Reis USA-sse

USA_s elav tütar kutsub endale külla ja lubab pileti ise osta. Mida peaksin nüüd ise tegema, et reis õnnestuks. Biomeetriline pass jah, aga mis veel. Kas veel mingeid dokumente küsitakse, kas mul peab olema krediitkaart, kas peab olema mingi kindel summa raha, vaktsineerimine, tervisetõend, kindlustus või mis iganes. Reis ise peaks algama Helsingist. Sinna ilmselt laevaga. Kas lennujaam Helsingis asub sadamast väga kaugel? Siiani on minu reisiseiklused piirdunud vaid endise NSVL ja loomulikult Soome-Rootsi-Norraga. Nii et, kel vähegi on selline reisikogemus olemas, palun vastake.

1
23

Selleks, et üldse Ameerikasse siseneda nõutakse biomeetrilist passi ja sisenemis taotlust -selle leiad aadressilt:

https://esta.cbp.dhs.gov/esta/esta.html?_flowExecutionKey=_cD4F07675-7101-23CC-89B8-2A13491BEA5E_k3866F75D-8185-17ED-5DE1-B018946AA1E1 (Vastus tuleb minutite jooksul)..

Kindlat summat ei nõuta krediitkaardil, aga mida rohkem, seda parem on..(autorendi jaoks olgu kindlalt krediitkaart). Mina läksin lennukiga Tallinnast - Helsingisse. Ahjaa.. ma arvan, et piisab ainult kui teed tervisekindlustuse.

0
0

Kas tõesti siis mitte midagi muud polegi vaja? Tekkis veel üks tobe küsimus, ilmselt küll veidi otsides saaks ise ka internetist vastuse leida, kuid siiski - kas lennupilet Helsingisse nii umbes-täpselt maksab rohkem või vähem kui kiirlaevaga reis? Kas lennuk USA-sse väljub siis samalt lennuväljalt kui Tallinna reiski?

0
0
  • Üldjuhul ikka hulga rohkem. Näiteks septemris: Finnairiga edasi-tagasi 2267 kr Estonian air edasi-tagasi 1839 kr
  • Helsingis üks lennuväli ongi.
0
0

See ESTA luba tasub igaks juhuks välja printida ja kaasa võtta - näiteks Pariisis seda kontrolliti enne New Yorki suunduvale lennule minekut. Nimetatud dokument kehtib 2 aastat ja lubab korraga USA-s viibida 90 päeva. Raha olemasolu pole minu käest küll küsitud, aga immigratsiooniametnik võib kõiksugu muid küsimusi esitada - et kuhu minek ja kui kauaks jne. Tundub, et kõige sobivam vastus neile on, et suundud puhkusele. Kõiksugu küllaminekud äratavad kahtlust, kuna iga USA-sse saabujat võetakse kui potentsiaalset illegaali-immigranti ning see võib tekitada su visiidi suhtes ebatervet huvi ja pikemat küsitlust ning halvemal juhul põhjustada isegi koju tagasi saatmist. Siin Tripiski on sellest palju juttu, kui natuke otsida. Esimese sihtkohana ehk siis peatuskohana USA-s olen taotluses märkinud hotelli, et oleks selgelt näha mu puhkamise-huvi. Viimati maikuus New Yorki saabudes ei esitanud ametnik küll ühtegi küsimust, lõi lihtsalt templi passi. Helsinki lennujaama on kesklinnast paarkümmend kilomeetrit ja sinna pääseb bussiga või siis taksoga. Bussid väljuvad vist raudteejaama juurest. Lihtsam on muidugi lennureisi alustada Tallinnast - kui pisut netis uurimistööd teha, siis leiab päris soodsaid variante.

0
0

Aga kui ma ütlen, et tütar elab New Yorkis ja tema juurde lähengi kaheks nädalaks - kas see on siis halb? Ma pisut ikka pelgan seda pikka lennureisi, kas tavaliselt on ikka mõni vahemaandumine ka? Kui näiteks Helsingist sõita? Kas lennukis on keegi selline inimene olemas, kes juhataks, kuhu minna, kui vahemaandumine on?

0
0

Kui otselend on, siis pole mingit vahemaandumist. Üldiselt vahemaandumisel lennukist välja ei aeta. Hakkama saamiseks jälgi teiste inimeste tegevust. Järgi neid. Kõik on tegelikult väga lihtne. Ära karda midagi.

0
0

Ma arvan, et Kurvur ajab segamini vahemaandumise ja ümberistumise.

0
0

Kui sul on plaanis Finnairiga New Yorki lennata, siis Finnair müüb sulle hea meelega lennupileti algusega Tallinnast. Helsingisse saad Finncomi ATRiga ja sealt edasi juba Finnairi enda suure lennukiga.

Ses suhtes ei ole mitte mingit mõtet vaadata et kui palju TLL-HEL lennukipilet eraldi maksab.

0
0

Kuigi seda ei nõuta, siis igal juhul soovitan sul teha tervisekindlustuse, mis pole eriti kallis. Meditsiiniteenuste hinnad USAs on üle mõistuse.

Seda ma ei oska soovitada, kas valetada või tõtt rääkida. Mul on sugulased New Yorki külla tulles alati öelnud, et tulevad mulle külla, ja neil pole sellest probleemi tulnud.

0
0

Ma ei aja ikka vist vahemaandumist ja ümberistumist segi. Lihtsalt mäletan, et kui väimees sõitis mõni aasta tagasi, siis ta ütles, et lennul oli vahemaandumine Londonis. Praeguseid asju ma muidugi ei tea. Aga kas siis suur lennuk tõesti sõidabki otse Helsingist New Yorki ilma igasuguse maandumiseta, kohe mitu-mitu tundi järjest?

Kõige targem on vist jah jälgida teisi reisijaid, kel sama teekond jalge all.

0
0

Jah, pikamaalennukid suudavad lennata jutti kuni 19 tundi. Rekord: Newark-Singapore, 18 tundi 50 min, liini pikkus 15345 km. Enda kogemused piirduvad 12 tunniga.

0
0

Tere ja head reisi sulle. Parem lenda lennukiga otse Tallinnast Helsingisse . Pole vaja neid busse ja takso eest kallist raha välja käia. Nii on lihtsam. Ümberistumisi ei ole kui Helsingis lennuki peale istud. 11 tunniga oled NY lennujaamas ning tütar tuleb vastu. Nii lihtne see ongi. Kindlustus tee kindlasti. . . . Trip.ee lisas postitusele puuduvad suured algustähed!

0
0

Tere jälle. Kui on küsimusi, siis helista: 5174394 . . . !

0
0

Kas USA-s saab poodides maksta tavalise Swedbanki kaardiga või oleks kindlam krediitkaart? Või kuidas neil seal on? Passitaotluse tegin eile ära, kusjuures Lastekodu tänavas oli meeletu järjekord. Mul oleks vist oma kaks tundi kulunud. Sealne kassapidaja, kuuldes minu telefonikõnet koju, soovitas minna Vilmsi tänavale, mis ju lähedal. Läksingi ja seal sain otsekohe oma taotluse sisse anda, mitte mingit hiiglaslikku järjekorda. Näpujälgede võtmine oli veidi naljakas, arvasin, et igast näpust tahetakse pildikest, kuid taheti ainult kahest.

0
0

USA-s sobis ainult ja ainult krediitkaart. Alguses proovisin poodides deebetit kasutada, aga see tekitas ainult probleeme.

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased