Reisikindlustus, mis kataks piiramatu meditsiinikulu ning ekstreemspordi?

Kas on kellegil kogemust rahvusvaheliste reisikindlustustega,
mis kataksid oluliselt suuremas summas (kui Eestis pakutavad kindlustused) meditsiini (ja transport), reisitõrked ning oleks avatud erinevatele ekstreemspordi jms tegevustele.

Eestis pakutavad kindlustused peavad ka 10m sukeldumist juba ekstreemspordiks ning kindlustussummad on naeruväärsed kui midagi tõsist peaks juhtuma.

Olen uurinud erinevatest foorumitest nii iHi Bupa, WorldNomads jms kohta, kuid nagu kindlustusfirmadega on, negatiivseid kommentaare on lihtsalt liiga palju, et mingit selget sotti saada.

Kas kellegil on enda kogemusi ja julgeb soovitada mõnda konkreetset firmat.

Ole konkreetsem.
Üldist "erinevad ekstreemspordid jms" kindlustust pole ilmselt olemas.
Kui tahad sukeldumiseks kindlustust, on mõistlik küsida teiste sukeldujate käest.
Ise tean, et mägedes käimiseks on mõistlik (ja vist ka ainus) variant AAC(UK), http://aacuk.org.uk/.

Tänud vastamaks:

No väga konkreetseks on raske minna, sest ma ei tea mida ma ju täpselt reisil tegema hakkan, seetõttu otsin kindlustust mis kataks võimalikult palju.
Näiteks Nomadsi Explorer ongi mõeldud selleks, et käia mägedes, hüpata langevarjuga, sukelduda, surfata jms. Võrdluseks samas kui meil mõned kohalikud kindlustused ei kata isegi lumelauaga mäel sõitu.

Miks ma seda uurin on just see, et mida laiem on pakutud kindlustuse võimalused, seda vähem on pärast kemplemist, et kas ma nüüd ujusin vs sukeldusin.
Eriti hea oleks, kui kellegil oleks kogemusi ka konkreetse nõude esitamisega.

Aga tänud soovituse eest, vaatan selle järgi!

AACUK ei olnud mõeldud soovitusena, vaid näitena. See on spetsiifiliselt mägedeks.

http://www.telegraph.co.uk/travel/travel-advice/9022869/Travel-advice-insurance-for-activity-and-adventure-holidays.html
pakub paar võimalikku saiti.
Kommentaarides on veel viiteid ja soovitus LP TT foorumit lugeda.
https://www.lonelyplanet.com/thorntree/forums/search?utf8=%E2%9C%93&search[query]=insurance+sports&search-q-submit=

Variant on Reisieksperti või Estravelisse kohale jalutada, mure ära kurta ja kuulata, mida nad soovitavad.

Nagu ma ka juba vist mainisin, et olen Eesti firmadega päris palju rääkinud ja aru saanud, et siin kohalikus konteksits midagi ei pakuta- soovitatakse enda partnereid peamiselt. Olen lugenud erinevaid foorumeid (sh LP, RG, Reiwes jms), et saada aru, et paljud kommentaarid ei vasta tihti tõele.

Tahaksin rohkem inimeste enda kogemusi kuulda, et mida on kasutatud ning kuidas on õnnestunud nõude esitamine. Nagu ma ka mainisin, siis foorumid on täis väga vastakaid arvamusi, ning noppida välja see üks tõde on raske.

Lisaks mängib rahvusvaheliste firmade puhul olulist rolli asukoht, kus kindlustatu pärit on. Toon jälle näiteks Nomadsi- samadel baastingimustel kindlustatud USA ja Eesti kodanikule kehtivad suts erinevad tingimused ja kui neid erinevusi ise endale selgeks ei tee siis võid väga lolliks jääda kui hakkad nõuet esitama, sest neid konkse on seal kuhjaga.

Ma täpsustan üle, ma ei otsi Deep dive või mountaineering spetsiifilisi kindlustusi, kuid nö erinevaid (ekstreem) harrastussporte katvat kindlustust.

Ah, no siis sa oled asjadega niigi hästi kursis. Ma ei usu kahjuks, et trip.ee lugejaskond väga ekstreemi-huviline on, aga no loodame, et kellelgi on midagi jagada...

Ei mõista siinset negatiivsust...selleks ju see koht ongi,et uurida ja teavitada ja abi paluda jne. Kui ehmatada ära kõik uute postituste tegijad, siis ei olegi siin varsti kedagi kes kirjutaks...

Muidu aga head udust suve:)

Jah suht üllatav on suhtumine- olen siin Trip.ee lugejaskonnaga päris tuttav juba vanast ajast,nii et arvan, et see on just õige koht kust küsida.

