Reis Namiibiasse?

Tere, olen uurinud erinevaid allikaid Namiibia kohta ja igalpool on kirjas et: raske saada ja kallis ja muu taoline jutt. Aga küsiks parem midagi konkreetset: kas lennujaamasta saab ühistransportiga Windhoeki(kuna on plaan sinna jõudes 3 päeva puhata ja siis alles maad uurima hakata) siiamaani olen lugenud et peab vist isegi selleks auto rentima. Siis sellinne küsimus et kudas seal kohapeal on internetiga Wifi või midagi(kas on Windhoekis või on ikka mujal kaa, kas sealgi on). plaanis on puhkuse reis koos elukaaslasega jaanuar 2008-veebruar 2008 kindlasti naljakas küsimusele aga küsija suu pihta ehk ei lööda et kas Namiibias olles on mul vajalik LAV`i viisa et sinna minna võis saab LAVi ilma viisata või Namiibia viisaga(on kirjutatud et LAV´ist on autot odavam rentida...)

http://www.trip.ee/taxonomy/term/575

Ma ei ole küll LAV-st üritanud rendiautoga Namiibiasse sõita, aga kardan et see on üpris võimatu. Üldiselt rendifirmad ei luba rendiautoga riigipiire ületada, samuti nõutakse riigipiiride ületamisel omaniku luba, nii et väga kahtlane. Aafrika on nagunii valgele inimesele kallis, küll ei ole ma kohanud maailmas rännates olulist vahet autode rendihindades, need on enam-vähem samas suurusklassis(AVIS). Internet on seal päriskindlasti olemas, kindlasti kusagil ka wifi. Üldiselt soovitan sinna minnes võtta kaasa vähem asju, eriti neid mis on kallimad. See LAV-i ja Namiibia viisa suhe jäi mulle häguseks, täiesti võimalik et need riigid on kokkuleppinud ühises viisaruumi kasutamises.

Lennuväljalt linna saad taksoga, kui muud võimalust pole. Traadita interneti võid ära unustada, mõnes kallis hotellis ehk on. Kesklinnas peapostkontoris on internetikohvik. Internetikohvikuid on mujal turismiurgastes ka aga suht vähe siiski (märksõnaks postkontor). LAV-i minekuks on loomulikult vaja eraldi viisat ja seda Eesti passiga kohapealt ei saa (kui midagi muutunud pole).

Tänud esimestele vastustele tulid üllatavalt kiiresti...aga sellinne küsimus veel, et kas on lootust veel kuskilt autot laenata peale Windhoek`i, aega nagu on ära oodata mõni ühistransport, mis viib ühest linnast teise või ei ole see otstarbekas? niipalju kui ma mõnes teises riigis old olen siis tahavad kohalikud vahest midagi meeneks saada või sinuga midagi ära vahetada...küsimus ongi, mis meeneid oleks hea kaasa võtta, näiteks vb adminnile hostelis või midagi sellist äkki saab talt siis rohkem abi tee juhendamisel või pakub mõne hea autorentimise koha... ja tean et N$ eestist ei saa, mis raha on parem kaasa võtta kas EURe või USDd, kas neid saab koha peal vahetada namiinia rahaks(mul jääb tund londomis olemiseks siis läheb lennuk juba namiibiasse...)

Raha saad vabalt vahetada kohapeal (nii EUR kui USD) ja ka sularahaautomaadid on olemas suuremates linnades. Autorendi kohta oletan, et Windhoek on peamine koht, teised linnad on väikesed (Lüderitz ja Swakopmund, sealt võib ehk ka midagi saada).

