Reis Mehhikosse

Kes viimasel ajal Mehhikos käinud, jagage palun kogemusi :)

Kas Mehhikosse jõudes peab tõesti lennujaamas kõik ööbimiskohtade broneeringud ette näitama?

Kas on mõtekas võtta kohalik sim-kaart (helistamiseks ja interneti jaoks)?

Enne minekut tegite mingeid vaktsineerimisi?

Siselennud. Kas mingit lennufirmat võiks pigem vältida?

1
2

Olen Mehhikos detsembrist. Tulles ei huvitanud mu siinsed käigud ühtegi passikontrollijat, löödi tempel passi ja kõik. Siselende tegin Aeromexicoga. Eile näiteks oli "huvitav" kogemus, kus lennukil olid maandudes rattad peaaegu maas, kuid otsustati hoopis kiirust lisada ja teisele ringile minna. Väidetavalt olevat olnud arusaamatus lennujuhtidega ja rada polnud vaba.

Vaktsineerimisi ekstra ei teinud, kohalikku kaarti ei kasuta.

3
0

Eelmisel aastal küsiti, aga midagi ette näitama ei pidanud. Igaks juhuks oli umbkaudne marsruut Excelina olemas.

Interneti jaoks võib kohaliku SIM kaardi võtta, nt Oxxo Cel, ca 8€ eest saab kaardi ja 4GB netti, mida saab kasutada ka USAs: https://www.oxxocel.com/. Müüakse Oxxo poodides ja neid on Mehhikos igal sammul.

Mehhiko siselendudest on 99% kolme firma käes: Aeromexico, Volaris ja VivaAerobus. Esimene neist vähe ruumikam, ülejäänud kaks odavlennufirmad üsna väikeste istmetega. Aga lennata saab kõige kolmega.

1
0

Eile sisenesin Mehhikosse läbi Cancuni lennujaama. Küsiti kauaks jääme ja hotelli nime kus peatume.

Passikontrollis läks päris kaua aega, tänu sellele jäime oma ette ostetud Playa Del Carmeni bussist maha aga õnneks bussifirma pani tasuta järgmise bussi peale.

2
0

Ei pidanud ka mina midagi ette näitama, aga eks see oleneb seal töötajate tujust ja kelle otsa satud ka. (ma järjekorras olles vaatasin millises kõige kiiremini läheb ja sinna läksin).

Ma ostsin lennujaama oxxo-st interneti jaoks sim-i.

Kasutatud sai kõiki kolme lennufirmat, minul probleeme ei olnud.

1
0

@Canuck

Kaua aega kulus maandumisest lennujaamast välja saamiseni?

Meil hetkel lend plaanikohaselt maandub 13:00 Cancunis ja plaan oleks 15:00 ADO bussi peale saada. Kas on reaalne?

ATMid kuidas on, Wise kaart toimib ja teenustasuta?

0
0

@Canuck

Kas Visitaxi pidite maksma? Ma ei saa seda Turisti kaarti veebis teha, nõuab Visitaxi koodi. Kas lennukites jagatakse neid sisenemis kaarte paberil?

0
0

Käisin viimati aprillis ja lähen uuesti märtsis. Aprillis täitsin turistikaardi lennujaamas, aga ei mäleta, et oleksin seal maksnud...

Lennujaamast väljasaamine on väga erinev olnud, poolest tunnist 1,5 tunnini. Viimasel korral kutsuti kõrvale ja lasti kohver ette näidata.

Plaanide kohta muud ei ole küsitud, ainult tagasilennu kuupäeva.

Märtsis kasutan 2 lennufirmat siselendudeks, varem olen ainult rendiautoga ringi sõitnud.

Interneti jaoks olen OXXO kaardi ostnud, mul on mingi jama Airaloga, mitu korda on aktiveerimine ebaõnnestunud ja seda korrata ei saa.

1
0

Seekord läks mul 2h10m hetkest kui lennuki rattad maad puudutasid kuni kui ADO bussi letti jõudsin uurisin, et mis teha kui bussist maha jäin.

Peale maandumist polnud mingit lennujaama maapealset töötajat meil vastas kes lennuki väravasse juhataks, tema ootamine võttis natuke aega ja kui juba terminali sisse saime siis ainult kaks passikontrolli putkat töötas ja järjekord oli väga pikk.

Minu lend oli odavlennufirmaga Kanadast, võimalik et Euroopa lennud maanduvad kuskil paremas terminalis.

ATM'e on palju. Raha väljavõtmis tasude kohta mul infot pole kuna mu Kanada pangal on Mehhikos ka kontorid ja sain sularaha ilma teenuatasuta ja vähe parema kursiga kui tänaval vahetades saaks.

WISE lehelt peaks vaadata saama mis pangad Mehhikos nende partnerid on ja ilmselt saab ka ilma teenustasuta.

Visittax'i ei pidanud maksma ja ma tegelikult ei olnud isegi kuulnud sellisest asjast. Seekord ei pidanud isegi mingit paberit ära täitma et riiki sisse saada. Aasta tagasi Cabo's pidi mingi arrival card'i ära täitma enne kui passikontrolli läksid.

2
0

Päris tasuta väljavõtuga ATMe vist ei olegi, selle lehe andmetel on tasu eri pankade ja eri kaarditüüpidega vahemikus 25-80 MXP. Minu kogemuses isegi sama panga ATMidel võisid olla erinevad tasud, lennujaamas olid kõrgemad. Aga tasub paar-kolm ATMi ära proovida ja kui tasu jääb alla 30, siis on hästi saadud

1
0

Tulin 8 päeva tagasi just Mehhikost. Maandusin minnes Cancuni lennujaama, lendasin AirFrance-ga.

Passikontroll läks suht kiiresti, kuna reisisin käsipagasiga, siis u. 35 minutiga olin lennujaamast väljas. Seest ostsin veel bussipileti Playa del Carmenile ja läksime bussi ootama. Ühtegi aadressi ei küsitud, pabereid täitma ei pidanud. Tempel sisse ja minek.

Kas on mõtekas võtta kohalik sim-kaart (helistamiseks ja interneti jaoks)?

Sim kaardi ostsin oxxo poest, küsisin ühe kohaliku käest, et mida soovitab, ütles et võta Telcel, see parima leviga. Võtsin ja oligi, kuna Yukatani poolsaarel sõitsin rendikaga ringi ja leviauke ei kohanud.

Vaktsiine ei teinud. Ostsin sääsetõrje apteegist kui dzunglisse läksime ja sellest piisas.

Raha vahetasin Tavidis eelnevalt ära, kohapeal pidin paar korda krediitkaardiga maksma. Õnneks swedi platinumil mingeid lisatasusid ei kaasnenud.

Siselende ei teinud.

3
0

Kes viimasel ajal on sõitnud Mexico City lennujaamast taksoga kesklinna? Mis hind oli?

Meie hotell pakkus oma taksot ja see oleks 25€. Tundub kuidagi palju. Mõnes mõttes arusaadav ka, kui nt lend peaks hilinema ja takso meid seal ootama peaks.

Käisime Mehhikos viimati 2009 a siis maksime taksoga kesklinna sõidu eest 205 peesot :D

0
1

Uberi hind lennujaama 1. terminalist Zocalo keskväljakule on 140-210 MXP (8-11€)

2
0

Kohaliku metrooga saad lennujaamast kesklinna mõne sendi eest (peaks vist olema maailma odavaim metroo). Suurte kottidega võib see küll veidi tülikas olla.

1
0

@Rega1872, Mexico City metroopilet on 5 MXN (0.27€), aga paberpileteid osta enam ei saa ja isegi üheks sõiduks peab 15 MXN (0.8€) eest ostma magnetkaardi. Mäletan ise esimest korda kui pärastlõunasel ajal tahtsin metrooga lennujaama sõita - peale seda kui kolm rongi olid läinud, kõik nii puupüsti täis et sisse ei mahtunud, andsin alla ja võtsin takso.

Jah, on odav, ent mitte kindlasti odavaim, võrreldes näiteks Kiievi (8 UAH =0.19€), Minski (0.9 BYN=0.25€) või Kalkuttaga (0.15-0.25€ sõltuvalt kaugusest).

Ise pakun maailma odavaimaks metrooks Teherani metrood, piletihind peaks praegu olema 12.000 IRR ehk 0.02€.

0
0

Kas Mehhikos on olemas rahavahetus Atm? Eurod sisse,peesod välja.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased