Reisi marsruut koos huvipunktidega - soovitage veel häid kohti

Mõtlesin siia ka oma teekonna mustandi üles riputada, ehk saab kunagi keegi veel seda kasutada.

Palun kommenteerige/lisage sellele teele kohti, kuhu peaks/võiks kindlasti veel minna. Kõikvõimalikud toredad aktiivsed tegevused sobivad väga hästi ka plaani.

Marsruudi kaarti (pisiveaga Quarzazatesse sissesõites) näeb siit: http://lh3.ggpht.com/_SqjrRjzOWiE/TRM0F9foOVI/AAAAAAAAFqs/hXJ5QbCdOAk/s912/m.jpg

Marrakech

 • Medina
 • Menera Gardens
 • Jemaa el Fna and the Souk
 • kauplemine turul
 • Maajorelle Gardens
 • Koutoubia Mosque

Siit alates rendime auto ja püüame 5,5 päevaga järgnevad ca 1500 km läbida:

Tizi'n'Ticka - kõrgeim maanteele jääv tipp

Telouet - ilus küla

Ait BenHaddou - ilus kindluslinn

Quarzazate

 • Kasbah Tourirt

The route of 1000 kasbahs - tee Quarzazatest kuni Boumaine-ni.

Dades Gorge - väga ilus mäekuru(kuristik)

Todra Gorge - tee kaljude vahel

 • Auberge-Camping Le Festival - lahe loss pidi olema
 • kaljuronimine / mägimatk

Tinghir

Erg Chebbi

 • ööbimine, päikesetõus ja -loojang

Taroudant - nn väike Marrakech

Agadir

 • Hamman and Gommage - nn Türgi spa

2 küsimust on meil ka: Kas rahvusvaheline juhiluba tuleb meil seal sõiduks kindlasti teha? Esimeseks ööks mõtlesime Marrakechis hosteli broneerida, oskab keegi midagi rahuldavat soovitada?

Dades Gorges puhul ei ole tegemist kuruga, vaid kuristikuga (nagu sulgudes õieti). Need on väga erinevad mõisted. Näiteks, kui on kirjutatud "mountain pass in Dades Gorges", siis mountain pass tähendab kuru.

Nohjahh...Gorges = kuristik või kanjon. Kuru on tiba erinev pinnavorm.

Ise plaanis suht-koht sama marsuut, ei oska midagi maha võtta või juurde panna. Pigem küsiks, kui palju aega sa sellele plaanid ning millal minna, kas kõik teed on üldse läbitavad?

Millisest rahvusvahelisest juhiloast sa räägid- meie juhiluba ongi rahvusvaheline ! Teed, ka mägedes, on päris heas korras. Mosheede külastused võite plaanist välja heita kuna Marokos vaid 2 mosheed kuhu lubatakse mittemoslemeid ja neist üks Casablancas Hassan II rajatu. Meie rändasime marsruudil mille leiad jalgrattamatkade rubriigist

Teadja: plaanime sõiduks 5,5 päeva, mis tegelikkuses on päris palju sõitmist. Marrakeshis ja Agadiris liigume ilma rendiautota. Minek on jaanuari lõpp-veebruar.

Kuidas need mäestikuteed Marokos on - kaua 100km läbimiseks keskmiselt kulub aega?

Praegu ilm Ouarzazates ja Marrakechis vägagi suvised ...aga ilma kohta küsida kuu ette !?. Mägedes korralikud asfalteeritud teed ...aga SIC tegu mägedega ja meie / ilmselt ka kohalike / mõistes talvise ajaga! Väga omapärane küsimus 100 km läbimise kohta - kui oled nö vahtralehega , siis ehk 30 min! Meil kulus mägedes, kõrbes u 1000 km läbimiseks 3 päeva

Kui Marrakeshist Agadiri soitma hakkad, siis soovitan seda labi Essaouira linnakese teha. Kaunis kalurilinnake vana kindlusega. Agadir on paras Lasnamagi selle korval, aga see tee Essaouirast Agadiri on nagu tee Belfastist Giants Causewayle - fantastiline rannikuaarne tee, kohati koledad S-, U, ja O-kurvid, aga elamusi tohutult. Ise just saabusin sealt. Olin ainult kull Marrakeshis, Agadiris ja Essaouiras. Louna poolsemaid linnu ei tea. Aga neist kolmest on Essaouira parim elamus.

Meil on ka kohe-kohe minek marsruudil Marrakech-Essaouira-Agadir, minek siis 6.jaanuar ja tagasi 19. jaanuar. Praeguseks on broneeritud Agadiris hotell ja Marrakechis ning Essaouiras riadid. Eks see paras katsumus saab olema, sest meil on kaasas ka 4- ja 2-aastased lapsed. Praegu autot rentida plaanis pole, ühest linnast teise lähme bussiga, kuulsin, et Supratours bussid pidid päris head olema. Vaatasin netist ilmateadet, tundub selline pigem kevadine kui suvine ilm - ööd ja õhtud on ikka päris jahedad vist. Taroudant Agadiri lähedal pidi päris armas linnake olema, tahame seda kindlasti ka näha.

Tere Soovitan kindlasti läbi sõita Essaouirast, see on väga ilus linn. Ise olen käinud ära ka Maroko lõuna osas (Lääne Saharas)mis on endine Hispaania koloonia. Sahara on kindlasti mõeldav kui on tahtmine kogeda midagi veidike ekstreemsemat ja näha Markoko "teist poolt" Sahara keel ja kultuur on Maroko omast väga erinev ja omavahel nad eriti hästi läbi ei saa, kuna Sahara tahab saada iseseisvaks ja Markoko on selle vastu. Samas on Saharas palju vaadata ja teha. kesklinnast leiate 2-3 erinevat reisibürood mis pakuvad igasugu põnevaid ekskursioone.proovige Markokos kindlasti (eriti Saharas)kala ja mereande, need on odavad ja super värsked,kui on võimalus käige ka kalapüüdmas. Riadid on kõige mõnusamad ööbimis paigad kus saab kogeda tõelist kohalikku eluviisi. Medina´d ehk vanalinnad on iga linna uhkus ja tihti peale on nad ka väga huvitavad. Olen isekäinud 3 korda ka Asilah ´is seeon põhjas Tangerisit veidi edasi see on väga ilus ja kultuuri rohke linn. Suviti toimub seal käsitöö ja kunsti festival, ja veel on seal rand nimega Paradise Beach - mis on siiamaani minu elu kõige ilusam rand mida ma näinud olen. teed on ka Marokos üsna head ja seega trahvi saamine ka üsna tõenäoline, sooovitan kiirusepiirangutest kinnipidada.Politsei kontrolle on palju ja eriti huvitavad neid välismaa numbrimärkidega autode kinni pidamine. Kui teid kinnipeetakse siis soovitan teil teeselda et te ei räägi peale eesti keele ühtegi keelt (kui siis ainult kohalikku keelt) ja trahvid on tavaliselt kuskil 40-80 euri vahel. Lastega reisides tuleb olla ettevaatlik eriti linna keskvälkjakutel kus näiteks Marrakechis on korraga mitu sada inimest,peab lastes silma peal hoidma. Marrakechi keskväljakul olge ka ettevaatlikud kohalike pildistamisega, sest kui nad teid nÄevad siis tulevad nad kohe raha küsima. Mul pole Marokos bussiga reisimimisel erilist kogemust, aga linnaliinid on üldiselt jubedalt ülerahvastatud ja isegi pärast mitmeid kordi seal käimisest polema veel linnaliini hindadele ja süsteemile eriti pihta saanud. Marrakechis ei soovita ma juua ka kraani vett, eriti lastel ja varustage ennast kindlasti kõhurohtudega. õhtud on hetkel jahedad eriti rannikul. Essaouiras soovitan kindlasti käia vanalinnas Medinas, hoopis midagi muud kui Marrakech! ilusat reisi.

Bussid on soltuvalt firmast kas normaalsed ja suhteliselt vahe inimesi on peal, voi on kohalike odavliin ja tohutult rahvast tais pressitud. Kaisin koos 9 ja 6 aastase lapsega, kasutasime molemat sorti busse ja jaime kenasti ellu, elamusi saime tohutult. Ja petiseid on bussijaamade ukseesised tais, ei tasu usaldada liialt lahkelt naeratavaid meesterahvaid, nad tahavad kumnekordse hinnaga piletit maha muua. Agadir-Marrakech bussipilet oli 95 kohalikku, tagasi sama ja lastel sama hind, alla neljased on tasuta. Agadir - Essaouira 75 kohalikku, Essaouira - Agadir oli 50 kohalikku ja kohalikega sama buss, bussipeatus tohutult linnast valjas. Linna saab jagatud taksoga 8 kohalikku maksin kokku enda ja kahe lapse eest. Takso peal oli veel 3 meesterahvast peale meie.