Sõbrad tulid just tagasi reisilt Kapilinnast läbi Namiibia ja Botswana Johannesburgi. Auto Nissan 4X4 koos telgi ja toiduvalmistamise võimalusega maksis umbes 90 eurot päevas(hea kindlustusega), sinna juurde muidugi veel bensiin ja katkised kummid tuleb ikka endal kinni maksta. Riigile kuuluvad kämpingud maksid 40 eurot öö. Need pidavat olema vist 8-le inimesele. Kahjuks pead maksma sama hinna ka 2 reisija puhul. Privaatsed kämpingud on tunduvalt odavamad, 18-20 euro ringis, neid aga igal pool pole. Enamus ööbimiskohad on Aafrika kohta väga head, isegi väga-väga head. Kindlasti tuleb arvestada tankimisvõimalustega-Namiibia on suur ja hõredalt asustatud! Häda korral saab loota tihti ainult iseendale.
Minu enda kogemused Namiibiast on küll 7 aastat tagasi. Reisisin grupiga aga tean, et igas riigis on oma ühiskondliku transpordi süsteem. Vahel see aga ei tööta nii nagu meie harjunud oleme. Soovides minna huvitamatesse kohtadesse looduses saab sel juhul ainult loota turistigruppide või autotega reisijate heatahtlikusele, st. tuleb hääletada. Võib kujuneda pikaks ja piinlevaks katsumuseks. Teed Namiibias kuuluvad minu Aafrika reiside kogemust arvestades heade ja väga heade alla. On nii kruusa-kui asfaltteid. Aga nad on olemas ja hästi sõidetavad. Tee Opuwost Epupa joa (Angoola piiri ääres) juurde oli tol korral küll väga halb. Mida Namiibias näha? Fish River canyon, Kolmanskoppe (maha jäetud teemandikaevanduse linn), Kalahari kõrb, Etosha rahvuspark, Cape Cross, Skeleton Coast, Epupa juga, Swakopmund oma "sauerkraut und bratwurst", "Schwarzwalder kirschen torte" ja tüüpilised saksa majakesed Aafrikas on ka omaette vaatamisväärsuseks, ja loomulikud san, himba ja herero hõimud. Himbasid ja teisi hõimlasi võib kohata erinevates linnades, kuidas huvitavamaid külasid leida, seda ma ei tea. Oh, ja loomulikult luide nr. 45 päikesetõusul ja Sossusvlei.Ja kuidas omal käel loodust uurida, pikemaid matku ette võtta, seda ma ka ei tea. Kindlasti ei ole Namiibia raske reisida, kui mitte sissetallatud radadest kõrvale põigata. Windhoekis ja Swakopmundis ja Lüderitzis on olemas reisibürood ja saab kindlasti abi. Namiibia on üks fantastiline maa!

Saan aru, et seal on sitaks palju kämpingu platse kuni hotellideni välja, mis on tasulised aga kas ei ole võimalik, et ma jään kuhugi tee äärde seisma magan autos v telgis ära, hommikul asjad kokku ja edasi...stiilis eestis on rekkameestele tee äärsed parklad, lihtsad lõkkeplatsid, riigimetsas võid telgi üles panna jne.?

Käisimime märtsis 2007. Ei kujuta küll ette Namiibias reisida ühistranspordiga! Ise rentisime 4x4 Nissani, ja sai näha paiku, kuhu turismigrupiga ega ühistranspordiga ei pääse. Kustumatu elamuse osaliseks saime, kui käisime himbade külas (kohaliku giidi saatel). Ööbisime Opuwo Country Loudges, võib ainult ülivõrdes rääkida, vaade hingematvalt kaunis, teenindus viimase peal jn. Siin väike valik pilte reisist http://fotoalbum.ee/photos/suliin

Täiesti teemasse süüvimata - eile oli ETVst vist üks reisisaade Namiibia kohta. Lõppu nägin, tundus selline lage plats - igav liiv ja tühi väli. Aga eks igaühele oma! Edu!

Namiibias pole ise käinud, aga ülduselt soovitaks pigem vastupidi teha.. et esmalt vaata ringi ja siis vistka jalad seinalt, et puhata.. sest muidu on nii, et kui lõpuks hakkad tagasi lendama siis oled nii füüsiliselt kui emotisonaalselt täiesti läbi ja ei olekski nagu puhata saanud..

IMHO

kui kellelgi veel midagi head lisada on ja ei taha siia kirjutada siis saate mulle mailile saata ee.pts@mail.ee tänud

Kämpinguid ei ole "sitaks palju". Ööbida suvalises kohas on mõnel pool raske, kuna suur osa Namiibaist on eravaldused ja teede ääres on traataiad, ehk siis pole kuhugi ära keerata. Arvan ka, et ühistranspordiga ei näe sa Namiibias suurt midagi, vajalik oleks enda transport. Kui enda transport on olemas, siis leiab kohti kus metsikult ööbida, kuigi mõnel pool osutub see siiski raskeks (aiad), hädakorral saab ööbida tee ääres olevas puhkekohas.

Tanan k6iki kes mulle kirjutasid ja aitasid eriti tanan seda inimest kes mulle mailile kirjutas, reis on t6siste 6nnestumistega lainud ja ma olen v2ga rahul mul on veel paar paeva namiibias jaanud siis tuilen Eestisse...k6ik ei ole nii nagu foorumis on raagitud ja m6nedest asjadest pole yldse raagitud vaatamata sellele on mu reis sellel suhtes taiesti 6nnestunud et ei ole hooaeg ja natuke on ebasobival ajal vihma tulnud m6ned asjad on selleparast nagemata jaanud kuid neid ei olnud palju...aga hea meel on ikkagi ning kokkuv6tteks on reis super olnud

tervitusi Aafrikast

tanud

Kui kõik ei ole olnud nagu on foorumis räägitud siis ikka kirjuta oma kommentaar ka asjade kohta, mis siis oli teistmoodi jne.

Edik, kui Eestisse tagasi jõuad, jaga palun tripi lugejatega oma muljeid. Siin on tõesti suhteliselt vähe infot Namiibia kohta. Ise sõidan märtsi alguses seda riiki perega avastama, mida tuleks kõrva taha panna? Rendime telkidega dziibi ja plaanime teha päris suure tiiru. Kas vaktsineerisid? Kas ööbimise leidmine on tõesti nii raske, et peaks ette broneerima ( pean silmas lihtsamaid ööbimiskohti )? Igaks elujuhtumiks on telk auto katusel ;)

Meie broneerisime ainult ühe ööbimise-Sossusvlei Lodge-i sinna tõesti poleks ilmselt niisama saanud, kuid muidu küll probleemi polnud. Ostke hea kaart, kus kõik tähtsamad vaatamisväärsused peal ja tankige alati paak kütet täis! Kui suurest tiirust jutt?

Meie plaan ongi teha tiir Sossusvlei-Swakopmund-Walys Bay-skeletirannik-Opuwo ja sealt edasi Etosha parki, kokku 16 päeva. Kas eelmise aasta märtsis ilmadega vedas? Riigi põhja ossa minnes on soovitatud vaktsineerida, kas teil olid vaktsineerimised tehtud? Ei oska seisukohta võtta, sest midagi kohustuslikku pole vaja teha, päris "metsa" ka ei plaani minna...Varasem Aafrika kogemus on Keeniast, kuhu minnes tegime igasuguseid kaitsesüste (mis olid ka kohustuslikud), samas Venetsueelas ja Malaisias dzunglis käies ei teinud mingeid vaktsineerimisi...

Suur osa vaktsiine kehtib 10 aasta kanti kui mitte eluaeg. Seega on suht loogiline, et peale vajaliku portsu kättesaamist pole iga kord minnes vaja uuesti teha. Malaariaprofülaktika on muidugi eraldi teema.

Ma ei näe küll mõtet Namiibia jaoks mingeid erilisi vaktsineerimisi teha, kuna tegu on siiski üsna puhta, arenenud ja vähe asustatud riigiga. Keeniaga pole mõtet võrrelda, pigem LAV'iga.

Ei näe ka mõtet teha vaktsiine, tegemist siiski arenenud ja väherahvastatud riigiga. Eriti kui Caprivi kanti ei lähe. Meil oli enam vähem sama tiir,kuid täpselt vastupidises järjestuses. Eelmisel aastal käies saime vihma kõigest ühel päeval, mis iseenest oli päris lahe, kallas ikka nagu oavarrest.

Kas keegi teab täpsemalt rendiautoga LAV-st Namiibiasse liikumise võimalikkusest? Kas Victoria joale rendiautoga minek Namiibiast või LAV-st on üldse mõeldav? Tänu teadjatele.