150.- juba (kõrtsus)

Kui lähed üksi ja matkajana, siis mõtle oma menüü korralikult läbi ning võta kuivtoite kaasa, säästad metsikult raha.

nüüd ajasite mulle ka fääride isu peale :S . Olen laias laastus eluaeg unistanud Islandist ja Fääri saartest (no kuidagi see skandinaaviamaade teema, keeled jne on nii südamelähedane). Tahaks nii väga ka ikka seal ära käia, aga mitte ei jää selliseid säästusid.... Jama ikka küll - iseenesest kui sedasi matkama minna, siis ei lähekski nii meeletult kalliks. Kui meie reisibüroode pakkumisi vaadata, siis on hinnad ikka sellised, et kuku pikali. Aga no seal kindlasti hotellid, söögid jne hinna sees. Mulle sobiks vabalt just selline matkamise variant, aga peab siis ootama kuni laps kasvab või ilma temata minema. Kunagi näitas vist etv pealt iga pühapäev 15 min Fääri saartest saadet - ma olin siis küll suht noor (teismeline), aga alati nagu 5 kopikat teleka ees! Kahju, et enam pole seda saadet Fääride elust... teemaalgataja - kirjuta kindlasti ka kuidas reis läks, kui käidud on!

Tere. Olen kainud Fääridel ja ma arvan et tegelt koige moistlikum on minna mooda maismaad ja siis laevaga. Vaga palju naeb. Seal telkida kahjuks ei saa voi kui saab, siis peab kuiva koha leidma, sest seal igalt poolt voolab vesi alla. Ega need kampingud seal kallid pole voi hotellid. Vaata, et odavamad kui meil. Maastik ja loodus on seda vaart, et sinna minna ja seda nautida. Sinna soit laevaga kestis kuskil 40 t. ja me soitsime Stocholmist Esbjergi Taani, kust valjus meie laev. Kui peaksite minema, siis te ei kahetse seda .. . . . Ennem uue postituse tegemist soovitab Trip.ee läbi lugeda selle siin: http://trip.ee/postitussoovitused !

Mitmel korral eelpool mainitud Smyril Line'iga saab märtsis 3 ööd/4 päeva Fääridel veeta vägagi soodsalt. Olen olnud laevafirmaga ühenduses ja alloleva lingi kaudu leitav pakkumine polegi veel kõige soodsam. Pakkumine "kaks-ühe-hinnaga" põhineb sellel, et 2 reisijat reisivad ühes autos. Võimalikud aga ka variandid 3, 4 või miks ka mitte rohkem reisijaid ühes autos, eraldi või ühes kajutis/hotellitoas. Kõike saab laevafirmalt täpsemalt uurida. Nad vastavad kiiresti ja suhtlus on väga sõbralik.

http://www.smyrilline.com/travel-2-pay-for-1