Reisiidee kohe kasutamiseks - anomaalselt hea ilm Eilatis.

Kui keegi soovib kohe reisile minna, siis pakuks ühe hea idee. Hetkeseisuga lubavad erinevad ilmaennustused veebruari kohta väga head ilma Eilatis - soe nagu Tais, iga päev +30. See paistab kehtivat vähemalt 10.veebruarini.

https://www.wunderground.com/history/airport/LLET/2018/2/19/MonthlyCalendar.html?cm_ven=localwx_calendar

Eilati saab soodsalt Riiast Wizzairiga. Lähema aja lennukuupäevad ja hinnad on praegu sellised:

03.02-06.02 95€ 03.02-10.02 125€ 06.02-10.02 100€ 06.02-13.02 70€

Nendest hindadest tuleb veel 10€ suund maha, kui pileti ostja on Wizz klubi liige.

Ilmateade tundub soodne ka Jeruusalemma kohta - ca +20, mis on väga meeldiv temperatuur vaatamisväärsustega tutvumiseks.

Ilma osas prognoos tundub pidavat. Lennukohtade seis on hetkel selline:

06.02.-13.02 85€

Lennuajad võimaldavad plaanida ka pikka nädalavahetust - rannas saaks olla kolm tervet päeva. Saabumine oleks laupäeva hilisõhtul, tagasilend samal ajal teisipäeval.

10.02.-13.02 90€

Majutuseks võiks sobida näiteks see hotell, mis tundub hea hinna-kvaliteedi suhtega, broneeritav nii otse kui muude broneerimissüsteemide kaudu. Asukoht on ranna lähedal, seal on ka koralle. Kui võtta näiteks 4 peale mitme magamistoaga bangalo, on hind nädalaks inimese kohta koos hommikusöögiga ca. 140€. Kahene tuba koos hommikusöögiga nädalaks maksab umbes 185€ inimene.

http://www.clubhotels-israel.com/club-in-eilat

1
0

Homme siis veel võimalus soodsalt nädalaks soojale maale lennata. Hetkehind 6.-13.02 90€. Ilm jätkuvalt väga hea.

Kui kellelegi pakuks hoopis huvi nädalavahetuseks Jeruusalemma sõita, siis on hetkel saadaval Riia-TelAviv-Riia piletid Wizziga 125€. Minek oleks 9. veebruari hommikul, tulek esmaspäeva õhtupoolikul. Sisuliselt saaks kolm päeva kohal olla. Ilm on ka Jeruusalemmas veebruari kohta väga soe - +21-23.

0
0

Antud link Club-hotellile on tegelikult siiski Eilatist väljas - nii umbes 5-6 km Egiptuse piiri poole. Samal hotelliketil on ka täiesti keset linna mere ääres ja kaubanduskeskuse vastas (no sõidutee jääb vahele) nn resort-spa. Tegelikult suite-hotell. Mitmekesi minnes tuleb hind hea (sviite on erinevaid ja saab mitme peale võtta) ja asukoht on tõesti super. Ise olen samasse hotelli otsinud broneeringut sügiseks, aga mingil põhjusel seda sügiseks ei pakuta. Ehk on renoveerimine ees, sest varasemalt on nad ka oktoobris siiski avatud olnud?

0
0

Käisime Eilatis 6-10.veebruaril ja ilmad olid täpselt sellised ,nagu lubatud ;) Hotelliks oli ülalmainitud Club Hotel keset linna mere ääres ja see oli küll igati tore;olime seal viiekesi ühe magamistoaga sviidis.Hommikusöök oli ikka väga normaalne,kardetud saiakese ja kohvi asemel oli süüa maa ja ilm ja jäi ülegi:) Õueala oli ka väga suur ja ilus. Wifi oli toas kiire. Puhkus oli äge,kuni sinnamaani,kus hakkasime tagasisõiduks lennujaama jõudma :D See ülekuulamine oli kogemus,mida ei ole kuskil enne kohanud ja kotikontroll samuti.

1
0

See lennujaamas ülekuulamine on justkui Iisraeli kaubamärk. Juba aastast 1994. Varasemast kogemust pole. Umbes nii, et selle asemel, et konkreetselt nõuda koti sisu lauale ladumist, heietatakse pool tundi teemal, kus sa selle kotiga ringi liikusid või mitu korda luku lahti tegid.

