trip-krainetrip-ukraine-dark
Reis Soome.

Kas nüüd saab Soome minna ka ilma passi/ID-kaardita? (Pole eriti kursis nende assjadega.)

Ilma passita saab reisida kogu Euroopa Liidu piires, vähemalt ID kaart peab olema.

Ei huvita kedagi, kus või mis paberid sul kaasas on või ei ole, meil on nüüd EU. Lennuk muidugi erandiks.

Kui aga rahakott paks on, siis Läti või Poola mundrimehed nõustuvad ka seal sisalduvaga.

Huvitab küll. Võtab Läti piirivalve sind, ID kaardi või passita inimest, rajalt maha, vingud nagu siga aia vahel. Küllalt neid "tegijaid" nähtud, kes halavad ja vinguvad, kuid nad seisavad fakti ees: 150 latine trahv, arest või vanlgakaristus. Ma ei taha mõeldagi isiku tuvastamise protseduuridele kusagil kodunt kaugel.

Ja kui tihi Sa seal Toivo neid näinud oled? Pileti ostmiseks võib mõnes kohas Sul ID vaja minna.

Sõidan Läti vahet pidevalt ja see on pigem reegel, et Läti piirivalve dokumente kotrollib. Ma neile juba nii tuntud nägu, et viimasel ajal nad minu autot kinni ei ole peatanud. Minu soe soovitus - pigem karta kui kahetseda. Seadus näeb ette, et Eestist väljaspool peab olema kaasas isikuttõendav dokument (pass või ID-kaart) ja mingeid vabandusi nende puudumisel ei ole.

Vat nii tihti nüüd ka käinud ei ole, et autot juba teatakse. Aga oleme sealt nii magades läbi sõitnud kui kainelt, pole probleemi olnud(punkt).

Märksõnadeks: töö ja elukoht. Kui tööd mitte arvestada, siis Valga elanikuna puutun tahest tahtmata kokku nende nii nimetatud tegijatega.

Luminafuur, your luck. Ära selle põhjal põhjapanevaid järeldusi tee.

Loen ja imestan, et kust need "meri põlvini" mehed tulevad. No vedas kaks korda, kolm korda, viis korda. OK, see on lihtsalt hea õnn ja suur-suur loterii, kui muudkui tiksud üle piiri ja keegi mitte kunagi mitte midagi ei kontrolli. Selliseid õnnesseni pole palju. Ma ei saa väita, et udu ajad aga enamus selliseid "meri põlvini" mehi on viis korda käinud ja siis on jutt selline, et juba terve aasta käin iga päev ja jama pole. Kõige nõmedam ongi see, kui mõni inimene Sinu õhutusest hoogu saab ja siis 20 km pärast Läti piiri või siis Soomes väljaspool Helsingit tema auto peatatakse. Ja kinni võidakse pidada mitte tollikontrolliks, vaid näiteks lihtsalt jääd politseile silma. Mis siis saab? Keegi veel kõvem mees,rääkis siin eespool rahakoti sisu meeldimisest. No Lätis ehk jah aga Soomes tahaks seda "meeldimist" näha. Saad kaks jama korraga kaela. Ja see, et lätlased 100% rahaga lepivad, ei ole ka reaalne. Kes garanteerib, et rahamaia otsa satud? Satud hoopis karjääritegija otsa, kellele raha on teisejärguline või on tal lihtsalt teised väärtushinnangud. Kas need kõvad mehed on nõus kinni maksma trahvi ja muu jama, kui nende soovitust kõike lõdvalt võtta on arvesse võetud. Ma arvan, et sellisel juhul on need kõvad mehed vait kui sukk ja räägivad mingit umbluud. Ma ei liigu ka mitte just vähe üle piiride. Ja tõesti on kontroll pisteline aga mina küll ei kipu õhutama, et oh pole hullu, ma nüüd viis korda juba käinud, ei tunne keegi su vastu huvi jne. Aga kes tahab teravaid elamusi, siis andke aga minna.

Ei taipa kust inimesed hangivad omale nii massiivseid ID-kaarte, et ei jõua seda reisil kaasas vedada. Minul on ID alati rahakoti vahel. Ka meie oma miilits või piirivalve võib Sind isiku tuvastamiseks kaasa võtta, kui sul puudub dokument.

Kui sul ei ole ID kaarti, võta pass kindlasti kaasa, sest pileti sa pead ju ikka ostma.

ID - kaardiga Soome

Tere, tahaksin teada, kas ID – kaarti omades on võimalik laevaga Soome minna.

Jah. Kogu Euroopa Liidu piires võid ID kaardiga ringi rännata. +Šveits, Island, Norra.

Lisaks Naabrimehe loetletud riikidele ka Horvaatia ja Montenegro. Järeleproovitud ja toimib.

Põhjalikum info olemas nagu ikka Välisministeeriumi kodulehel: http://www.vm.ee/?q=node/52