Kui Sul ei ole neid kogemusi, siis ehk ongi mõistlik see nii sõnastada?

Kasutan sõna ekstreemsport, sest nii liigitavad seda kindlustusfirmad- usun, et paljudel inimestel siin foorumis on sukeldumise, lumelaua, trekkimise jms huvi, mis kahjuks antud kontekstis ei kuulu tavaspordi alla.

"Siinne negatiivsus" on siis minu umbusk siit abi saamise osas?

Mul oleks hea meel, kui ma eksiks.
Ise andsin paar viidet - millest küll polnud abi, sest küsija juba teadis neid. Tehke siis rohkem, eks!

just....ega kui ei küsita,siis ei saada ka kunagi vastust! Vähemalt küsides on mingigi tõenäosus saada infot.Ilma küsimata on see null!

Aga aitab nüüd kriitikast:)

Sukeldujad teevad enamasti omale DAN kindlustuse (daneurope.org). Sõltvalt paketist aastane kindlustus ~100 euri kandis. Mingis osas toimib ka tavalise tervisekindlustusena.
Muude "ekstreemspordialade" osas ei oska kommenteerdida, eriti kui neid veel päevagi ette teadmata tegema vist minnakse, nagu teema algatajal vist plaanid on.

Endal oli kunagi sama küsimus.

Ihi Bupa ja World Nomadsi-ga oled ilmselt õigel teel. Need just ongi "avatud erinevatele ekstreemspordi jms tegevustele". Üsna seinast seina. WN loetleb üsna täpselt mida ja kuidas nad katavad. IB ütleb, et kuna nad katavad enamus tegevusi, siis nad loetlevad ainult seda, mis ei ole kaetud. Näiteks sukeldumise puhul katab WN kuni litsentsi sügavuseni, kuid IB ei sea piiranguid sügavuse ja litsentsi osas.

WN müüb Eesti elanikele kärbitud IB-t, mistõttu WNi tingimused on veidi keerulisemad. IB jutt on üsna sirge ja selge. Kuid WN on vähemalt 2x odavam. Mõlemad tulevad Taanist. Kui tahad maks mugavust ja kindlust siis võta IB.

Kindlasti loe tingimusi. Mõlemad on tuntud ettevõtted, mille puhul võid olla üsna kindel, et nad petmise peal väljas ei ole. Ehk kui püsid tingimuste raames, siis oledki kaetud.

DAN võrrledes IB-ga annab lisaks eelkõige otsimise ja päästmise katte. Ilma DANita pead oma kulul kaldale jõudma. Kuid DAN välistab igasugu katte, kui oled sihtkohas vastu oma riigi reisisoovitust.

Mina kasutan IHI Bupa't- mäed, sukeldumine, jne. On ükskord ka vaja läinud kindlustusabi ning selle neilt ka sain. Ka järgmist firmat olen kasutanud, kuid kindlustusjuhtumiks pole läinud: http://www.globelink.co.uk/ Uuri!

Mina olen seni valdavalt kasutanud Swedbanki kindlustust. Nn ekstreemspordist harrastan sukeldumist - aga Swed katab seda kuni 40 m sügavusele, mis ongi tavasukelduja absoluutne maksimum (AOWD litsentsiga tegelikult 30 m lubatud, aga absoluutne maksimum siiski 40 m). Oled Swedile ka nõude esitanud ja raha muretult tagasi saanud.
Minu arusaamist mööda katab Swed ka suusatamise ja nt lumelausõidu. Mägironimist siiski mitte: https://www.swedbank.ee/static/pdf/private/insurance/travel/cond_travelins_est.pdf

Peruus Machu Picchus matkates tegime kindlustuse World Nomadsis. Eelkõige just kõrge kindlustussumma tõttu - sest sealt transport oleks kindlasti väga kulukas. Negatiivne on neil see, et iga juhtumi puhul on 30 eur omavastutust. Mis teeb selle kindlustuse suhteliselt mõttetuks väiksemate kulude puhul. Aga Machu Picchu jaoks tundus just see õige olevat. Praktikas seda siiski ei kasutanud.

Muud soovitada ei oska.

Mina olen Eestis saanud ekstreemspordi (paraplaan ja mägironimine kõrgemal kui 3km) osas eraldi kokkuleppele If reisikindlustusega. Nemad pakuvad katet selles osas kui eelnevalt kokku leppida. See eeldab, et tead täpsemalt, mida teha plaanid ning saad neile oma plaanidest eelnevalt teada anda. Seejärel nad uurivad su kava ning otsustavad kas kindlustavad sellist reisi või ei.