reisidokumentide kontroll Rootsi reisimisel

Heip, plaanin minna Jaanipäevaks Tallinki laevaga Tallinnast Rootsi, kuid avastasin, et mul on nii pass kui ID-kaart aegunud. On neid kellegi kunagi laevaga Tallinnast Rootsi reisides kontrollitud?

Sandra

Mine homme hommikul Tallinna kodakondsus- ja migratsioonibüroosse ja õhtuks peaks uus pass käes olema. Ise olen aastaid tagasi niimoodi kiirkorras passi saanud.

Probleem selles, et elan Jõhvi kandis. Loomulikult äärmisel vajadusel saaksin Tallinna tulla ja dokumenti kiirkorras taotleda, kuid on sellel mõtet? Kas seda laevaga Rootsi reisimisel kontrollitakse?

Kui teekonnal tormi ei ole ette näha, siis ei taha keegi dokumente.
Läksin kord tugeva tuulega laevale ja kõik näod pandi dokumendi alusel kirja...
Soovitan ka kiirdokumendi teha, kui võimalik: http://www.politsei.ee/et/kontakt/teeninduspunktid/kmb/index.dot
aga vist enne jaanipäeva kätte ei saa:)

homeuser, ma ise käisin eelmisel aastal laevaga Rootsis ja samamoodi ei mäleta, et oleks kontrollitud. Lennukiga minnes kontrollitakse alati.

Siis vaata hoolega ilmaennustust ja kõik laabub:)

MIna ei soovita ilma kehtiva dokumendita välismaale minna.

Check in-i luugi juures ju küsitakse alati ka dokumenti.

Ei hakka ma rahvaga vaidlema - kirjutan oma kogemustest.

Ka ei soovita ilma dokumendita minna (aga dokumenti üldjuhul vaja ei lähe - check-in teed automaadis).

Ühe võimalusena tellid dokumendi Jõhvis, aga kättesaamiseks määrad Tallinna Büroo. Enne laevale minekut käid järgi. Nii lühikese perioodi puhul vist e aita, aga ca 5-6 päevaga lootust sel viisil kätte saada.

Laeva sisenemisel on kontrollitud. Võrreldud nime ID kaardil ja piletil.

Teemaalgatajale on nüüd juba hilja seda öelda, aga KMA tegutseb vahel hämmastava kiirusega. Taotlesin Tallinnas uut ID-kaarti ja passi, esimese sain kätte kolme, teise viie päevaga. Ja ei mingit kiirpassiteenust, täitsa tavaline oli.
Piirivalvel on alati ÕIGUS sinu dokumente kontrollida https://www.politsei.ee/et/nouanded/piiriuletusinfo/, aga mina pole Rootsi ega Soome liinil kordagi näinud, et nad seda õigust kasutaksid.

Jätkuvalt kordan, et kiirteenusena olen passi kätte saanud samal päeval. Aga see tähendas, et kraapisin ka esimese kliendina hommikul KMA ust.