Reisiidee kohe kasutamiseks - anomaalselt hea ilm Eilatis.

Kui keegi soovib kohe reisile minna, siis pakuks ühe hea idee. Hetkeseisuga lubavad erinevad ilmaennustused veebruari kohta väga head ilma Eilatis - soe nagu Tais, iga päev +30. See paistab kehtivat vähemalt 10.veebruarini.

https://www.wunderground.com/history/airport/LLET/2018/2/19/MonthlyCalendar.html?cm_ven=localwx_calendar

Eilati saab soodsalt Riiast Wizzairiga. Lähema aja lennukuupäevad ja hinnad on praegu sellised:

03.02-06.02 95€
03.02-10.02 125€
06.02-10.02 100€
06.02-13.02 70€

Nendest hindadest tuleb veel 10€ suund maha, kui pileti ostja on Wizz klubi liige.

Ilmateade tundub soodne ka Jeruusalemma kohta - ca +20, mis on väga meeldiv temperatuur vaatamisväärsustega tutvumiseks.

Ilma osas prognoos tundub pidavat. Lennukohtade seis on hetkel selline:

06.02.-13.02 85€

Lennuajad võimaldavad plaanida ka pikka nädalavahetust - rannas saaks olla kolm tervet päeva. Saabumine oleks laupäeva hilisõhtul, tagasilend samal ajal teisipäeval.

10.02.-13.02 90€

Majutuseks võiks sobida näiteks see hotell, mis tundub hea hinna-kvaliteedi suhtega, broneeritav nii otse kui muude broneerimissüsteemide kaudu. Asukoht on ranna lähedal, seal on ka koralle. Kui võtta näiteks 4 peale mitme magamistoaga bangalo, on hind nädalaks inimese kohta koos hommikusöögiga ca. 140€. Kahene tuba koos hommikusöögiga nädalaks maksab umbes 185€ inimene.

http://www.clubhotels-israel.com/club-in-eilat

Homme siis veel võimalus soodsalt nädalaks soojale maale lennata. Hetkehind 6.-13.02 90€. Ilm jätkuvalt väga hea.

Kui kellelegi pakuks hoopis huvi nädalavahetuseks Jeruusalemma sõita, siis on hetkel saadaval Riia-TelAviv-Riia piletid Wizziga 125€. Minek oleks 9. veebruari hommikul, tulek esmaspäeva õhtupoolikul. Sisuliselt saaks kolm päeva kohal olla. Ilm on ka Jeruusalemmas veebruari kohta väga soe - +21-23.

Antud link Club-hotellile on tegelikult siiski Eilatist väljas - nii umbes 5-6 km Egiptuse piiri poole. Samal hotelliketil on ka täiesti keset linna mere ääres ja kaubanduskeskuse vastas (no sõidutee jääb vahele) nn resort-spa. Tegelikult suite-hotell. Mitmekesi minnes tuleb hind hea (sviite on erinevaid ja saab mitme peale võtta) ja asukoht on tõesti super. Ise olen samasse hotelli otsinud broneeringut sügiseks, aga mingil põhjusel seda sügiseks ei pakuta. Ehk on renoveerimine ees, sest varasemalt on nad ka oktoobris siiski avatud olnud?

Käisime Eilatis 6-10.veebruaril ja ilmad olid täpselt sellised ,nagu lubatud ;) Hotelliks oli ülalmainitud Club Hotel keset linna mere ääres ja see oli küll igati tore;olime seal viiekesi ühe magamistoaga sviidis.Hommikusöök oli ikka väga normaalne,kardetud saiakese ja kohvi asemel oli süüa maa ja ilm ja jäi ülegi:) Õueala oli ka väga suur ja ilus. Wifi oli toas kiire.
Puhkus oli äge,kuni sinnamaani,kus hakkasime tagasisõiduks lennujaama jõudma :D See ülekuulamine oli kogemus,mida ei ole kuskil enne kohanud ja kotikontroll samuti.

See lennujaamas ülekuulamine on justkui Iisraeli kaubamärk. Juba aastast 1994. Varasemast kogemust pole. Umbes nii, et selle asemel, et konkreetselt nõuda koti sisu lauale ladumist, heietatakse pool tundi teemal, kus sa selle kotiga ringi liikusid või mitu korda luku lahti tegid.

Hetkel saadaval osaliselt koolivaheajaga kattuv lühipuhkuse variant oktoobris Riia- Burgas -TelAviv 24.10 ja tagasi Ovda-Riia 29.10, hinnaga kõik kokku edasi-tagasi 52€.


Minek Ryanair, tulek Wizzair.RIX-BOJ saabub 17:40

BOJ-TLV stardib 18:30

Kas on reaalne Iisraeli lennu peale saada? Turva jmt ajakulu?

Kuna tegu on RyanAiriga, siis kindlasti 50min vahe liiga väike.

kollane, osta UIA ga Riia-TLV, maksab miski 58 ja päevade valik ka suurem, kokku siis tuleb 70 ringis edas-tagasi.

TO:kollane


Sama lennuk, mis tuleb Riiast, läheb 24.10 edasi Tel-Avivi. Lähema kahe tunni jooksul ei välju Burgasest ühtegi teist lendu. Seega käsipagasiga peaks olema tehtav. Ma võtan selle riski, aga kerge mure muidugi on.

UIAga saab oktoobris Riiast TelAvivi umbes 130€ga edasi-tagasi, mis on muidugi ka hea hind, kui lennuajad sobivad ja pikka Kiievis ootamist paljuks ei pea. Norsu pakutud ühe otsa variant on ka hea. Ma seda küll ei taibanud vaadata, ostsin juba enne Ryanairi piletid ära.