0
0

Hetkel saadaval osaliselt koolivaheajaga kattuv lühipuhkuse variant oktoobris Riia- Burgas -TelAviv 24.10 ja tagasi Ovda-Riia 29.10, hinnaga kõik kokku edasi-tagasi 52€.Minek Ryanair, tulek Wizzair.

1
0

RIX-BOJ saabub 17:40BOJ-TLV stardib 18:30Kas on reaalne Iisraeli lennu peale saada? Turva jmt ajakulu?

0
0

Kuna tegu on RyanAiriga, siis kindlasti 50min vahe liiga väike.

0
0

kollane, osta UIA ga Riia-TLV, maksab miski 58 ja päevade valik ka suurem, kokku siis tuleb 70 ringis edas-tagasi.

0
0

TO:kollaneSama lennuk, mis tuleb Riiast, läheb 24.10 edasi Tel-Avivi. Lähema kahe tunni jooksul ei välju Burgasest ühtegi teist lendu. Seega käsipagasiga peaks olema tehtav. Ma võtan selle riski, aga kerge mure muidugi on.UIAga saab oktoobris Riiast TelAvivi umbes 130€ga edasi-tagasi, mis on muidugi ka hea hind, kui lennuajad sobivad ja pikka Kiievis ootamist paljuks ei pea. Norsu pakutud ühe otsa variant on ka hea. Ma seda küll ei taibanud vaadata, ostsin juba enne Ryanairi piletid ära.

0
0

Riia-Burgas-Tel-Aviv 50 minutise ümberistumisega Burgases osutus õnneks tehtavaks. Muidugi natuke ärevust oli ja üritasime esimeste hulgas passikontrolli sappa saada. Lõpuks ootasime väravas umbes 20 minutit pealeminekut, seega oli ka ajavaru. Tuleb arvestada, et lennukisse viiakse-tuuakse bussidega. Topelt turvakontrolli, nagu sageli Iisraeli lendudega tehakse, Burgases õnneks polnud. See üks kontroll tehti muidugi juutide endi poolt küll.Ilm oli Iisraelis paaril esimesel päeval tuuline, aga soe. Oktoobri viimastel päevadel oli üle 30 pügala. Veed olid loomulikult ka soojad. Käisime rendikaga Galilea järve ääres, mis osutus väga kenaks ja huvitavaks kandiks. Tean, et paljud on olnud hädas Galilea järves hea ujumiskoha leidmisega. Paljudes foorumites võib leida ainult negatiivseid kommentaare. Domineerib arusaam, et ujumisega ei tasu seal üldse arvestada. Pidavat olema igal pool must ja räpane ning lisaks libedate ning teravate kividega põhi ja kaldad. Meil õnnestus siiski leida suurepärane tasuta rand ja ujumiskoht. See asub idakaldal Ein-Gevist umbes 1,5 kilomeetrit lõunas. Orientiiriks sobib veidi pahaendeline asukohasilt "Shittim". Sealt paarsada meetrit lõunas on otse teebarjääri taga metsik parkla ja rand, kus muidugi on silt "ujumine keelatud". Samas kohalik rahvas oli rannas ja ujuti küll, nii ka meiegi. Rand on parklast sada meetrit läbi kõrkjate ja ilusa liivase põhjaga. Sügavaks läheb umbes 20 meetri kaugusel.  Vesi tundus väga puhas. Seal oli kõrkjates näha ka telke. Jäi mulje, et nii mõnedki on seal ka öösel. Ruumi on küllalt, liivast randa on mitusada meetrit, natuke meenutab Kablit.Ametlikud (tasulised) rannad, mida nägime, asusid kohtades, kus kallas oli kivine ning ei meelitanud eriti. Lisaks olid need ka üpris kallid.Siin eespool mainiti negatiivseid kogemusi turvakontrolliga enne tagasilendu. Meilt küsiti ainult paar küsimust, ei mingit ülekuulamist ega läbiotsimist. Sama oli ka eelmisel reisil veebruaris. Ilmselt on asi muutunud/muutumas. Kui varem tuli igal turistil reeglina riigist lahkumisel see kadalipp läbi teha, siis nüüd on see pigem muutumas erandiks. Kui tekib mingi kahtlus, võetakse põhjalikult ette või tehakse seda pisteliselt. Asjad liiguvad seega normaalsuse suunas.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased